فرهنگ و هنر

یک پنجم از ۶۵۴۸ شهید لرستان را فرهنگیان و دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند

patc/لرستان وزیر آموزش و پرورش لرستان گفت: یک پنجم از 6 هزار و 548 شهید استان، فرهنگی و دانش آموز هستند.

رضا عزتی در مراسم نواخته شدن زنگ ملی استکبار ستیزی در روز دانش آموز دبیرستان شهید مطهری آموزش و پرورش خرم آباد گفت: یوم الله سیزدهم آبان تنها به حضور دانش آموزان محدود نمی شود، بلکه یوم الله خواهد بود. در ارتباط با اقشار مختلف مردم حضور مردم و مسئولان در کنار هم جشن گرفته می شود.

وی افزود: امسال نیز مانند سال های گذشته شاهد حضور پرشور دانش آموزان و فرهنگیان خواهیم بود.

عزتی افزود: تمام تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه باشکوه این مراسم اندیشیده شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: همچنین از آنجایی که روز جمعه مصادف با جمعه است، نماز سیاسی روز جمعه برگزار می شود و دانش آموزان به همراه خانواده خود در این مراسم حضور خواهند داشت.

وی تصریح کرد: یک پنجم از 6 هزار و 548 شهید لرستان، فرهنگی و دانش آموز هستند و وظیفه همه آحاد جامعه به ویژه آموزش و پرورش زنده نگه داشتن نام و یاد شهداست.

نماینده ولیفاچی استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ضمن ادای احترام به شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ که سه نفر از آنها دانش آموز بودند، گفتند: دانش آموزان سرمایه اصلی کشور هستند و باید از آنها به طور ویژه پیروی کرد.

وی افزود: دانش آموزان باید با تاریخ مبارزات ایران آشنا شوند تا با آگاهی بیشتر در این راستا تلاش کنند.

شاهروکی گفت: مردم جهان شاهد ظلم و ستم و گستاخی آمریکا بوده اند و دشمنی با ایران بیشتر شده است به همین دلیل امام خمینی (ره) اشغال لانه جاسوسی آمریکا را انقلاب دوم نامیدند. .

گفتنی است در این مراسم همچنین برنامه هایی از جمله گروه سرود، قرائت فرمان شاهنشاهی و یادی از خانواده های معظم شهدا اجرا شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا