استان ها

هم‌افزایی با مسئولان موجب تسریع امور کشوری می‌شود

به گزارش خبرنگار patc کرمانشاه، حجت الاسلام مهدی خطیبی عصر امروز شنبه (۲۸ بهمن ماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: تحصیلات بنده شامل آخرین مقطع تحصیلات حوزوی و اتمام دوره دکترا در رشته اقتصاد است.

وی افزود: حوزه علمیه قم به برکت انقلاب اسلامی به سمت تخصصی شدن می‌رود و در حال حاضر شاهد رشته‌های بینا رشته‌ای و تخصصی در حوزه علوم انسانی در حوزه‌های علمیه هستیم.

این نامزد مجلس خبرگان رهبری در کرمانشاه تصریح کرد: تلقی مردم نسبت به مجلس خبرگان که در سال یک بار هم جلسه‌ای برگزار نمی‌کنند تلقی غلطی است، مجلس خبرگان دارای ۲ وظیفه اصلی است.

وی خاطرنشان کرد: انتخاب رهبر و نظارت بر شرایط رهبر در طول دوران رهبری او از شرح وظایف مجلس خبرگان رهبری به شمار می‌رود، در طول دوران رهبری رهبر شرایط او مجدد احراز می‌شود و اگر هر یک از این شرایط نقض شود مجلس خبرگان موظف است رهبری را عزل کرده و رهبر دیگری جایگزین کند.

خطیبی اذعان کرد: همچنین برگزاری هفت کمیسیون نیز از وظایف مجلس خبرگان است، یک کمیسیون سه نفره هم وجود دارد که در آن با خود رهبری مشورت می‌شود، یعنی رهبرهای احتمالی آینده را شناسایی و شرایط آنها را رصد می‌کنند.

وی ادامه داد: کمیسیون اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نیز به صورت مداوم توسط مجلس خبرگان رهبری برگزار می‌شود؛ خبرگان متوجه شرایط جامعه هستند.

این نامزد مجلس خبرگان رهبری در کرمانشاه تشریح کرد: چهار نفر از کاندیدای امسال برای مجلس خبرگان رهبری دارای تحصیلات اقتصادی بوده و در این زمینه آثار و مقالاتی دارند، اگر فضایی برای این افراد تشکیل شود تاثیر بسزایی در تصمیم‌های کلان کشور خواهد داشت.

وی اضافه کرد: هم‌افزایی و وجود پشتوانه باعث تسریع امور می‌شود، همچنین با توجه به برهه اقتصادی کنونی لازم است که رسانه‌ها در تبیین امور با مسئولان هم افزایی داشته باشند.

دکمه بازگشت به بالا