عمومی

۴ مدال رنگارنگ نمایندگان ایران در رقابت‌های کشتی بلغارستان

رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جام دانکلوف و نیکولای پتروف از 29 بهمن ماه در ولیکو ترانوو بلغارستان آغاز شده و یکشنبه اول اسفندماه به پایان می رسد.

در پایان دومین روز از رقابت های کشتی آزاد جام دانکرافت و جام نیکولا پتروف جمعه شب در بلغارستان، مسام دلهانی در وزن 63 کیلوگرم و در وزن 82 کیلوگرم علیرضا محمدی و در وزن 79 کیلوگرم مصطفی غیاثی طلایی شدند. کشتی آزاد.

نتایج کشتی گیران کشورمان در پایان روز دوم به شرح زیر است:

کشتی آزاد:
در وزن 61 کیلوگرم داریوش حضرت قلی زاده در دور نخست مقابل کولسنیک از مولداوی با نتیجه 12 بر 10 شکست خورد و به دلیل اینکه این حریف در مرحله یک چهارم نهایی مقابل راویندر از هند شکست خورد، نماینده کشورمان حذف شد.

در وزن 70 کیلوگرم یوسف کامرانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 7 بر یک از سد ویسری مقدونیه گذشت. وی در دور بعد و مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 11 بر یک مغلوب رمضان راماژانوف از بلغارستان شد و به دلیل حضور حریفان در فینال وارد براکت پایینی شد. وی در این گروه با نتیجه 7 بر صفر از سد واسیلی پتروف بلغارستان گذشت و راهی مرحله گروهی شد. وی در این بازی با نتیجه 1-6 مغلوب جاواگلیانی از گرجستان شد و در رده پنجم قرار گرفت.

در وزن 79 کیلوگرم مصطفی جیاسی در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر حسن از بلغارستان را شکست داد. وی در دور بعد با برتری 11 بر صفر مقابل میرزاگالیف از قزاقستان به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل اشتاینوف راهی نیمه نهایی شد و با سه اخطار حریف روسی 7 بر 1 پیش افتاد. وی در این مرحله با شکست 3 بر 2 مقابل آری شعبانوف دارنده مدال برنز جهان از بلاروس راهی این مسابقات شد. او در این دیدار با نتیجه 11 بر صفر از سد اریک رینباک از استونی گذشت و مدال برنز را از آن خود کرد.

در وزن 92 کیلوگرم، مهدی حاجیلویان پس از بریک سرویس در دور اول دور دوم، با نتیجه 9 بر 2 مقابل عثمان نورماگمدوف دارنده مدال برنز جهان از جمهوری آذربایجان از جمهوری آذربایجان شکست خورد و از گردونه مسابقه حذف شد.

کشتی فرنگی و روم:
در وزن 55 کیلوگرم سید آرش نگداری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 11 بر صفر مغلوب الجزایر شد و نگداری به دلیل باخت در نیمه نهایی مقابل کشتی گیر الجزایری از دور رقابت ها حذف شد.

در وزن 63 کیلوگرم، مسام دلهانی در دور اول 8 بر صفر دیمیتریویویچ از صربستان را شکست داد و سپس در دور بعد کانیبک اولو از قرقیزستان را با نتیجه 7 بر 3 شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با پیروزی 7 بر 6 مقابل اریک توربا دارنده مدال نقره اروپا به فینال راه یافت. وی در فینال با برتری 4 بر 3 مقابل گرجستان دارنده مدال برنز مسابقات جهانی زیر 23 سال به مدال طلا دست یافت.

در وزن 72 کیلوگرم علیرضا عبدلی در دور نخست با نتیجه 8 بر یک پورتمانین از سوییس را شکست داد و در دور بعد علی ارسلان کشتی گیر ایرانی تیم ملی صربستان با نتیجه 0 بر 8 مغلوب این گروه بازنده شد. تا حد زیادی. وی در این گروه با برتری 6 بر صفر مقابل حریفان هندی خود راهی مسابقات شد. وی در این دیدار با ضربه فنی یوتال آبرادزه از گرجستان را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

همچنین در دیدار امروز (جمعه) کشتی آزاد در وزن 57 کیلوگرم، رضا مومنی در دور نخست با نتیجه 7 بر صفر صالح کاتب از الجزایر را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 10 بر صفر مغلوب افغان خاشاروف از آذربایجان شد و مومویی مقابل این کشتی گیر از مرحله نیمه نهایی حذف شد.

دکمه بازگشت به بالا