فرهنگ و هنر

خاندوزی: برای همکاری با تاتارستان برنامه داریم

خاندوزی: برای همکاری با تاتارستان برنامه داریم

وزیر اقتصاد در دیدار با رئیس‌جمهور تاتارستان با اشاره به میزبانی کازان از اجلاس آتی بریکس، گفت: ما در وزارت امور اقتصادی و دارایی برنامه‌ها و اقدامات جدی برای استفاده از این ظرفیت‌های جدید آغاز کرده‌ایم.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد در دیدار با رئیس‌جمهور تاتارستان با اشاره به همکاری‌های رو به رشد فی‌مابین جمهوری تاتارستان و استان‌های ایران در ایام اخیر گفت: ما در ضمن اجرای سیاست اصلی رئیس‌جمهور کشورمان مبنی بر گسترش روابط ماهوی با کشور همسایه روسیه، به شکل ویژه‌تری این سیاست را در خصوص جمهوری تاتارستان دنبال می‌کنیم.

وزیر اقتصاد کشورمان خطاب به رستم مینیخانف رئیس‌جمهور تاتارستان گفت: یکی دیگر از جهات اهمیت ارتباط بین جمهوری اسلامی ایران و تاتارستان به نقشی که شما در آینده در اجلاس کازان در خصوص اجلاس بریکس خواهید داشت، باز می‌گردد.

وی افزود: همان‌گونه که مطلع هستید جمهوری اسلامی ایران اخیراً مراحل پیوستن خود را به این پیمان آغاز کرده است  و ما در وزارت امور اقتصادی و دارایی برنامه‌ها و اقدامات جدی برای استفاده از ظرفیت‌های جدید آغاز کرده‌ایم.

وزیر اقتصاد افزود: برای اینکه از این ظرفیت دوطرفه نهایت استفاده را کنیم، نیازمند نهادسازی‌های بلندمدت و پایدار هستیم و کاری که همکاران من در ماه‌های گذشته انجام دادند و شما نیز کمک‌های خوبی در این زمینه به‌ویژه توسعه شعبه میر بیزینس بنک و همچنین حضور شرکت‌های ایرانی در تاتارستان انجام دادید و این اقدامات، یکی از همان نهادسازی‌هایی است که می‌تواند به توسعه روابط دوجانبه کمک کند.

وزیر اقتصاد ابراز امیدواری کرد: ثمره دیدار امروز با رئیس‌جمهور تاتارستان منجر به شکل‌گیری پایه‌های نهادی بلندمدت برای همکاری‌های دو طرف شود.

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا