عمومی

اشتباهوویچ! – patc

این گزارش را بدون هیچ متنی بخوانید. خواندن آن به شما کمک می کند تا بفهمید چرا منتقدان دراگان اسکوچیچ خواهان اخراج او هستند. کم کم عنانکار در تیم ملی مغلوب سرمربی کروات شد و نظم و انضباط تیم ایران مورد آنالیز قرار گرفت. قبل از جام جهانی نشانه های خوبی برای تیم ملی دیده نمی شد.

به گزارش patc، این روزنامه جام جم اسکوچیچ پس از بازگشت به ایران در مصاحبه ای اعلام کرد که تیم ملی زمان آماده شدن برای جام جهانی را دارد اما مشخص است که او اصلاً برنامه ایران برای بیان چنین اظهاراتی را در نظر نگرفته است. تیم ملی دو اردوی آماده سازی قبل از جام جهانی دارد. جام، فقط همین. اولین اردوی تدارکاتی از 19 شهریور تا 26 آنلاین برگزار می شود و به گفته میرشاد مجیدی، این دو بازی دوستانه را نیز شامل می شود، بنابراین در هشت روزی که ملی پوشان دور هم جمع می شوند، آنها چهار روز ریکاوری خواهند داشت. زمان، تمرین جدی نیست روزی که به اردو می‌آیید، روز بازی برای تمرین جدی و روز بعد از بازی برای ریکاوری. با یک حساب سرانگشتی، تیم ملی با سه اردوی آماده‌سازی در پایان خواهد رسید. این اردو تمرین جدی آخرین روز اردو را حساب نکنید تمرین قبل از سفر معمولا سبک است آخرین اردوی ایران قبل از جام جهانی آبان بود یک هفته قبل از شروع جام جهانی اگر در بازی دوستانه بازی کنیم از جمله ورود روز اول در قطر سه روز ریکاوری یا تمرین سبک داریم.در آستانه جام جهانی اسکوچیچ نمی تواند فشار زیادی به بازیکنان وارد کند.بنابراین در واقع ایران هفت تمرین جدی خواهد داشت. جلسات قبل از جام جهانی.بنابراین زمان کوتاه بود، اما ظاهرا اسکوچیچ حتی به خود زحمت نداد که به این چیزها فکر کند.

یک ادعای عجیب

پس از چند ماه وقفه، تنها کاری که یک مربی باید انجام دهد هماهنگی یا تصمیم گیری صحیح در مورد محل اردوی تیم ملی است. دنیا می داند که قبل از برگزاری اردو چه اقداماتی باید انجام داد. ابتدا سرمربی یا یکی از دستیارانش برای ارزیابی شرایط به کشور محل برگزاری اردو می رود. دو سه روز مانده به شروع اردو، نماینده کادر فنی باید برای بررسی آخرین وضعیت به آن کشور برود. اسکوچیچ چند ماه بعد از وقفه نه تنها این کار را نکرد، بلکه به جمع بازیکنان پیوست و بعد از تمرین گفت: «آره، هوا گرم است و زمین تمرین خوب نیست!» خوب، سرمربی تیم ملی، سرمربی نباید فکر می‌کرد. در مورد این چیزها از قبل، درست است؟ حتی پس از لغو بازدید از کانادا؟ به گفته بازیکنان تیم ملی اگر اردو در تهران بود بهتر نبود؟

در مورد کمپ چطور؟

اسکورسیچ کنترل اردوی تیم ملی را از دست داده است. او تاثیر کمی روی بازیکنان دارد، اما گاهی اوقات تصمیماتی که می گیرد قدرت او را نشان می دهد. به عنوان مثال تغییر سردار آزمون بین دو نیمه بازی الجزایر یکی از این تصمیمات بود.

بعد از بازی تنش هایی در رختکن گزارش شد اما بعداً این موضوع تکذیب شد. داستان رختکن از این قرار است: برخی از بازیکنان کهنه کار که وقتی می بینند اسکاچلین با خودشان صحبت نمی کند، خودشان صحبت می کنند، سپس به سراغ جوانانی می روند که به نظر می رسد اهمیت لباس تیم ملی را درک نمی کنند. در پایان، اسکورچیچ برای دقایقی صحبت کرد، هیچ چیز خاصی بین حرف هایش نبود، به جز: “باور نمی کنم فقط باختیم.”

خبرهای زیادی در کمپ است. که اسکوچیچ موفق نشد و حتی کنترلی روی مسئله بسیار مهم استراحت بازیکن نداشت. در کمال تعجب تصمیم گرفت صبحانه را مورد علاقه خود قرار دهد. یعنی اگر بازیکن دوست ندارد صبحانه نخورید! جالب اینجاست که برخی از بازیکنان نیز دوست دارند بخوابند و مهم ترین وعده غذایی روز را نادیده بگیرند.

بازیکنان چه زمانی با حریفان خود آشنا می شوند؟

مورد دیگر شامل تجزیه و تحلیل رقبا است. به گفته اسکوچیچ، اکنون زمان معرفی حریفان به بازیکنانی که حتی یک جلسه آنالیز در اردوی تیم ملی نداشته اند، نیست.

شش ماه قبل از جام جهانی برزیل، کارلوس کی روش برای بازی مقابل آرژانتین برنامه ریزی کرده و مدام با بازیکنان دیدار می کند تا مسی و هم تیمی هایش را تحلیل کند.

قبل از جام جهانی روسیه هم همینطور بود چرا که کیروس فکر می کرد تیم ملی باید آماده رویارویی با رونالدو، ستاره پرتغالی و ستاره اسپانیایی باشد. نتایج این تحلیل ها را همه دیدند. اما حالا اسکورسیچ فکر می کند هری کین و گرت بیل فوتبالیست نیستند!

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا