بین الملل

یک سوم هویتزرهای ارسالی غرب به اوکراین کارایی ندارند

«نیویورک تایمز» نوشت که توپخانه ساخت غرب ارسال شده به اوکراین یا تقریباً ناکارآمد بوده یا در جنگ آسیب دیده است که برای وزارت دفاع آمریکا به مشکل تبدیل شده است.

به گزارش ایسنر، این روزنامه همچنین نوشت، پنتاگون که صدها قطعه تجهیزات نظامی را برای اوکراین تامین می کند، یک مرکز تعمیر و نگهداری در مرز با لهستان برای مقابله با این مشکل ایجاد کرده است.

به گفته منابع آمریکایی آشنا با موضوع و دیگرانی که با نیویورک تایمز در مورد نیازهای دفاعی اوکراین صحبت کردند، یک سوم از 350 هویتزر ارسال شده توسط غرب به اوکراین اصلاً کار نمی کنند.

این تجهیزات یا در اثر استفاده بیش از حد طولانی مدت فرسوده شده و یا در نبرد بدون تعمیر در میدان آسیب دیده است. وظیفه تعمیر تجهیزات به یکی از اولویت های فرماندهی اروپایی پنتاگون تبدیل شده است که بنا به گزارش ها مرکز تعمیراتی را در لهستان افتتاح کرده است.

بازسازی این سلاح ها در ماه های اخیر آغاز شده است.

در این گزارش همچنین آمده است که وضعیت تسلیحات در اوکراین برای مقامات آمریکایی نگران کننده است، اما منابع در این کشور از ارائه جزئیات بیشتر در مورد این برنامه خودداری کردند.

نیویورک تایمز ادامه داد: تعمیرات در لهستان اغلب شامل تعویض قطعات هویتزر بود. همزمان، گزارش‌هایی حاکی از آن است که مقامات اوکراینی می‌خواهند کارخانه‌ها را نزدیک‌تر به خط مقدم قرار دهند تا سلاح‌ها سریع‌تر به میدان بازگردند.

روز جمعه، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو تاکید کرد که این ائتلاف هیچ کاری در داخل اوکراین انجام نمی دهد و مدعی شد که ثابت کرده است که ناتو در این جنگ دخالتی نداشته است.

البته در اکتبر 2022، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که کمک نظامی غرب به کیف بخشی از درگیری تلقی می شود.

از زمان آغاز جنگ اوکراین در 24 فوریه امسال، کشورهای غربی میلیاردها دلار کمک امنیتی به کیف ارائه کرده اند. ایالات متحده به عنوان بزرگترین حامی اوکراین، بیش از 19 میلیارد دلار تسلیحات از جمله توپخانه در اختیار این کشور قرار داده است.

بر اساس آمار منتشر شده توسط پنتاگون، تا 23 نوامبر 2022، ایالات متحده این سلاح ها را با 142 هویتزر 155 میلی متری و 924000 گلوله مهمات در اختیار آنها قرار داده است. کمک های آمریکا همچنین شامل 36 هویتزر 105 میلی متری و 180000 گلوله بود. مسکو بارها گفته است که محموله های تسلیحاتی غربی تنها درگیری را طولانی می کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا