فرهنگ و هنر

۲ کتاب ایرانی در فهرست دوسالانه «IBBY»

دو اثر ایرانی برای لیست دوسالانه IBBY در سال 2021 انتخاب شدند.

به گزارش patc ، شورای کتاب کودک اعلام کرد که کتاب حسی و لمسی “چیزهای اینجاست” در بخش حسی و لمسی و کتاب “هفته هفت رنگ” منتشر شده توسط م Instituteسسه تاریخ ادبیات کودکان گنجانده شده است.

کتاب حسی و لمسی “چیزی اینجاست” که توسط سامانه نادری نوشته و اجرا شده اقتباسی از داستان “فیل در تاریکی” است که یکی از معروف ترین افسانه های جهان است.

به همین ترتیب ، کتاب “هفت اسب در هفت رنگ” ، نوشته محمد هادی محمدی و تصویرگری نوشین صفاخو ، داستانی درباره ناتوانی در حرکت هر دو پا را روایت می کند تخیل دختر.

در میان کودکان با نیازهای ویژه ، تیم اعطای جایزه کتاب ، کتاب های فوق را از میان کتاب های دریافت شده در جلسه شورای کتاب کودک در آگوست 2016 انتخاب کرد.

هر دو سال یکبار ، دفتر بین المللی کتاب جوانان ، لیستی از کتابهای مناسب کودکان خاص را منتشر می کند تا کودکان ویژه را از کتاب ها تشویق کند ، ناشران را تشویق کند و چنین محصولاتی را توسعه دهد. عناوین منتخب شعب ملی Abbey’s هر دو سال یک بار منتشر می شود و پس از انتخاب مجدد توسط این سازمان بین المللی به همه کشورها به جز کتابخانه مرکزی تورنتو کانادا ارسال می شود. شاخه ها.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا