عمومی

۲ میلیون گردشگر خارجی جذب می شود/ اتوبوس دریایی و کروز در راه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سیدمحمود حسینی پور پیش از ظهر پنجشنبه با بیان اینکه مازندران از نظر ورود گردشگر به شهر العین بابلسر در رتبه نخست قرار دارد، افزود: این تنها 10 درصد ظرفیت گردشگری استان است.

وی در خصوص 20 میلیون سفر سراسری استان در ایام نوروز گفت: 21 درصد جمعیت کشور ظرف سه ساعت وارد مازندران می شوند و تولیدات کشاورزی استان با 14 محصول مهم کشاورزی رتبه اول را در کشور دارد.

وی با اشاره به فعالیت سه بندر مهم استان گفت: سال هاست که از بازار بزرگ کشورهای مستقل مشترک المنافع غفلت کرده ایم اما با سیاست دولت و مبادلات شانگهای با کشورهای مختلف، اهمیت مازندران دوچندان شده است. مازندران آینده درخشانی خواهد داشت.

به گفته حسینی پور، مازندران را مطابق ذائقه گردشگران آماده کنیم: بر اساس هدف گذاری دولت، استان باید تا پایان امسال 2 میلیون گردشگر خارجی جذب کند که در حال حاضر 200 هزار نفر است.

استاندار مازندران یادآور شد: بیش از 60 رودخانه خوب در استان وجود دارد که می توان از آنها به عنوان جاذبه گردشگری یاد کرد و جدا از این از جزیره میانکاله بهره چندانی نبرده ایم.

وی وجود 470 کیلومتر نوار ساحلی را یکی از توانمندی های استان برشمرد و گفت: متأسفانه هیچ کشتی تفریحی در سواحل وجود ندارد و طبق سیاست، استان اولین کشتی های مسافربری و اتوبوس های دریایی را به آب انداخته است.

وی گفت: این کشتی در مسیر رامسر – گلوگا در حال حرکت بود و مجوز خرید کشتی تفریحی گرفتیم.

استاندار مازندران از طراحی بزرگ‌ترین بزرگراه ساحلی استان خبر داد و گفت: این پروژه باعث جذب سرمایه‌گذاران خارجی برای مشارکت در اجرا می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا