علمی و پزشکی

فضانورد ناسا فردا وارد سیاره سرخ می شود

به گزارش شفاف ، سعید جعفری ، دبیر خاورمیانه در شورای مشورتی تولید فضا در حمایت از برنامه کاربردی فضایی سازمان ملل (SGAC) ، در بحث فرود ناسا در مریخ گفت: “این سومین مأموریت این گروه است. جنگ مریخ نورد مریخ امسال در آخرین ساعات فردا ، پنجشنبه ، 20 فوریه بر روی زمین به پایان رسید.

جعفری ادامه داد: اولین کار در سال جاری ارسال تحقیق به مریخ و امارات متحده عربی با تحقیق موسبرالآمال (امید) بود و دومین مأموریت به چین با ستاره شناس من تیان ون 1 بود که هفت ماه بعد در سیاره سیاره در مدار مریخ قرار گرفت.

دبیر خاورمیانه شورای مشاوره تولید فضا در حمایت از برنامه کاربردی فضایی سازمان ملل (SGAC) گفت: پروژه مارس 2020 ، Perseverance Rover ، در 9 اوت به مریخ تحویل داده می شود. شد. این فضانورد بالگردی به نام Intelligence را در سیاره سرخ حمل می کند.

وی افزود: این هلی کوپتر که کمتر از دو کیلوگرم وزن دارد از دو جز components مختلف استفاده می کند که در یک فضای تک هواپیما باعث می شود اولین فضاپیمای ناسا برای پرواز و پرواز این سیاره ساخته شود.

جعفری افزود: “قبل از اینکه او بتواند فعالیت علمی خود را روی زمین آغاز کند ، باید وارد سواحل عیسی شود.”

دبیرکل شورای مشورتی تولید فضا در حمایت از برنامه کاربردی فضایی سازمان ملل (SGAC) گفت: “هیچ تضمینی وجود ندارد که فضانورد از این مصیبت زنده بماند.” در این مدت ، فقط 40٪ از ستاره شناسانی که بر روی مریخ فرود آمدند ، با سلامت فرود آمدند.

جعفری افزود: “این تعداد نگران کننده در چند دهه اول فضا سر به فلک کشیده است.” با این وجود ، به دلیل فعالیت های موفقیت آمیز ناسا در سال های اخیر ، نتایج ورود آن بسیار دلگرم کننده بوده است.

وی افزود: آنچه قرار است فردا ، پنجشنبه شب (به وقت ایران) در اتاق عمل مارس 2020 در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا (JPL) اتفاق بیفتد ، یک مطالعه نزدیک به سیاره سرخ و به فضا است. ورود مریخ چشمگیر است.

دبیر خاورمیانه شورای مشاوره تولید فضا در حمایت از برنامه فضایی سازمان ملل (SGAC) گفت: “توجه به این نکته مهم است که فضاپیمای مارس 2020 می تواند با خیال راحت به مریخ برسد و از روی زمین برسد.” سنسورهایی که اطلاعات مربوط به دید خودرو را فراهم می کنند.

انتهای پیام /

دکمه بازگشت به بالا