علمی و پزشکی

هیولای تصویری به نام فوردزیلا هایپرون!

اکثر خودروهای آفرود درست خارج از کارخانه آماده استفاده در بیابان و بیابان هستند، اما طراحان این کانسپت دان باگی به نام فورد زیلا هایپرون روی زیبایی آن نیز کار کرده اند و ممکن است برخی از افراد این کار را نکنند. من نمی خواهم آن را در گل و لای رانندگی کنم. نکته جالب در مورد این خودروی آینده نگر، شباهت غیرقابل انکار آن به خودروی بتمن است.

فورد زیلا هایپرون یک واگن مدرن است که توسط دانشجوی طراحی خودرو کیو دنگ طراحی شده است. او این مفهوم را به عنوان یک خودروی استاندارد طراحی کرد که شامل رانندگی خارج از جاده، مسابقه و رانندگی روزانه است. هدف اصلی او از ایجاد فورد زیلا هایپرون «ایجاد یک خودروی اسپرت و معرفی برند فورد به نسل جدید» بود.

هیولایی به نام فورد زیلا هایپرون / خودروی آفرود / عکس

درهای بال این کانسپت مکمل سپر جلو و سقف شیشه ای پانوراما هستند. ارتفاع عقب خودرو برای حداکثر نیروی رو به پایین کمی بیشتر از جلو است. این عملکرد باعث افزایش چسبندگی هایپرون روی آسفالت در سرعت های بالا می شود.

طراحی این تریلر برقی از ظاهر خزنده الهام گرفته شده است و دارای لاستیک های بزرگ و زمین بسیار کم است، بنابراین آماده استفاده در مناطق صعب العبور می باشد. تم خزنده ای در طراحی این کانسپت دیده می شود و رنگ مشکی مات آن از گودزیلا الهام گرفته شده است. از دیگر ویژگی های مهم طراحی می توان به محفظه لاستیک عقب اختصاصی و صندلی های راحت برای راننده و سرنشینان اشاره کرد.

هیولایی به نام فورد زیلا هایپرون / خودروی آفرود / عکس

در حال حاضر بازار خودرو به مدل های آفرود کوچکتری نیاز دارد که بتوانند به راحتی در بزرگراه تردد کنند. به همین دلیل، ایجاد این مفهوم آینده منطقی به نظر می رسد زیرا می تواند سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص دهد. علاوه بر این، گفته می‌شود که این خودروساز مستقر در میشیگان در حال برنامه‌ریزی برای توسعه یک مدل جدید dune-buggy است، بنابراین ممکن است بتواند از همان طراحی برای مدل‌های جدید خود استفاده کند.

5858

دکمه بازگشت به بالا