ورزشی

استقلال نمی‌تواند با فروشگاه موبایل فسخ کند!

به گزارش خبرگزاری patc؛ طی روزهای اخیر ماجرای کوروش کمپانی و فروش تلفن‌های همراه با قیمتی زیر قیمت جهانی، باعث شده حرف و حدیث‌هایی نیز پیرامون باشگاه استقلال به واسطه عقد قرارداد اسپانسری با یک فروشنده معروف تلفن همراه به وجود بیاید.

به گزارش فارس، در این بین انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی با ارسال نامه‌ای به باشگاه استقلال هشدار داده که اسپانسر آبی‌ها نیز رویه‌ای مشابه کوروش کمپانی دارد و باید زودتر قراردادش با این اسپانسر را فسخ کند. حتی رئیس این انجمن نیز در مصاحبه‌ای مدعی شد اسپانسر استقلال نیز تلفن‌های همراه را زیر قیمت جهانی به فروش می‌رساند.بااینحال براساس پیگیری‌ها به نظر می‌رسد باشگاه استقلال قراردادی کاملا قانونی بسته و با توجه به اینکه اسپانسر براساس آن تاکنون به کلیه تعهداتش عمل کرده، اگر این قرارداد بدون دلیل قانونی فسخ شود، اسپانسر استقلال به خاطر ضرر و زیان خودش از این باشگاه شکایت خواهد کرد و دردسر حقوقی جدیدی برای این باشگاه به وجود می‌آید.

در واقع باشگاه استقلال جهت فسخ این قرارداد، دارای محدودیت‌های قانونی است چرا که اسپانسر در زمان انعقاد قرارداد و اکنون، مجوز قانونی جهت فعالیت را داشته و دارد.

ضمن اینکه این اسپانسر با اسناد معتبر بانکی، تمکن مالی خود را به باشگاه ثابت کرده است. به همین خاطر فسخ غیر موجه قرارداد می‌تواند باعث ایجاد ضرر و زیان برای باشگاه شود. از طرفی این باشگاه استعلام‌های لازم برای عقد قرارداد مذکور را از برخی مراجع ذیصلاح گرفته است.

هرچند به نظر می‌رسد ماجرای اسپانسر آبی‌ها با کوروش کمپانی تفاوت دارد اما به هرترتیب با توجه به اینکه باشگاه استقلال یک مجموعه دولتی محسوب می‌شود، باید دید ماجرای هشدار انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی به این باشگاه به کجا ختم می‌شود.

258 258

کارگروه خبری مطالب ورزشی

با داشتن علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه در زمینه‌ی نوشتن ورزشی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی تحلیل‌ها و نقد‌های دقیق و جذاب درباره‌ی تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. همراهی با من را بپذیرید و دنیای ورزش را از زوایای جدیدی بشناسید.
دکمه بازگشت به بالا