علمی و پزشکی

گزارش تصویری| گردشگران این کشور مجلل‌ترین سفر هوایی را تجربه خواهند کرد!

به گزارش خبرگزاری patc، به لطف شکل متمایز آن، کشتی هوایی لقب خنده‌داری به دست آورده است. نام رسمی آن، Airlander ۱۰ است. Airlander ۱۰ که به عنوان بزرگترین هواپیمای جهان شناخته می شود، طولی برابر با یک زمین فوتبال دارد. نه تنها این، بلکه ارتفاع آن به اندازه شش اتوبوس دو طبقه است.

برای اینکه به آسمان برود، کشتی هوایی هلیومی با استفاده از کشش آئرواستاتیک و آیرودینامیکی پرواز می‌کند. نیروی اضافه شده از طریق مجموعه‌ای از ملخ‌های موتور دیزلی به دست می‌آید.

این کشتی هوایی بیضی شکل که در حال حاضر توسط سازنده بریتانیایی Hybrid Air Vehicles (HAV) ساخته می‌شود، انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۶ به فضا پرتاب شود و گردشگرانی که به مایورکا، ایبیزا و منورکا می‌روند می‌توانند منتظر تجربه سطح جدیدی از تجمل باشند.

Airlander ۱۰ دارای یک کابین مسافری جادار است که در زیر یک بالن آئرودینامیک و پر از هلیوم معلق است.

طبق گزارش‌ها، این کشتی هوایی با قیمت ۵۰ میلیون دلار می‌تواند تقریباً روی هر سطحی فرود بیاید. نه تنها این، بلکه Airlander ۱۰ می‌تواند از زمین یا آب بدون نیاز به زیرساخت‌های سنتی مانند بنادر یا فرودگاه‌ها بلند شود.

این چیزی است که آن را برای پروازهای کوتاه مدت از بریتانیا به جزایر محبوب اسپانیا ایده آل می‌کند.

گروه هواپیمایی Air Nostrum در حال حاضر ۱۰ نمونه از کشتی هوایی هیبریدی دارد که در ابتدا برای ارتش ایالات متحده ساخته شده بود. اما در طول دهه گذشته، آنها دوباره مونتاژ شده و برای استفاده غیرنظامی در بریتانیا طراحی شده‌اند.

اکنون این ایرلاین سفارش هواپیماهای Airlander ۱۰ خود را دو برابر کرده است تا یک ناوگان ۲۰ عددی ایجاد کند.

منبع: supercarblondie

۲۲۷۲۲۷

دکمه بازگشت به بالا