ورزشی

محروم شدن ژیمناست ایرانی به خاطر پر نکردن فرم دوپینگ/ کهنی فینال جام جهانی را از دست داد

مهدی احمد کهنی که به فینال جام جهانی آلمان راه یافته بود به دلیل محرومیت نمی‌تواند در فینال شرکت کند.

به گزارش patc، مهدی احمد کهنی که روز گذشته با کسب رتبه دوم به فینال وسیله دارحلقه جام جهانی ژیمناستیک آلمان راه یافته بود به دلیل محرومیت ۱۶ ماهه از سوی وادا حضور در فینال این رقابت‌ها را از دست داد.

این محرومیت به دلیل پر نکردن فرم‌های وادای مربوط به محل زندگی و تمرین خود در یک سال گذشته است. به گفته احمدکهنی ۸ ماه از این محرومیت به پایان رسیده است. 

مهدی احمد کهنی در خصوص اینکه در فینال دارحلقه شرکت نخواهد کرد، اظهار کرد: متاسفانه من در سایت آنتی دوپینگ اطلاعات لازم را درباره محل زندگی و همچنین محل تمرینات در یکسال آینده وارد نکرده بودم و به همین دلیل از طرف وادا محروم شدم. این مسئله هم به دلیل این بود که تا پیش از این برای تست دوپینگ با من تماس گرفته می‌شد و آنها به محل زندگی من می‌آمدند و چندین بار هم در کرمان و تهران از من دوپینگ گرفته شد.

وی افزود: در مسابقات رسمی همچون جام جهانی قطر و همینطور بازی‌های آسیایی هانگژو تست‌های دوپینگ من همگی منفی شدند. اما حدود ۶ ماه پیش با من تماس گرفتند و گفتند به دلیل پر نکردن فرم‌هایی که باید محل زندگی و تمریناتم را در آن وارد می‌کردم محروم شده‌ام. در واکنش به این مسئله گفتم که اطلاعی از این موضوع نداشتم.

ملی‌پوش ژیمناستیک ایران تصریح کرد: متاسفانه دلایلم درباره پر نکردن فرم‌ها مورد قبول واقع نشد. در نهم فوریه به من ایمیلی زده شد که در آن آمده بود یا باید محرومیتم را قبول کنم یا اینکه به دادگاه عالی ورزش شکایت کنم. 

کهنی در پایان خاطرنشان کرد: پس از مشورت با چندین نفر به این نتیجه رسیدم که امیدی به موفقیت و تبرئه من در دادگاه عالی ورزش نیست. روز گذشته آخرین مهلت پاسخ به ایمیل بود و من محرومیتم را قبول کردم. بر همین اساس دیگر نمی‌توانستم در فینال جام جهانی شرکت کنم. البته از محرومیت ۲ ساله‌ام حدود ۸ ماه آن گذشته و باید بقیه محرومیتم که حدود ۱۶ ماه است را طی کنم و بار دیگر به میادین بازگردم.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب ورزشی

با داشتن علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه در زمینه‌ی نوشتن ورزشی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی تحلیل‌ها و نقد‌های دقیق و جذاب درباره‌ی تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. همراهی با من را بپذیرید و دنیای ورزش را از زوایای جدیدی بشناسید.
دکمه بازگشت به بالا