فرهنگ و هنر

گزارش سفر رئیس سازمان سینمایی به استان سیستان و بلوچستان

patc/ سیستان و بلوچستان محمد خزایی رئیس سازمان سینمایی به همراه جمعی از مدیران و نمایندگان سازمان سینمایی در ادامه سفر خود به استان زاهدان را ادامه دادند.

به گزارش patc، کزائی در سفر به زاهدان پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهر از حاشیه شهر زاهدان، کتابخانه استادان کاراتای و کمپ ضیا بازدید و مشکلات حومه شهر را مورد بررسی دقیق قرار داد.

رئیس سازمان سینمایی با حضور در جمع رئیس شرکت فیلمسازی، رئیس آژانس، اداره کل و کارشناسان ستادی شهرستان های سیستان و بلوچستان، اهانت به حرم امام رضا (ع) در فیلم «عنکبوت مقدس» را محکوم کرد. و گفت: دوستان ما در وزارت امور خارجه تلاش می کنند تا فیلم «عنکبوت مقدس» در فرانسه اکران نشود.

خزاعی در ادامه سیاست حکومت مردمی را توجه ویژه به شهرها در عرصه فرهنگ و هنر و عدالت خواهی دانست. وی ادامه داد: پیش بینی.

خزاعی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان با استحکام فرهنگی و تمدن دیرینه خود با بسیاری از استان های دیگر تفاوت دارد، اظهار کرد: باید بودجه ها و اعتبارات استانی، استان های سیستان و بلوچستان در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی شناسایی شود.

رئیس سازمان سینمایی با بیان اینکه سینما رفتن ارزان ترین سرگرمی در شهر است، افزود: در مقایسه با همسایه هایمان در توسعه صنعت سینما عقب هستیم، بسیاری از سینماهای ما تعطیل هستند و در برخی شهرها ما تعطیل هستیم. به سینما بروید، بخشی از فرهنگ آنها نیست.”

وی با بیان اینکه توسعه فعلی دفاتر انجمن فیلم جوانان با دستور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همخوانی ندارد، افزود: توسعه دفاتر انجمن فیلم در کشور قطعا نیازمند برنامه ریزی دقیق، اعتبار است. و نیروی انسانی

خزایی گفت: کمبود تجهیزات و امکانات در دفاتر انجمن فیلم جوانان یک مشکل اداری جهانی و مختص سیستان و بلوچستان نیست و در دستور کار قرار دارد.

موها، دی خزایی گفت: از روز اول گفتم که همه فیلم‌های ایرانی در تهران نیستند و اگر بخواهیم کمبود نیروی انسانی در تولید فیلم و صنعت سینما را از بین ببریم باید در شهر استعدادیابی کنیم. “

وی افزود: اقتصاد زمانی جایگزین استعدادها شد که زیربنای آموزش ما شد، باید در صنعت سینما به دنبال استعدادیابی بودیم تا شرایط رشد این صنعت در کشور فراهم شود.

گزارش سفر رئیس سازمان سینمایی به استان سیستان و بلوچستان

نیاز به آوردن قابلیت ها و پتانسیل های ناشناخته برای استان

رئیس سازمان سینمایی کشور در این سفر در نشست با هیات مدیره بنیاد توسعه فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان در محل استانداری گفت: اعتبار این مستند از سوی مرکز گسترش فیلم های مستند و تجربی تامین می شود.

وی با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان دارای تمدن دیرینه و از افتخارات کشور است، متأسفانه از این استان به لحاظ فرهنگی و سینمایی غفلت کرده ایم، افزود: باید در حوزه تولید فیلم و فیلم حل کنیم. این مشکل

محمد خزاعی گفت: ما نباید همیشه به دنبال ساخت فیلم داستانی باشیم، اگر تلاش می کنیم چهره استان خود را از نظر هویتی در ذهن مردم تغییر دهیم باید از همین کارهای کوچک و خرد شروع کنیم که همه وزارتخانه ها در آنجا هستند. ، ارگان ها و نهادها به فرهنگیان کمک می کنند و در سطح کلان اقدامات سازنده ای انجام می دهند.

خزاعی با اشاره به سیاست سازمان سینمایی کشور در خصوص ساخت فیلم با هویت قومی و بصری استان های مختلف گفت: از تخریب هویت و قومیت یک منطقه جلوگیری می کنیم.

رئیس سازمان فیلم کشور ادامه داد: فیلم‌های دارای پروانه نمایش از اقلیت‌های قومی برای اطلاع از موضوع و همکاری لازم با گروه فیلمبرداری به مدیرکل استان مربوطه ارسال می‌شود.

وی در پاسخ به اعتراض برخی فعالان فرهنگی در حوزه رسانه و فیلمسازی مبنی بر اینکه سینماهای کشور تصویری منفی و غیر واقعی از سیستان و بلوچستان ارائه می دهند، گفت: نگاه منفی و تصویر منفی نه تنها برای استان مشکل ساز است، بلکه و از ما می خواهد که پتانسیل ها و توانایی های بارز و پنهان را در زمینه آثار تصویری و سینمایی و فیلمسازی شناسایی و دستکاری کنیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره قابلیت استفاده از فضای مجازی برای معرفی استان گفت: صدا و سیما. آره.

وی با بیان اینکه در حوزه تولید، فیلم کوتاه و مستند بودجه اختصاصی تری نسبت به سال گذشته برای سیستان و بلوچستان در نظر گرفته ایم، گفت: امسال 300 میلیون به فیلم کوتاه این استان اختصاص دادیم و سال گذشته 100 میلیون بود. تومان . آره .

وی ادامه داد: به تولید فیلم کوتاه و مستند از منظر اشتغال زایی نگاه می کنیم و تولید هر فیلم کوتاه به اشتغال 20 نفر کمک می کند.

محمد خزاعی، ارائه برنامه های تشویقی برای سینماگران و دعوت از سینماگران برای بازدید از دیدنی ها و ظرفیت های استان را برای جذب سینماگران و هنرمندان برجسته کشور و تشویق آنها به ساخت فیلم های مناسب با ظرفیت های ناشناخته استان مهم عنوان کرد.

رئیس سازمان سینمایی کشور همچنین راه اندازی شب های فیلم سیستان و بلوچستان را قابلیتی مهم برای جذب هنرمندان و سینماگران و ایجاد روحیه و فضای پرنشاط هنری در استان عنوان کرد.

وی در حوزه فیلمسازی، تولید فیلم و فیلم کوتاه گفت: هر چه بودجه های مصوب در استان بیشتر باشد، سازمان ملی فیلم بودجه بیشتری در اختیار استان قرار می دهد.

خزایی تاکید کرد: سازمان سینمایی بر اساس سیاست های فرهنگی دولت سفر استانی را از مناطق فقیرنشین و فقیر آغاز کرده است و استان مقصد سومین سفر است. در همان برنامه سفر اجرا خواهد شد.

وی تمرکز بر حوزه هنر و همکاری با آن را مهم می داند و می گوید: فعالیت در حوزه هنر در راستای گفتمان انقلاب اسلامی است و هر چقدر هم که این حوزه را تقویت کنیم، در ایجاد گفتمان بسیار مؤثر است».

گزارش سفر رئیس سازمان سینمایی به استان سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچستان این قابلیت را دارد که مهد مراسم، تمدن ها و جشنواره های فرهنگی باشد.

پس از این بازدید، رئیس سازمان سینمایی به همراه هنرمندان و فعالان فرهنگی و سینمایی استان در سالن نورانی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد گفت: سیستان و بلوچستان این قابلیت را دارد که به دین، مهد تمدن و تبدیل شود. جشنواره فرهنگی ملت سازمان های سینمایی مایل به همکاری و کمک به برگزاری این جشنواره ها هستند.

خزاعی ساخت چند مستند مستعد را یکی از مصوبات سفر به سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: سازمان سینمایی کشور در صورت تایید استانداری 30 درصد از بودجه را برای ساخت این مستندها اختصاص می دهد.

وی همچنین پیشنهاد ساخت فیلم سینمایی برای استان را در این سفر داد و در صورت تایید استاندار قطعا به زودی ساخت و تولید آن را آغاز خواهیم کرد.

خزاعی تولید فیلم سینمایی «سینما اول» را یکی از وظایف مهم انجمن سینمای جوانان ایران در سال جاری برشمرد و افزود: سهمیه تولید این انجمن در سال پنج فیلم است.

مدیرعامل سازمان سینمایی استعدادیابی در شهرستان را وظیفه خطیر انجمن فیلم جوانان ایران عنوان کرد و گفت: هر کاری می تواند زمینه اشتغال هنرمندان را ایجاد کند.

وی افزود: امسال 70 درصد از بودجه انجمن فیلم جوانان ایران صرف تولید می شود.

خزاعی افزود: برنامه ریزی هایی انجام شده و در صورت عدم انجام تعهدات ادارات، بودجه در پایان سال از آنها گرفته و به استان های دیگر تحویل می شود.

وی نقش سینما و رسانه در معرفی چهره فرهنگی و هنری استان را بسیار موثر توصیف کرد و افزود: رویکرد هنرمند نباید صرفاً کسب جوایز داخلی و خارجی باشد، بلکه باید بیشتر بر تاثیر موفقیت آمیز اثر متمرکز شود. “

در این بازدید اصغر فارسی معاون توسعه و منابع انسانی سازمان سینمایی، یزدان عشیری مشاور رئیس سازمان سینمایی و مدیرکل روابط عمومی، هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه سینما شهر، مهدی آذر پندار رئیس هیئت مدیره سینما شهر تهران حضور داشتند. انجمن فیلم جوانان، مدیرعامل سازمان سینمایی، مستند و مدیرکل موسسه سینما شهر، محمد حمیدی مقدم، مدیر عامل مرکز گسترش فیلم تجربی و محمد سوقندی، مدیرکل حقوق، اجرا و استان های سازمان سینمایی را همراهی می کنند. رئیس سازمان سینمایی.

گفتنی است با جهت گیری عدالت فرهنگی در حوزه فرهنگ و هنر و جهت گیری عدالت فرهنگی و تمرکززدایی که فیلم بخشی از آن است، از این پس وجود تشکل های سینمایی متشکل از ادارات کل استان ها، فرهنگ اسلامی و راهنمایی جدی تر خواهد شد.

گفتنی است برنامه ریزی کلی اداره کل برنامه ریزی و ارشاد گردشگری استان و برنامه ریزی کلی معاونت فیلم با سیاست توسعه عدالت فرهنگی و همگانی سازی دسترسی فرهنگی منطبق است.

گزارش سفر رئیس سازمان سینمایی به استان سیستان و بلوچستان

گزارش شیما غفاری

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا