اقتصادی

سکه به کانال ۲۸ میلیون برگشت/ علت کاهش قیمت طلا چیست؟

با نزدیک شدن قیمت دلار به کانال ۵۰ هزار تومان، قیمت سکه هم به ۳۰ میلیون تومان نزدیک شد. اما حالا سکه دوباره عقب‌نشینی کرد.
قیمت سکه امامی‌ به ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. قیمت هر گرم طلا هم به دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در هر گرم رسید.
قیمت سکه بهار آزادی به کانال ۲۴ میلیون تومان برگشت و با قیمت ۲۴ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان معامله شد.
قیمت نیم سکه ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و قیمت ربع سکه هم به ۱۰ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان رسید. قیمت سکه گرمی هم به ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.
هر مثقال طلا هم که پیش از این به بالا ۱۰ میلیون تومان رسیده بود، به زیر ۱۰ میلیون تومان برگشت.

علت کاهش قیمت طلا و سکه چیست؟

قیمت دلار در دو روز گذشته کمی کاهش داشت و از آستانه‌ ۵۰ هزار تومان برگشت. قیمت دلار در آخرین‌ معاملات انجام شده در کانال ۴۸ هزار تومان بود. همین مساله بر قیمت طلا و سکه هم اثر گذاشت.
گفته می‌شود علت کاهش قیمت دلار توییتی از معاون وزیر امور خارجه است که بالاخره مذاکره در شور ثالث را تایید کرده و گفته با انگلستان و فرانسه‌ و آلمان‌ در ابوظبی دیدار کرده و در مورد طیفی از موضوعات و نگرانی‌های متقابل با هم گفتگو کردیم.
این اولین بار ظرف چند روز گذشته است که یک مقام ایرانی‌ مذاکرات را تایید کرده و از نشست با اتحادیه‌ اروپا خبر داده است. پیش از این مذاکرات و گفتگوهای برجامی مدام تکذیب می‌شد.
حالا قیمت طلا و سکه بستگی به ادامه روند اخبار سیاسی دارد. اگر سیاستگذار بتواند اخبار مثبت دیگری به بازار تزریق کند روند کاهشی قیمت‌ها ادامه دار می‌شود و اگر روند ارسال اخبار مثبت‌ متوقف شود،‌روند کاهش قیمت دلار هم متوقف خواهد شد و تاثر این مساله بر بازار سکه و طلا هم مشخص می‌شود.

۴۶۲۱۷

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا