اقتصادی

آغاز عملیات اجرایی بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی در گلستان

patc/گلستان با حضور وزیر راه و شهرسازی و همزمان با دور دوم سفر هیئت دولت به سرزمین برادری «گلستان»، عملیات ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن روستایی طرح نهضت ملی مسکن در این استان کلید خورد.

مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی در سفر رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت به منظور افتتاح ۳ هزار و ۳۵۴ واحد مسکونی، ۴۵ هزار میلیارد ریال پروژه های حمل و نقل و آغاز عملیات اجرایی بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی وارد فرودگاه گرگان در استان گلستان شد.

وزیر ورزش و جوانان در جمع مردم وحدت اسلامی اظهار کرد: وحدت ویژگی بارز مردم گلستان و از سفارشات موکد پیامبر گرامی است که جلوه های زیبای آن را در استان گلستان مشاهده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه باید تمام توان، وقت و انرژی خود را برای خدمت به مردم شریف کشور به کار گیریم، گفت: مسئولان باید تمام همت خود را به کار گیرند تا لبخند رضایت را بر لبان مردم عزیز ایران بنشانند و بالاتر از آن موجبات رضایتمندی خدا را فراهم کنند. 

بذرپاش با اشاره به واگذاری ۵ هزار قطعه زمین به مردم روستای وحدت اسلامی گفت: علاوه  بر این  ۱۵۰۰ واحد مسکونی که عملیات اجرایی آن به پایان رسیده امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروژه‌های خوبی در حوزه روستایی در دست کار است، افزود: برنامه آسفالت ۳۰۰ روستا با وسعت ۷۰۰ هزار مترمربع به زودی آغاز خواهد شد.

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به ارزش ۱۱ هزار میلیارد ریال، افتتاح ۱۸۵۴ واحد مسکونی در قالب پروژه‌های خود مالکی، روستایی، نهضت ملی و بافت فرسوده، شروع عملیات اجرایی ۵۰۰۷ واحد مسکونی شهری در سایت ۴۸ هکتاری و افتتاح قطعه اول کمربندی گرگان به طول ۱۵ کیلومتر از برنامه‌هایی بود که امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید.

عملیات اجرایی ساخت بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی، حضور در ستاد ارتباطات مردمی، احداث خط دوم راه‌آهن سبز دشت به ترکمن به طول ۲۰ کیلومتر، واگذاری ۱۵۰۰ واحد نهضت ملی مسکن روستایی، شروع عملیات اجرایی آماده سازی ۵ هزار قطعه زمین مسکن روستایی و افتتاح ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی از دیگر برنامه‌هایی است که در سفر هیأت دولت به گلستان انجام می‌شود.

یادآوری می‌شود، در این سفر در مجموع ۴۵ هزار میلیارد ریال پروژه های حمل و نقل و ۳ هزار و ۳۵۴ واحد مسکونی به همراه ساختمان اداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان گلستان افتتاح می‌شود.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا