اقتصادی

برق سه وزارتخانه پرمصرف قطع شد

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، اشتراک برق ۱۵ نهاد عمومی شامل سه وزارتخانه را که به اخطارهای کاهش مصرف برق بی‌توجه بودند قطع کرد.

به گزارش patc، کامبیز ناظریان – مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با بیان اینکه با رصد انجام شده توسط سامانه‌های هوشمند، ۱۵ اداره که اقدام به کاهش مصرف برق نکرده بودند، توسط کارشناسان این شرکت شناسایی شده و اخطار دریافت کرده‌اند، از اعزام گروه‌های فنی به این ادارات به منظور قطع برق طی امروز یکشنبه ۲۱ خردادماه خبر داد و گفت: طی روز جاری، اشتراک برق ۱۵ دستگاه اجرایی شامل سه وزارتخانه، دو بانک عامل و ساختمان مرکزی متعلق به یکی از شرکت‌های بیمه کشور، قطع شده و وصل مجدد جریان منوط به تعهد کتبی بالاترین مقام مسئول این ادارات مبنی بر رعایت الگوی مصرف ابلاغی، خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت رعایت مصوبات هیئت دولت در خصوص کاهش مصرف برق بخش اداری توسط مدیران و مسئولان نهادهای ذیربط، کاهش حداقل ۳۰ درصدی مصرف برق در ساعات اداری و حداقل ۶۰ درصد کاهش مصرف در ساعات غیراداری را توسط تمامی دستگاه‌های اجرایی، ادارات، بانک‌ها و نهادهای عمومی غیردولتی الزامی دانست و گفت: پیش از این به شیوه‌های مختلف اطلاع‌رسانی لازم در این خصوص صورت گرفته و تمامی دستگاه‌های مسئول، موظفند در راستای تامین برق مصرفی مورد نیاز هموطنان، با جدیت رعایت مصوبه هیئت وزیران را در دستور کار قرار داده و اطمینان داشته باشند هیچگونه اغماضی در برخورد قانونی با ادارات پرمصرف صورت نخواهد گرفت.

ناظریان تامین برق مورد نیاز و آرامش و آسایش مشترکان را مهمترین هدف جاری مجموعه صنعت برق دانسته و با قدردانی از همکاری غالب مشترکان اداری شهر تهران در اجرای طرح های کاهش پیک مصرف برق، خاطرنشان کرد: در صورت تداوم بی‌توجهی برخی از ادارات، در مراحل بعدی اسامی ادارات پرمصرف نیز به اطلاع عموم خواهد رسید.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا