علمی و پزشکی

۲۸ خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت در شرق استان کرمان در حال تکمیل است

patc/کرمان معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۲۸ خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت در شهرستان‌های شرقی استان کرمان در حال تکمیل است که قطعاً در این دولت کمک خواهیم کرد تا این مراکز تجهیز و به چرخه سلامت اضافه شوند.

سیدحمید جمال‌الدینی امروز  ۲۸ شهریور ماه در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم اظهار کرد: امروز به دلیل آبادانی علمی که به‌ واسطه رشد حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی در بم شکل گرفته، دیگر کسی نام بم را با زلزله نمی‌شناسد و جدا از بازسازی فیزیکی، در حوزه علمی هم رشد کرده است.

وی افزود: در دولت سیزدهم کارانه پرستاران ابلاغ شد و تحقق پیدا کرد. بخشنامه‌هایی در تامین نیروی انسانی صادر شد که آزمون در آنلاین ماه سال جاری برگزار می‌شود و بخشی از کمبود جبران خواهد شد.

‌جمال‌الدینی مهمترین برنامه در چرخه سلامت را تکمیل نیروی انسانی و سلامت خانواده عنوان و اظهار کرد: وزارت بهداشت در بُعد ملی نظام سلامت تضمین خرید محصولات دانش بنیان را داد و جزء موفق‌ترین نهادهایی بودیم که در  توسعه و ایجاد  شرکت‌های دانش بنیان نقش ایفا کرد چون تصمیم خرید و استفاده از محصولات داخلی مهمترین رکن توسعه شرکت‌های دانش بنیان است.

معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: باتوجه‌به اینکه بیش از ۸۰ درصد محصولات وزارت بهداشت یعنی محصولات مصرفی و تجهیزات، تولید داخل کشور است به جز نقشی که دانشگاه‌ها و اعضای هیئت‌ علمی در ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان داشتند، این تضمین خرید نیز موضوع بسیار مهمی است.

وی در ادامه افزود: ۲۸ خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت در شهرستان‌های شرقی استان کرمان در حال تکمیل است که قطعاً در همین دولت کمک خواهیم کرد تا این مراکز تجهیز و به چرخه سلامت اضافه شوند.

 جمال‌الدینی بیان‌ کرد: پروژه احداث بیمارستان ۲۰۲ تختخوابی بم نیز با توجه‌به مصوبه سفر ریاست‌جمهوری عملیات ساخت این پروژه تسریع خواهد یافت.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: اولویت نظام سلامت همان شعار پیشگیری مقدم بر درمان است که در طرح نظام سلامت هم وجود دارد و باید حرکت ما به سمتی باشد که با تغییر سبک زندگی و آموزش‌های لازم دچار بیماری نشویم و در آینده روند کاهشی ابتلا به بیماری داشته باشیم.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ویژگی‌های مدیریتی افزود: عمل، علم، تقوا، سعه‌صدر، تبیین و گفتگو حتی با منتقدین از ویژگی‌های مدیریتی است که باید همگی آن را رعایت کنیم.
 
جمال‌الدینی ادامه داد: همچنین باید حلقه مشاورین را گسترش دهیم، زیرا دانشگاه محل کرسی آزاداندیشی و گفتگو است تا بتوانیم هدایت شده حرکت کنیم.
 
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بم باید الگوی یک دانشگاه حکمت‌محور باشد، که روحیه خدمتگزاری و خدمت صادقانه خروجی دانشگاه باشد و اگر محصولی تولید می‌کنیم باید محصولی باشد که انسان‌ها را به رشد و تعالی برساند.

به گزارش patc، در این مراسم از خدمات دکتر مازیار اویسی رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی بم تقدیر و دکتر علی صدیقی به‌ عنوان سرپرست جدید دانشگاه معرفی شد.

انتهای پیام 

کارگروه خبری مطالب پزشکی

درمان بیماری‌ها فقط یک قسمت از وظایف من است. من سعی می‌کنم با ارائه راهنماها و توصیه‌های پزشکی، افراد را به زندگی سالم و پرانرژی همراه با سلامتی هدایت کنم.
دکمه بازگشت به بالا