فرهنگ و هنر

۲۰ آبان تولد شهید جواد کاری؛ بزرگ مردی از قم

patc/قم شهید جواد کاری در وصیت نامه خود می نویسد: همه ما برای عدالت می جنگیم؛ من متوجه می شوم که چه کشته شویم و چه کشته شویم، هر دو مورد برای من بزرگ ترین پیروزی از جانب خداوند متعال است.

بیست روز از ولادت شهید جواد کاری در آبان ماه 1339 در شهر مقدس قم می گذرد. شهید جواد کاری در خانواده ای پرجمعیت بزرگ شد و در هفت سالگی وارد دبستان شد و آن را گذراند.

در تعطیلات تابستانی به نجاری مشغول بود و از آن خسته نمی شد و در فوتبال مهارت داشت.

شهید جواد کاری نیز مانند بسیاری از جوانان انقلاب در تظاهرات فعال بود و پس از تحمیل شروع جنگ برای دفاع از خاک و میهن خود عازم خط مقدم جبهه حق علیه باطل شد.

سرانجام شهید کاری در 8 اسفند 1360 بر اثر موج شوک شوش به شهادت رسید و در شیخان قم آرام گرفت.

شهید جواد کاری در وصیت نامه خود نوشته است:

کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگان به حساب نمی آیند، اما آنها را پروردگارشان زنده کرده است.

درودهای فراوان را به رهبران کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و ابراهیم زمان(عج)، بر دلهای محرومان، شهدا و ملت شهیدپرور ایران آغاز می کنم.

من جواد کاری فرزند حسین با شناسنامه شماره 323 قم وصیت کردم با اشتیاق و اشتیاق فراوان به میدان حق و باطل بروم که همیشه نشان داده است که عدل پیروز است.

همه ما برای حق می جنگیم؛ من متوجه هستم که چه کشته شویم و چه کشته شویم، هر دو موقعیت بزرگترین پیروزی است که خداوند متعال به من داده است.

پدر و مادر عزیزم همانطور که امام ما فرمودند چشم امید من به شما جوانانی است که راه حسینی را که بیش از 1400 سال است ادامه داده اید. او عزیزتر از ماست، گوش می کنم و پیش می روم، حالا از شما می خواهم که از طرف من از زبان اقوام و دوستان حلال بخواهید و حلال بخواهید، راه شهید را به صلاحدید خود ادامه دهید.

سلام

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا