فرهنگ و هنر

یک درخواست از دولت برای جام جهانی قطر

رئیس انجمن خدمات جهانگردی ایران با بیان اینکه گروه های توری که برای جام جهانی تبلیغ می شود، بدون مجوز هستند، از دولت خواست تا جام جهانی قطر را مانند سایر جام ها در انحصار خود قرار ندهد.

به گزارش patc، رحمت الله رفیعی شنبه شب ۱۹ فروردین در نشست خبری خود در پایان سفر نوروزی خود با انجمن خدمات جهانگردی، درباره آخرین اقدامات تور جام جهانی گفت. تبلیغات قبلاً شروع شده است. : تاکنون کاری انجام نشده است. بدون رزرو هتل، بدون مذاکره بلیط هواپیما، بدون بلیط توپ تحویل داده شده، بدون رزرو تور جام جهانی، تبلیغات را باور نکنید زیرا هیچ کس بلیط را خریداری نکرده و هتل را نگرفته است.

وی افزود: «البته اتحادیه ها نمایندگانی را برای مذاکره با دو یا سه شرکت هواپیمایی به قطر فرستادند.» در قطر که هتل ها هم اکنون در انحصار هستند، می توان مکان هایی را از طریق فدراسیون قطر به فدراسیون های ملی اختصاص داد و بلیت مسابقات را در اختیار ملی پوشان قرار داد. نشست فدراسیون ها

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران یادآور شد: در واقع در تمام جام های جهانی گذشته در مدیریت تماشاگر و عملیات رویدادها موفق نبوده ایم حتی زمانی که جام جهانی در روسیه برگزار می شود. ما هیچ برنامه‌ای نداریم.» چرا این همه از ایران به روسیه می‌روند، اما جایگاه پشت تیم ملی در زمین خالی از ملیت ایرانی است؟ بسیاری از مردم بدون اقامت در هتل به روسیه می روند. بلافاصله از ما پرسیده شد که بسیاری از ایرانیان در روسیه هتل ندارند.

وی با تاکید بر اینکه در جام جهانی روسیه با وجود اینکه بلیت های این دیدار به ایران اختصاص داده شد، اما بسیاری از تماشاگران ایرانی به دلیل انحصار و بلیت فروشی بلیت نداشتند، تاکید کرد: اگر دولت نمی تواند از تماشاگران حمایت کند لطفا سوال نکنید. خیلی زیاد.

رفیع خاطرنشان کرد: متولیان امر متأسفانه تا جام جهانی به فکر کسب درآمد، انحصار بلیت بازی و فروش آن به چند برابر قیمت بودند که بی سابقه است.

وی ادامه داد: عاجزانه و متواضعانه از شما می خواهم که مثل دفعات قبل نباشید، از دوست دوازدهم حمایت کنید، دوست دوازدهم نمی تواند چند برابر قیمت بلیط هواپیما و بلیط هتل بخرد، می توانید بلیط بازی را نیز به او بفروشید. با قیمت های متعدد این فشار دادن دوست دوازدهم است نه حمایت از او.

رفیعی تاکید کرد: این گروه از تیم ملی فوتبال ایران قشر خاصی هستند که شخصیت سیاسی پیدا کرده اند، بنابراین باید هواداران تیم ملی را شناسایی کرده و یارانه و جریان مردم را مدیریت کنند. مثل جام جهانی روسیه نباشید که ملیت های دیگر تماشاگران ایرانی را ازدحام کردند و علیه تیم ایران شعار دادند. تیم ملی ایران باید حمایت شود و ارتقا پیدا کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا