ورزشی

یک نقره و ۴ برنز تکواندو در تورنمنت کره‌جنوبی/ شکست هر ۶ نماینده ایران مقابل میزبان!

بر اساس گزارش های روشن، مسابقات آزاد تکواندو کره از روز چهارشنبه آغاز و تا 23 تیرماه در سالن هوبان به میزبانی شهر چانگچئون برگزار می شود. تیم ملی امید و بزرگسالان ایران در این مسابقات در بخش مردان حضور داشتند.

در روز نخست مسابقات اوزان 54 کیلوگرم، منهای 58 کیلوگرم، 80- کیلوگرم، 87+ و 80+ کیلوگرم برگزار شد که مهدی حاجی موسایی نماینده سنگین وزن منهای 54 کیلوگرم کشورم در دور نخست در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 2 بر صفر نماینده ژاپن را شکست داد. پیروزی 0 بر کیم کره جنوبی (15-1 در دور اول مسابقه حاجی وو – دور دوم توسط کیم اخطار شد، بازی حاجی وو برنده شد). در مرحله نیمه نهایی بار دیگر نماینده کشورمان بود و باربوسا از فیلیپین را 2 بر 1 شکست داد (برنده دور اول 13 بر 11 فیلیپین بود – مهدی در دور دوم 20 بر 2 پیروز شد، مهدی در دور سوم 11 پیروز شد. ) -8) و وارد فینال شوید.

حاجی ووشنگ در فینال در دور اول 14 بر 10 و در دور دوم 16 بر 15 مغلوب میزبان پارک گئون هی شد و به مدال نقره دست یافت. پیش از این حاجی ورونگ در مسابقات قهرمانی آسیا 2022 چانگ چوان به مدال نقره دست یافته بود.

در وزن +87 کیلوگرم آرینا دالیان در دور اول با نتیجه 9 بر 3 پیروز شد و در دور دوم 10 بر 7 یو بازیکن کره جنوبی را شکست داد و در نیمه نهایی لی بازیکن کره جنوبی را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد. تسلیم شوید و به برنز بسنده کنید. نادعلیان نیز مانند حاجی موسایی در مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا صاحب گردنبند نقره شد.

در همین وزن علی نجفی در راندها 2 بر 1 امیرعلی اکبری از افغانستان را شکست داد (7 بر 2 دور اول – نجفی در دور دوم با 5 اخطاره، برنده نماینده افغانستان – ناجا در دور سوم حریف فی (5 اخطاره) ) به نیمه نهایی راه یافت اما در این مرحله به دلیل مصدومیت بازی را به بائه از کره جنوبی سپرد و به مدال برنز دست یافت.

مهران بخشوری 2-1 (در دور اول 3-3 – مهران باخدوری – 2-4 در دور دوم – ژانگ – 5-7 در دور سوم) در دسته 80 کیلوگرم و مرحله یک هشتم نهایی از سد ژانگ از چین گذشت. در مرحله یک چهارم نهایی آلتانگیر حریف مغولستان بود که در 2 راند متوالی با نتیجه 9 بر 2 در دور اول و 12 بر 2 در دور دوم پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. .

در این مرحله نماینده وزن 80 کیلوگرم کشورم در دور امتیازی 2 بر 1 مغلوب بیوندسافت از کره جنوبی شد (نماینده کره 11 بر 9 دور اول – 3 بر 7 دور دوم – نماینده کره در دور سوم 3- 4)) و به مدال برنز دست یافت. اعلام وصول.

علی اشکوریان در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه 2 بر 0 سووینی استرالیا را شکست داد (اشکوریان در دور اول 9 بر 2 برد – اشکوریان کوریان در دور دوم 12 بر 2 برد) از سد رامش حسینی. . افغانستان تمام شد. نماینده چین در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 1 بر 2 مغلوب تکواندوکاران کشور میزبان شد و در نهایت به مدال برنز دست یافت.

حسین لطفی دیگر نماینده ایران در وزن منهای 58 کیلوگرم با شکست 2 بر یک مقابل چانگ یونگ لی از کره جنوبی در دیدار افتتاحیه از کسب مدال بازماند.

لازم به ذکر است روز دوم مسابقات در گروه مردان 63 کیلوگرم، منهای 68 کیلوگرم، 74- کیلوگرم، 87- کیلوگرم و 49 کیلوگرم، منهای 57 کیلوگرم، 73- کیلوگرم، 73+ کیلوگرم سنگین وزن برگزار می شود.

دکمه بازگشت به بالا