اقتصادی

آغاز برخورد با پوشاک محرز قاچاق از هفته گذشته/ جدیدترین آمار از قاچاق پوشاک

سخنگوی ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه برخورد با پوشاک محرز قاچاق از هفته قبل در تهران شروع شده و در مرحله دوم طرح هم برخورد با کالای غیرمحرز از طریق شناسه کالا در دستور کار است، گفت: در تهران حجم پوشاک قاچاق حدود ۴۰ میلیارد تومان است و در کشور این میزان به ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومان می‌رسد.

به گزارش patc، حمیدرضا دهقانی‌نیا اظهار کرد: برای مقابله پوشاک محرز قاچاق از ابتدای دی ماه برنامه‌ریزی و اقدام و در تهران از هفته قبل این کار به صورت ویژه پیگیری شد و نزدیک به ۱۳ تا ۱۵ نقطه مورد عملیات قرار گرفت.

به گفته وی برآورد می‌شود در تهران حجم پوشاک قاچاق حدود ۴۰ میلیارد تومان است و در کشور این میزان به ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومان می‌رسد.

دهقانی نیا با حضور در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه طرح ادامه دارد و با افرادی که شناسایی شدند، برخورد می‌شود، مگر اینکه تغییر رفتار دهند، گفت: در مرحله بعدی برای برخورد با کالاهای غیرمحرز قاچاق با استفاده از تبادل اطلاعات بین سامانه جامع تجارت، سامانه شناسه کالا و سازمان امور مالیاتی و پایانه‌های فروشگاهی وجود دارد، می‌توانیم در حلقه آخر فروش ورود کنیم و کار را دقیق‌تر انجام دهیم.

وی در ادامه از تصویب تبصره ۴ ماده ۱۸ که ضمانت اجرایی شناسه کالا است، تا دو یا سه هفته آینده در صورت تشکیل جلسه اعضای ستاد خبر داد.

در ادامه این برنامه، محسن گرجی، مدیر کل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صنعت، معدن و تجارت، تصریح کرد:  وزرات صمت آمادگی دارد روند برخورد با پوشاک قاچاق را در مراکز تجاری تهران و سایر پهنه‌های فروش استان و همچنین در سایر مناطق کشور ادامه دهد.

وی همچنین گفت در صورت تصویب و اجرای تبصره ۴ ماده ۱۸، به شرط همکاری ضابطین، پوشاک قاچاق در بازار چالش نخواهد بود.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا