بین الملل

هم‌اکنون زمان مناسبی برای عملیات نظامی در رفح نیست

جان کربی عنوان کرد تا زمانی که از امنیت غیرنظامیان در رفح اطمینان حاصل نشود، زمان برای عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در این منطقه مناسب نخواهد بود.

به گزارش patc، جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا روز سه‌شنبه در اظهاراتی درباره تبادل زندانیان به اسارت گرفته شده توسط حماس گفت: گفت‌وگوها در قاهره درباره توافق آزادی زندانیان ادامه دارد و بایدن به آزاد کردن اسرای در غزه متعهد است.

وی ادامه داد: ما از تداوم مذاکرات در مصر خوشحالیم. این مذاکرات سازنده هستند و در مسیر درست پیش می‌روند. ما خواستار آزادی گروگان‌ها هستیم و برای حصول آتش‌بسی پایدار جهت آزادی آن‌ها تلاش می‌کنیم.

کربی در ادامه درخصوص عملیات رژیم صهیونیستی در رفح گفت: ما نگرانی خود در رابطه با هدف قرار گرفتن غیرنظامیان در عملیات نظامی در رفح را به اطلاع همتایان صهیونیستی رساندیم.

وی عنوان کرد: رئیس‌جمهور بایدن گفته که پیش از اطمینان حاصل کردن از امنیت غیرنظامیان زمان برای عملیات در رفح مناسب نخواهد بود. ما خواستار پیدا کردن روش‌هایی برای کاهش تلفات غیرنظامیان هستیم.

این مقام ارشد آمریکایی در ادامه گفت: اسرائیل گام‌هایی در راستای برقراری مسیرهای امن به غزه اتخاذ کرده اما این توجیهی برای کشتن غیرنظامیان نیست.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود از کنگره خواست تا بسته‌های کمکی جدیدی را برای رژیم صهیونیستی و اوکراین تصویب کنند.

ارتش رژیم صهیونیستی دوشنبه از بمباران بخش‌هایی از شهر رفح در جنوب خبر داد که به شهادت دست‌کم ۱۰۰ فلسطینی و مجروح‌شدن بیش از ۲۳۰ تن منجر شد.

حماس طی آتش‌بس یک هفته‌ای در اواخر نوامبر بیش از ۱۰۰ اسرائیلی را که در غزه در بند نگهداری می‌کرد، در ازای آزادی ۲۴۰ اسیر فلسطینی شامل زن و کودک در زندان‌های اسرائیلی آزاد کرد.

انتهای پیام

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا