فرهنگ و هنر

تبریز، میزبان هنرمندان موسیقی موغام از ۱۸ شهر کشور

patc/آذربایجان شرقی دبیر چهارمین دوره جشنواره موغام از برگزاری این جشنواره از امروز ۳۰ بهمن تا ۴ اسفند ماه در تبریز خبر داد.

غلامرضا میرزازاده روز دوشنبه ضمن اعلام این خبر در جمع خبرنگاران، گفت: در این دوره از هشت استان و ۱۸ شهر شرکت کننده داریم که شامل استان‌های آذربایجان‌ شرقی، آذربایجان‌ غربی، اردبیل، زنجان، همدان، تهران، البرز و لرستان می‌شود و بیشترین تعداد شرکت کنندگان از آذربایجان‌ شرقی است.

وی ادامه داد: در چهارمین جشنواره میزبان دو گروه سنی الف ۹ تا ۱۷ سال و گروه سنی ب ۱۸ تا ۴۰ خواهیم بود.

میرزازاده از ارسال ۳۴۷ اثر به دبیرخانه از ابتدای فراخوان جشنواره خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۳۴ اثر به بخش اجرای نهایی راه یافته‌اند که ۴۳ اثر مربوط به خوانندگی و ۹۱ اثر نیز نوازندگی است.

دبیر چهارمین جشنواره سراسری موسیقی موغام این جشنواره را یکی از جشنواره‌های تخصصی در عرصه موسیقی عنوان کرد و گفت: در مجموع ۵۰ داور به صورت تخصصی در بخش‌های مختلف، کار داوری این جشنواره را برعهده دارند.

وی گفت: اجراهای این جشنواره در ۲ بخش نوازندگی از ساعت ۹ تا ۱۳ و بخش خوانندگی از ساعت ۱۵ تا ۲۲ در محل آمفی تئاتر فرهنگسرای الغدیر خواهیم بود و روز شنبه پنجم اسفند از ساعت ۱۵ نیز مراسم اختتامیه در مرکز همایش‌های بین المللی تبریز (خاوران) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام 

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا