بین الملل

گزارشگر سازمان ملل: جنگ غزه بین یک طرف هسته‌ای و ملتی است که برای آزادی می‌جنگند

یکی از گزارشگران سازمان ملل اعلام کرد جنگ کنونی غزه جنگی بین یک طرف هسته‌ای و ملتی است که به خاطر آزادی‌شان می‌جنگند.

به گزارش patc، تلانگ موفوکنگ، گزارشگر حقوق سلامت سازمان ملل در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره گفت: جنگ اسرائیل علیه سیستم بهداشتی در غزه عمدی است و گرسنگی به یک سلاح در این جنگ تبدیل شده است.

وی نسبت به اوضاع رفح و همچنین نسبت به وقوع یک فاجعه در غزه به دلیل گسترش اجساد تجزیه شده و بیماری‌های واگیردار ابراز نگرانی کرد.

این مسئول سازمان ملل گفت: آنچه که بعد از صدور حکم دیوان بین‌المللی دادگستری شاهد آن بودیم، افزایش حملات بود. بدون توقف فوری جنگ نمی‌توان هیچ کاری کرد. آنچه که اتفاق می‌افتد بخشی از تاریخ طولانی مجازات نشدن اسرائیل است.

همچنین مارگارت ساتر ثوایت، گزارشگر سازمان ملل در امور استقلال قضات و وکلا گفت: ظرف این یک ماه، ما شاهد این بودیم که اسرائیل به حملات خود ادامه داد. اسرائیل هرگز اقدامات پیشگیرانه‌ای را که در حکم دیوان بین‌المللی دادگستری آمده بود، اجرا نخواهد کرد. باید محدودیت‌هایی برای صادرات سلاح از کشورهای غربی به اسرائیل ایجاد شود.

از زمان شروع عملیات طوفان الاقصی توسط جنبش حماس در هفتم اکتبر، رژیم صهیونیستی جنگ ویرانگری را علیه غزه به راه انداخت که به شهادت ده‌ها هزار نفر منجر شده است که بیشتر آن‌ها زن و کودک هستند.

به دنبال این جنگ آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی به دیوان بین‌المللی دادگستری به دلیل نسل‌کشی در غزه شکایت کرد. این دیوان با صدور حکمی از رژیم صهیونیستی خواست تدابیر موقتی را برای ممانعت از نسل‌کشی در غزه اتخاذ کند اما رژیم صهیونیستی حکم دیوان بین‌المللی دادگستری را اجرا نکرده و حملات علیه غزه را تشدید کرده است.

انتهای پیام

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا