اقتصادی

آمریکا ۳ میلیون بشکه نفت می‌خرد

وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد: سه میلیون بشکه نفت برای ذخایر نفت استراتژیک برای تحویل در اوت می خرد و درخواست کرد که پیشنهادهای فروش تا تاریخ ۳۱ مه ارائه شوند.

به گزارش patc، جنیفر گرانهولم – وزیر انرژی آمریکا – اواخر هفته گذشته به نمایندگان کنگره اعلام کرده بود وزارت انرژی پس از رکورد فروشی که سال گذشته در زمان افزایش قیمت نفت انجام شد و سطح ذخایر نفت استراتژیک را به پایین‌ترین حد از سال ۱۹۸۳ رساند، وزارت انرژی ممکن است به زودی خرید مجدد نفت برای این ذخایر را آغاز کند.

خرید جدید برای نفت ترش خواهد بود که به پایگاه بیگ هیل در تگزاس در ماه اوت تحویل داده خواهد شد.

دولت بایدن سال میلادی گذشته با هدف تثبیت بازارهای نفت و مقابله با قیمت بالای سوخت پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین، ۱۸۰ میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک فروخت که بزرگترین فروش از این ذخایر در تاریخ بود.

این فروش خشم جمهوری‌خواهانی را برانگیخت که دولت را متهم کردند ذخایر اضطراری چندانی برای واکنش در برابر بحران عرضه آتی برای آمریکا باقی نگذاشت است. این فروش، ذخایر نفت استراتژیک را به حدود ۳۷۲ میلیون بشکه رساند که پایین‌ترین میزان از سال ۱۹۸۳ بود و تنها برای پوشش ۲۰ روز مصرف آمریکا کافی بود.

دولت آمریکا پیش از این اعلام کرده بود خرید نفت برای پر کردن ذخایر استراتژیک را زمانی آغاز خواهد کرد که قیمت‌ها بین ۶۷ تا ۷۲ دلار در هر بشکه باشد که بسیار پایین‌تر از سطحی است که نفت این ذخایر فروخته شد تا مالیات دهندگان بتوانند اند کی سود ببرند.

قیمت نفت آمریکا روز دوشنبه حدود ۷۱ دلار در هر بشکه بود.

بر اساس گزارش رویترز، وزیر انرژی آمریکا ماه گذشته گفته بود بازخرید نفت نزدیک به پایان سال و پس از انجام تعمیرات در دو پایگاه از چهار پایگاه نگهداری ذخایر استراتژیک در کرانه تگزاس و لوئیزیانا انجام خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا