ورزشی

یک اتفاق منحصر بفرد در پرسپولیس یحیی 

رمز پیروزی پرسپولیس در سال های اخیر دروازه بانی و قفل دفاعی ارتش سرخ روی دروازه های این تیم است. گل های پیاپی صفر و چند دقیقه محوطه جریمه باعث شد خط حمله این تیم با آرامش به جلو برود و اگر چند موقعیت دیگر هم خراب شود، پرسپولیس باخت بزرگی را متحمل نمی شود و سه امتیاز را می گیرد.

اما گل نخوردن در این فصل به چالشی برای ارتش سرخ تبدیل شده است، پرسپولیس در 9 بازی گذشته لیگ 7 گل دریافت کرده و تنها 3 گل دریافت کرده است. از این هفت گل، 5 گل به حریف اجازه سبقت گرفتن از پرسپولیس را داد و دو گل دیگر مربوط به نساجی و فولد بود که نساجی با کار آزاد نتیجه را مساوی کرد و فولد بازی را به نصف رساند و شرایط سختی را برای پرسپولیس به وجود آورد.

در واقع پرسپولیس در این فصل 6 بار تحت فشار و فشار بالا برگشته است. شاگردان یحیی موفق شدند گل دوم خود را پس از تساوی به ثمر برسانند اما در هفته بعد با عقب افتادن از آل، نتوانستند باخت خود را جبران کنند و اولین شکست فصل خود را پذیرفتند. ارتش سرخ هم گل اول بازی را به ثمر رساند و با تلاش آنها مقابل گرگهر کرمانی و متز تنها با تساوی به پایان رسید.

پرسپولیس 6 امتیاز ارزشمند مقابل صنعت نفت مسجدسلیمان و دو تیم نفت با صفر گل به دست آورد و بدون شهرآورد بازی را مساوی کرد و سه گل خورد اما بیشتر وقت بازی صرفا برای جبران صعود تازه صعود شده بود. تیم لیگ برتر. تلاش نافرجام و این اتفاق آرامش لازم را در حمله پرسپولیس به خود ندید.

پرسپولیس در سه بازی شکست را برای تلاش قم نجات داد و خوشحال ترین قسمت ارتش سرخ در واقع گرفتن توپ از روی دروازه حریف برای گرفتن گل های بیشتر بود.

اگر قرمزها نمی خواهند در ادامه فصل بیشتر از جدول رده بندی عقب بمانند، باید برای ثبت صفر گل بیشتر تلاش کنند و دفاع خود را بهتر سازماندهی کنند. عقب افتادن پرسپولیس در بازی، بار روانی سنگینی را بر دوش این تیم وارد کرد و باعث شد تا بازیکنان احساساتی شوند و گاهی اوقات به دلیل هرج و مرج فرصت ها را از دست بدهند. از طرفی پرسپولیس در این فصل تنها در چهار بازی گل اول را به ثمر رساند؛ برخورد هوشیارانه تر مقابل مهاجمان پرسپولیس و استفاده کامل از موقعیت ها باعث می شود تیم یحیی بهتر بتواند حریف را به پیروزی برساند و آرامش بیشتری برقرار شود. بین بازیکنان حاضر در زمین و نیمکت تیم.

256 251

دکمه بازگشت به بالا