عمومی

گناوه استانداردهای یک شهر گردشگری را کسب کند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگاران آنلاین، محمدحسین ارسطو زاده در جلسه ستاد تسهیلات خدمات گردشگری گناوه با اشاره به اینکه ستاد تسهیلات خدمات گردشگری در سایر شهرستان ها در میزبانی این جلسات پیشتاز بوده است، گفت: این جلسه همچنین در خصوص استقبال و ارائه خدمات همه کارکنان است. ما به خصوص در ایام نوروز از گردشگران بهره می بریم.

مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر افزود: بندر گنووه به لحاظ تاریخی یک ظرفیت تجاری و همچنین یک جاذبه گردشگری و طبیعی است که همواره مقصد هموطنان بوده و باید برنامه ریزی شود. پاسخ از این هدیه در تمام طول سال استفاده کنید.

وی افزود: گنوی را به عنوان یک شهر توریستی وارد کشور کرده ایم و در طرح مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خود مقرر کرده ایم که این منطقه معیارهای یک شهر گردشگری با این ظرفیت را داشته باشد.

وی گفت: امسال در پروژه مدیریت میراث فرهنگی و گردشگری به صورت جدی پیگیر این طرح هستیم تا در این زمینه مشاوره ارائه کنیم و به عنوان یک شهر توریستی ملزومات و زیرساخت ها را تامین کنیم و گناوه را به عنوان شهر توریستی استانی با برند معرفی کنیم. بوشهر در آینده ای نزدیک این امر البته مستلزم تلاش، پشتکار و حمایت همه مسئولان شهرستانی و استانی خواهد بود.

وی ادامه داد: این جزیره علاوه بر تمرکز بر بندر ژنو، یک منطقه نمونه گردشگری است. توصیه پسندیدن در بندر ریگ با دستور استاندار بوشهر این شهر به عنوان شهرک ساحلی تعریف شده است.

وی افزود: در این راستا سال گذشته آمادگی خوبی داشته و بررسی های لازم انجام شده است و تبعات آن برای رونق اقتصادی و اشتغال پایدار در دستور کار مدیریت قرار دارد.

ژنو مطابق با استانداردهای شهر توریستی است

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با تاکید بر اهمیت گردشگری دریایی گفت: اداره کل بنادر و دریانوردی استان در صورت احراز شرایط فنی مجوزهای لازم را پس از معاینه فنی تحویل می دهد.

وی با بیان اینکه شعار اصلی بحث سفر امسال پذیرش مهربانی و خوش رفتاری برای همه عوامل مسافر و گردشگر است، خاطرنشان کرد: امسال پس از گذشت بیش از دو سال از کووید-19 و استرس، بدون محدودیت های جدید، با آن مواجه خواهیم شد. تعداد زیادی از گردشگران به ویژه شهر ژنو مقصد بسیاری از گردشگران خواهد بود، شعار این است که سفر را در نظر داشته باشید، استرس روانی بیماری را از بین ببرید و اشتیاق جامعه را به جامعه جلب کنید. .

وی با بیان برخی از نیازهای شهرستان گناوی در ایام نوروز گفت: ایجاد خدمات بهداشتی، تمرکز بر بهداشت محیط و شهر، احداث پارکینگ و تمرکز بر سواحل همه این نیازها است.

وی گفت: بررسی و بازرسی سرویس های بهداشتی کلیه ایستگاه ها و مجموعه های گردشگری داخل و خارج شهر با در نظر گرفتن نظافت شهر و عملکرد رستوران ها بر اساس شکایات. مندی های مسافران در تعطیلات نوروزی سال های گذشته باید مورد توجه و نظارت کامل قرار گیرند.

ارسطو زاده با اشاره به برخی برنامه های مدیریت برای نوروز امسال گفت: به مناسبت عید نوروز برنامه های فرهنگی متناسب با شرایط هر شهرستان در استان از جمله مشارکت سمن ها و تجهیزات مربوطه در طول ایام نوروز به خوبی برگزار می شود. برپایی نمایشگاه ها و فروشگاه های صنایع دستی استان از جمله اقلام پیش بینی شده.

وی با اشاره به اینکه گردشگری امروز صنعتی اشتغال زایی و درآمدزایی است، خاطرنشان می کند: شهرداری در ورودی ساحلی بندر ژنو از مسافران و گردشگران در ازای خدمات خوب و مطلوب برای مسافران و گردشگران پول می گیرد. مشکلی است اما باعث ایجاد شغل و درآمد می شود.

دکمه بازگشت به بالا