بین الملل

یک سال پس از جنگی که معادلات امنیتی تل آویو را تغییر داد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آنلاین patc، در آستانه سالگرد تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه (معروف به جنگ 12 روزه) هستیم، جنگی که از هر نظر با همه جنگ های قبلی فلسطین متفاوت است و سطح کلان را تغییر می دهد. .

سایت المیادین در گزارشی به قلم شرحبیل الغریب، نویسنده و روزنامه نگار فلسطینی، مقاله ای درباره مسائل امنیتی، نظامی و امنیتی فلسطین اشغالی از جنگ 12 روزه نوار غزه در یک سال گذشته و تأثیرات آن نوشت. مقالات محیط اجتماعی

وی می نویسد که برخی از محافل اسرائیلی از برگزاری مراسم تلمود و کشتار قربانیان گروه افراطی صهیونیستی جلوگیری کردند و سپس از برگزاری “رژه پرچم” در نزدیکی باب العمود در مسجد الاقصی (ژوئن 1400). دهم ژوئن جلوگیری کردند. آنها ارتش غزه را مورد بازنگری قرار دادند و گفتند که این مسائل یک پیروزی برای مقاومت فلسطین است و می تواند معادلات بیت المقدس و غزه را بدون شلیک موشک به هم پیوند دهد.

بزالل اسموتریچ، رهبر حزب مذهبی صهیونیستی رژیم صهیونیستی گفت: ممانعت از برگزاری رژه پرچم در اورشلیم تسلیم شدن به جنبش حماس و تهدید آن و همچنین ناتوانی رئیس پلیس اسرائیل در تضمین امنیت رژه است. «مرد سنوار او را پیشوای امور قدس کرد. “

یایر لوی، روزنامه‌نگار اسرائیلی می‌گوید: «علاوه بر دیوارهای براق با تعداد کمی از هواداران یهودی، دیدن بیت‌المقدس پیروزی قاطع حماس و جهاد اسلامی در جنگ علیه اسرائیل را نشان می‌دهد».

گالبرگ، تحلیلگر امور فلسطین در کانال تلویزیونی عمومی اسرائیل Kan 11. Victory می گوید: «حماس پس از جنگ «گارد دیوار» (شمشیر شهر مقدس) با ایجاد معادله ای جدید و راهپیمایی بر روی پرچم جان تازه ای به دست آورد. «او وارد محله قدیمی اورشلیم نشد. “

یایر لوی، روزنامه نگار اسرائیلی: دیدن اورشلیم، به استثنای دیوارهای صاف آن با تعداد کمی از طرفداران یهودی، پیروزی قاطع حماس و جهاد اسلامی در جنگ علیه اسرائیل را رقم زد.

روی کیت، خبرنگار کانال کان 11 امور عرب گفت: یک سال پس از نبرد شمشیر قدس، حماس و گروه های وابسته به آن به پیروزی بزرگی دست یافتند و معادله جدیدی را تحمیل کردند. وی به ارتباط اورشلیم و غزه اشاره کرد و گفت: همه در اسرائیل می‌دانند که این رابطه چه نتیجه‌ای خواهد داشت.

المیادین در ادامه نوشت: این باور گسترده در رسانه های صهیونیستی مبنی بر اینکه جنبش مقاومت فلسطین در جنگ 12 روزه به پیروزی بزرگی دست یافت و توانست از برگزاری مراسم مختلف صهیونیستی در بیت المقدس جلوگیری کند، مقاومت فلسطین را تایید می کند.این جنبش در خط مقدم است. ، در برابر هرگونه تجاوز رژیم تل آویو ایستادگی کرده است و با به حاشیه رانده شدن نقش دولت عربی در حفاظت از مسجد الاقصی، مقاومت توانسته خود را به عنوان نگهبان واقعی اماکن مقدس تثبیت کند. محل.

در ادامه این یادداشت آمده است محافل اسرائیلی بر این باورند که با تصویب طرح خطرناکی به نام «مسجد الاقصی» که بر قداست و جایگاه مسجد الاقصی تأثیر می گذارد، مسجد الاقصی تخریب و برای این مسجد ساخته می شود. ساخت مسجد الاقصی آماده شوید. معبد معبد، مرحله جدیدی از یهودیت در اوج خود بود، اما نقشه های صهیونیست ها به زودی با مقاومت فلسطین در نبرد شمشیر بیت المقدس که توانست شرایطی را بر ناسیونالیست های صهیونیست تحمیل کند، درهم شکست و نتایج همچنان ادامه دارد. به نفع مردم اورشلیم.

المیادین افزود: در حالی که جنگ ممکن است راه نجات نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل و دولتش باشد، اما برای او شمشیر دولبه است. بنت تنها در یک هفته دو بار در آزمون مقاومت فلسطین و گروه های جسور صهیونیستی شکست خورد. نذورات را در صحن مسجد الاقصی ذبح کنند.

به گفته شرحبیل الغریب نویسنده یادداشت، در اولین سالگرد نبرد شمشیر بیت المقدس، مقاومت فلسطین بار دیگر موفق به تحمیل معادله غزه و بیت المقدس شد و اعلام کرد که نبرد شمشیر بیت المقدس همچنان به مخالفت اسرائیل ادامه می دهد. رژیم . استواری مردم بیت المقدس و حمایت فلسطینی ها در سرزمین های غزه و بیت المقدس اشغالی در سال 1948 از عوامل اصلی شکل گیری انقلاب فراگیر فلسطین بود. این در شرایطی است که رژیم تل‌آویو در تلاش برای ایجاد تفرقه در جامعه فلسطینی است که بزرگترین ترس تل‌آویو است و همچنین شیوع اوضاع در قدس اشغالی، مسجد الاقصی و سایر مناطق اشغالی. فلسطین. کرانه باختری و سرزمین های اشغالی در سال 1948 وحشتناک بود.

المیادین: نفتعلی بنت جرأت نمی کند گروه های صهیونیستی نذورات خود را در صحن مسجد الاقصی قتل عام کنند.

المیادین تاکید کرد که بازدارندگی ایجاد شده توسط نبرد شمشیر بیت المقدس همچنان کابینه نفتالی بنت را به وحشت می اندازد و یک پیروزی مستمر برای مقاومت فلسطین است؛ در حالی که غزه آرام است، درگیری ها در اورشلیم و کرانه باختری نشان دهنده تداوم جنگ است. معادله غزه و قدس و ترساندن صهیونیست ها از نبرد دیگری به نام «شمشیرهای قدس 2».

بر اساس این یادداشت، مردم فلسطین و مقاومت آنها روز به روز ثابت می کنند که اراده و قدرت آنها می تواند رویای یهودی سازی قدس را از بین ببرد و آن را به پایتخت واحد اسرائیل تبدیل کند. برعکس، تل آویو اکنون قادر به مقابله و مبارزه با انقلاب فلسطین در مسجد الاقصی و نوار غزه نیست.

مقاومت فلسطینی ها در کارزار «شمشیر بیت المقدس» ثابت کرد که توانست در ساعت صفر از مسجد الاقصی دفاع کند و بار دیگر به بازیگر و قهرمان صحنه فلسطین تبدیل شود. به ویژه، در صورتی که نفتالی بنت از شرکت در یک نبرد نظامی آشکار و تمام عیار با مقاومت امتناع کند، می تواند آینده ائتلاف اسرائیل را تحت تأثیر قرار دهد و آن را تهدید کند.

مایادین در پایان می نویسد که به طور کلی در ترسیم تصویری از فلسطین اکنون می توان گفت که رژیم صهیونیستی که قبلاً ابتکار جنگی ناگهانی علیه مردم فلسطین را به دست گرفته بود، اکنون ناتوان است و از پرداخت آن می ترسد. قیمت. و عواقب هر جنگی او می ترسد و با موقعیت های بحرانی بی سابقه و بن بست شکاف های سیاسی مواجه است.

پیام به پایان می رسد.
توصیه ها در صفحه اصلی

دکمه بازگشت به بالا