عمومی

۵۰ درصد سالمندان شهرستان بوشهر خدمات سلامتی دریافت کردند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حمید حبیبی نیا صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بعد از سلامت، رسیدگی به مسائل مالی از جمله درآمد، مسکن، تنهایی مهمترین نیاز سالمندان و مشکلات و بیماری آنهاست هنگام برنامه ریزی حمایت اجتماعی از سالمندان، ارتقای کیفیت زندگی آنها را مد نظر قرار دهید. زندگی

رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر گفت: 24 هزار و 596 سالمند در بوشهر وجود دارد که حدود 8 درصد از کل جمعیت ساکن را تشکیل می دهند.

وی افزود: تاکنون 50 درصد از سالمندان شهرستان و 85 درصد روستا دارای پرونده الکترونیکی در سامانه یکپارچه سیب خدمات بهداشتی دریافت کرده اند.

حبیبی نیا گفت: مراقبت های بهداشتی برای کمک به بهبود سبک زندگی سالم در سالمندان از جمله غربالگری افسردگی و تغذیه، پیشگیری از سقوط و عدم تعادل عوامل خطر، شناسایی و تریاژ خطر در سالمندان، پیشگیری از بیماری های قلبی و مغزی از طریق ارزیابی خطر، مراقبت های بهداشتی جامع. این مرکز مراقبت های جامعی را برای دیابت، فشار خون بالا و دیس لیپیدمی ارائه می دهد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: پس از مشخص شدن بیمار بودن سالمندان، پزشکان، متخصصان تغذیه، کارشناسان بهداشت روان و کادر درمانی مراقبت ها و پیگیری های لازم را انجام دهند.

دکمه بازگشت به بالا