اقتصادی

تحقق تعهدات خودروسازان پیگیری می‌شود

عباس علی‌آبادی گفت: اجرایی شدن و تحقق تعهدات خودروسازان تا پایان ۱۴۰۲، به صورت مستمر توسط وزارت صمت پیگیری می شود.

به گزارش patc، عباس علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت، ظهر امروز در بازدید سر زده  از ایران خودرو و بررسی وضعیت این شرکت  از آخرین وضعیت تولیدات و  محصولات آتی ایران خودرو( به ویژه خودروهای برقی با تمرکز بر تحویل به ناوگان حمل و نقل عمومی) بازدید به عمل آورد و بر ضرورت تسریع در ورود این خودروها به چرخه مصرف طبق برنامه زمانی اعلام شده تاکید کرد.

وزیر صمت در نشست با مدیران ارشد ایران خودرو گفت: تحقق اهداف راهبردی  تحول  صنعت خودرو ، نیازمند گفت و گو با صنعتگران و خودروسازان است که در این مسیر اقدام به برگزاری نشست با مدیران ایران خودرو برای مرور راهبردهای توسعه صنعت خودرو کردیم.

وی بیان کرد: وزارت صمت پیگیری های مستمر و مجدانه‌ای برای رفع موانع تولید در صنعت خودرو در طول ۸ ماه گذشته داشته است تا خودروسازان بتوانند برنامه‌های تعهد شده خود را محقق کنند.

علی آبادی گفت: اجرایی شدن و تحقق تعهدات خودروسازان تا پایان ۱۴۰۲،
به صورت مستمر توسط وزارت صمت پیگیری می شود و بر ضرورت ایفای کامل تعهدات تاکید داریم. علاوه بر اجرای برنامه‌های جاری، حرکت به سمت برقی سازی حمل و نقل خودرویی کشور باید در برنامه تحولی خودروسازان جایگاه ویژه ای داشته باشد.

وی با بیان اینکه خودروسازان باید خودروهایی شایسته مردم ایران تولید کنند و این اصل بنیادین از اهمیت بالایی در سیاستهای کلان وزارت صمت برخوردار است،گفت: در آستانه تحول جدی و مهم هستیم، تحول از خودروهای بنزینی به برقی و تحول از خودروهای معمولی به هوشمند تغییر مهم و بزرگی در این صنعت است و آن چه همه در آینده منتظرش هستیم، حتما روی خواهد داد.
 
وی با بیان این که در آستانه تحول جدی و مهم هستیم، عنوان کرد: تحول از خودروهای بنزینی به برقی و تحول از خودروهای معمولی به هوشمند تغییر مهم و بزرگی در این صنعت است و آن چه همه در آینده منتظرش هستیم، حتما روی خواهد داد.
وزیر صمت با بیان این که خوش‌بختانه ایران خودرو در مسیر تحولی خوبی قرار گرفته، تضمین تحول در این خودروساز را خواست ذینفعان دانست و گفت: علاوه بر کارکنان، تمامی ذینفعان که شامل مردم ایران است، باید این خواسته را داشته باشند.
وی تصریح کرد: اگر مردم ایران خواسته‌ای داشته باشند و همه بر خودرو و توسعه و کیفیت آن حساس باشند و ارتقا را بخواهند و تولیدکننده شنوای صدای ذینفعش باشد، تحول در این صنعت رقم می‌خورد.
علی آبادی افزود: از نظر من این اتفاق مبارک می‌تواند در ایران‌خودرو روی دهد با توجه به این که خواسته مردم مشخص است و باید این خودروساز بتواند با آمادگی برای تحول پاسخ ذینفع خود را بدهد.
وی با بیان این که ایران خودرو امروز فقط بنگاه اقتصادی نیست، بلکه باید  نمادی از توانایی‌های ملت ایران باشد، تصریح کرد:  در حال حاضر ضعف‌هایی وجود دارد که باید رفع کنیم تا این نماد در  جایگاه واقعی خود قرار بگیرد.
وزیر صمت حرکت به سمت خودروهای آینده را تابع شرایط  روز  ارزیابی کرد و گفت: در حال حاضر محیط زیست اقتضا می کند  به سمت خودروهای درون سوز نرویم.
وی بیان کرد:  احترام به محیط زیست هدف دولت سیزدهم است، ما در صنعت کشور متعهد هستیم که این نیاز جدی زندگی مردم را دنبال کنیم.
وی ادامه داد: خودروهای برقی درحال حاضر یکی از مسیرهای رفع مشکل آلایندگی و محیط زیست است و شاید در آینده راه‌حل‌های دیگری نیز مطرح شود که باید پیوسته به دنبال به روز بودن باشیم.
وزیر صمت گفت: برقی سازی حمل و نقل  در دنیا دنبال شده و آن چه که در کشور ما در حال شکل گیری است به علت تعقیب این مسیر نیست، بلکه به اقتضای نیاز جامعه است که ما در حال دنبال کردن این راهبرد هستیم.

علی آبادی دلایل اقتصادی را دیگر عامل تعقیب حرکت به سمت برقی سازی حمل و نقل برشمرد و گفت: اقتصاد وابسته به سلامت مردم و سوخت مصرفی، باید به سمت استفاده از انرژی‌های پاک حرکت کند.

وزیر صمت در پایان این نشست و بازدید میدانی، از آخرین وضعیت تحویل خودروهای تولیدی این شرکت به خریداران بازدید نموده و فرایند بارگیری و ارسال خودرو را بررسی کرد.

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا