عمومی

۵ پروژه بهداشتی و صنعتی ویژه اجلاسیه جهادگران در فردوس افتتاح شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مرکز دندانپزشکی امام علی (ع) مجهز به جدیدترین تجهیزات روز در دو طبقه با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان با حضور استاندار و دیگر مسئولان استانی و محلی به بهره برداری رسید.

همچنین مرکز خدمات یکپارچه بهداشتی شهر پاکستان در دو طبقه با زیربنای 500 متر مربع و اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان و مرکز خدمات یکپارچه بهداشتی روستای خانکوک با مشخصات مشابه به بهره برداری رسید.

اورژانس روستای طاهرآباد از دیگر پروژه هایی است که با حضور مسئولان با ردیف اعتباری بالغ بر 8 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است که شامل ساخت یک ساختمان و خرید دو دستگاه آمبولانس می شود.

در ادامه با همراهی استاندار و سایر مسئولین عملیات اجرایی ساخت کارخانه فرآوری سنگ مس در ۷ کیلومتری معدن مس در منطقه طاهرآباد آغاز شد.

رئیس سازمان حراست خراسان جنوبی در این مراسم گفت: این کارخانه با سرمایه گذاری 200 میلیارد تومانی شرکت احیا و اشتغال صنایع خراسان انجام می شود. تولید مثل 80 نفر ساخته می شود.

عباس جرجانی از کشف 7.5 میلیون تن ذخایر مس فردوس خبر داد و از مسئولان خواست برای ادامه اکتشاف در این منطقه همکاری کنند.

وی تاکید کرد: با ساخت این نیروگاه، اشتعال به شدت تغییر کرده است تولید مثل توسعه شهر فردوس اتفاق خواهد افتاد.

استاندار خراسان جنوبی همچنین از سد در حال ساخت شهر فردوس واقع در بالادست شهر پاکستان بازدید کرد.

رئیس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: سد بیرد به وسعت 9 هکتار و با عمق 20 متر و ظرفیت ذخیره سازی یک میلیون متر مکعب بزرگترین سد مخزنی کشور است.

مهدی جعفری افزود: کل حجم آب 15 رشته قنات و رودخانه فصلی بالارد وارد سد می شود و 122 سازه آبخیزداری در بالادست برای کنترل حجم آب احداث شده است.

وی گفت: برای ساخت سد 32 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تاکنون 10 میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

همچنین با حضور استاندار خراسان جنوبی به مناسبت اجلاس سران جهاد کشور، خیرین فردوس با صداقت به نیازمندان کمک کردند.

محمد فاطمی نسب فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فردوس گفت: این کمک ها دوازدهمین مرحله کمک های دینی به مردم شهرستان فردوس است که شامل یک هزار و 200 بسته معیشتی به ارزش هر کدام 800 هزار تومان است و تاکنون خیرین فردوسی در این امر مشارکت داشته اند. جهت 10 میلیارد تومان. آره.

بازدید از نمایشگاه مردمی اقتصاد برق با 80 غرفه مختلف شامل صنایع دستی و محصولات متنوع از شهرهای مختلف استان که به مناسبت اولین گردهمایی جهادگران در بوستان گردشگری برگزار شد. شما فردوس افتتاح شده از دیگر اقدامات استاندار خراسان جنوبی است.

دکمه بازگشت به بالا