آینده سازی برای کودکان و نوجوانان هدف اصلی اجرای طرح‌های کتابخوانی است

کتاب

patc/یزد معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با اشاره به اجرای طرح های چهارگانه کتابخوانی گفت: آینده سازی برای کودکان و نوجوانان، هدف اصلی اجرای این طرح ها در استان است.

«حسین دشتی» در نشست بررسی اجرای طرح‌های چهارگانه ترویج کتاب و کتابخوانی استان، گفت: بحث ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی جز وظایف اصلی ماست که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعریف شده است.

وی افزود: چهار طرح محوری ترویج کتاب و کتابخوانی شامل جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، پایتختی کتاب ایران، جام باشگاه‌های کتابخوانی و مروجان کتابخوانی است.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای استان بیان کرد: تشکیل و ثبت باشگاه های کتابخوانی تا ۲۰ اردیبهشت ماه فرصت دارد که به منظور توسعه فرهنگی و ترویج کتابخوانی  برگزار می شود و امیدواریم شاهد حضور پرشور کودکان و نوجوانان در این طرح باشیم.

دشتی ادامه داد: بسیج، مدارس، کتابخانه ها، کانون های مساجد و کانون ها می توانند در این طرح حضوری پرشور داشته باشند و با ثبت اعضای خود در این فعالیت فرهنگی حضور داشته باشند.

وی بیان کرد: ما به دنبال این هستیم که با شرکت دادن کودکان و نوجوانان آینده سازی برای آنها داشته باشیم و ترویج کتاب و کتابخوانی را داشته باشیم.

به گزارش patc و به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، دشتی افزود: در زمینه  پایتختی کتاب ایران در یزد توانستم در سطح کشور در سال ۱۳۹۸ به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شویم و امیدواریم بتوانیم در سال های آینده در روستاهای استان یزد نیز شاهد درخشش این حوزه باشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا