برترین های کار و کسبعمومی

مشکل صدا در آیفون تصویری

دلایل صدا نداشتن آیفون تصویری

قطع شدن صدای آیفون تصویری یا یکطرفه شدن صدا، به عنوان یکی از رایج‌ترین مشکلات در دنیای دربازکن‌های تصویری شناخته می‌شود. در این مقاله قصد داریم دلایل صدا نداشتن آیفون تصویری را مورد بررسی دقیق قرار بدهیم. قبل از انجام هر کاری، باید بدانیم مشکل در کدام ناحیه از سیستم دربازکن تصویری ما ایجاد شده است.

تعمیر برد صوت آیفون تصویری |تنظیم صدای آیفون تصویری تابا

تشخیص ناحیه‌ای که منجربه قطع شدن صدای آیفون تصویری شده

معمولا مشکل صدا نداشتن آیفون تصویری، از معیوب شدن سه ناحیه کلی رخ می‌دهد: مانیتور داخل واحد، پنل جلوی درب و سیم کشی. در ادامه شمارا راهنمایی می‌کنیم تا بتوانید تشخیص دهید مشکل از کدام نشعت گرفته؛ سپس به بررسی دقیق می‌پردازیم که خرابی آن‌ها شماست…

مشکلات مربوط به پنل

در صورتی که پنل جلوی درب عامل نداشتن صدا در آیفون تصویری باشد، مشکل در مشاهده می‌شود. مثلا اگر صدا از جلوی درب به داخل ساختمان منتقل نشود و این مشکل برای همه واحد‌ها وجود داشته باشد، احتمالا ایراد از سمت پنل است. مشکلاتی که برای پنل جلوی درب بوجو می‌آید و موجب قطع شدن صدای آیفون تصویری می‌شود عبارت اند از:

  • اگر و این مشکل در مشاهده شود، احتمالا ایراد از سمت است.
  • سوختن برد صدا یا همان برد صوت پنل عامل اصلی قطع شدن کامل صدا می‌باشد.
  • اگر و این مشکل در مشاهده شود، ایراد از میکروفون یا اسپیکر نصب شده در است.

مشکلات مربوط به مانیتور

در صورتی که علت صدا نداشتن آیفون تصویری، اشکال در مانیتور باشد: این مشکل تنها در از ساختمان مشاهده می‌شود و سایر همسایه‌ها چنین مشکلی نخواهند داشت. مجموعه مشکلاتی که منجربه قطع صدا دربازکن تصویری می‌شود و از طرف مانیتور داخل واحد است عبارتند از:

  • اگر مکالمات بطور کامل قطع شده باشد، علت اصلی آن می‌تواند سوختن برد صدا (برد صوت مانیتور) باشد.
  • همچنین معیوب شدن سیم یا سوکت‌های هندست (دسته‌گوشی)، می‌تواند باعث قطع کامل صدا (برای یک واحد) شود.
  • خراب شدن میکروفون یا اسپیکر دسته گوشی، می‌تواند باعث صدای آیفون تصویری شود.
  • اگر اسپیکر دسته گوشی خراب شده باشد، از داخل منزل صدای مراجعه کننده را نمی‌شنوید؛ اگر میکروفون دسته گوشی خراب شده باشد، مراجعه کننده صدای شمارا نمی‌شنود.

مشکلات مربوط به سیم کشی

آخرین موردی که می‌تواند باعث صدا نداشتن آیفون تصویری شود، ایجاد مشکل در سیم کشی است. در سیم کشی آیفون‌های تصویری یک الی دو سیم وظیفه انتقال صدا را برعهده دارند. اگر سیم انتقال صدا آسیب ببیند، هیچ صدایی از بالا به پایین و از پایین به بالا منتقل نمی‌شود. مجموعه مشکلاتی که ممکن است باعث قطعی صدای آیفون شما شود و از طرف سیم کشی ساختمان است عبارتند از:

سیم‌های انتقال صدا برای برند‌های مختلف، رنگ‌بندی متفاوتی دارند. اگر تمایل دارید که بدانید برای هر برند، کدام سیم وظیفه انتقال صدا را برعهده دارد پیشنهاد می‌کنیم مقاله را مطالعه کنید.

پس از تشخیص سیم صدا، کافیست آن را دنبال کنیم و یا با استفاده از ابزارهای مخصوص بررسی نماییم که آیا سیم دچار قطعی یا اتصالی شده است یا خیر.

رفع مشکل صدا نداشتن آیفون تصویری

در قسمت‌های قبل مراحل عیب‌یابی آیفون تصویری برای مشکل صدا نداشتن و یکطرفه شدن صدا را توضیح دادیم. احتمالا شما هم متوجه این موضوع شدید که برخی از مشکلات علائم مشترکی دارند و بطور دقیق نمی‌توان گفت مشکل از پنل است یا مانیتور یا سیم کشی. از این رو پیشنهاد می‌کنیم عیب‌یابی و تعمیر دربازکن تصویری خود را به افراد متخصص بسپارید. افرادی که بصورت تخصصی در زمینه تغمیرات آیفون تصویری فعالیت می‌کنند، با در اختیار داشتن تجربه و تجهیزاتی مانند دستگاه بازر، مولتی‌متر و… با انجام تست چند دقیقه ای متوجه اشکال دستگاه شما می‌شوند و آن را برطرف می‌کنند. دست به کار شدن بدون در اختیار داشتن تجربه، امکانات و تجهیزات ممکن است هزینه‌های جانبی شمارا افزایش بدهد…

علت قطع شدن صدای آیفون تصویری، معمولا از طرف پنل جلوی درب، مانیتور یا سیم کشی سیستم دربازکن است.  خرابی هریک از موارد یاد شده می‌تواند موجب قطع کامل صدای مکالمات و یا یکطرفه شدن صدای آیفون تصویری شود. در صورتی که سوال، ابهام یا مشکلی در رابطه با موضوع «علت قطع صدای آیفون تصویری» دارید، آن را از طریق بخش نظرات همین صفحه برای ما ارسال کنید. کارشناسان تعمیر آیفون تصویری در مشهد در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود.

با توجه به قابلیت مشاهده تصویر افرادی که زنگ در می زنند و ضبط و ذخیره عکس و تصاویر در آیفون تصویری امروزه خرید و نصب آیفون تصویری نسبت به آیفون صوتی بیشتر شده است و در این بین شما می توانید اقدام به خرید بهترین برندهای ایرانی و خارجی آیفون تصویری از جمله تابا، تکنما، سوزوکی، کوماکس، الکتروپیک، اف اف و… کنید که البته با خرابی قطعات آن بروز مشکلاتی چون آبی شدن تصویر آیفون، و صدا نداشتن و… وجود دارد که علت صدا نداشتن آیفون تصویری و یکصرفه شدن صدا به خاطر خرابی دهنی مانیتور، ایراد در پنل و خرابی سیمکشی آن می باشد که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت و البته برای می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

چرا آیفون تصویری صدا ندارد؟

با خرید و نصب آیفون تصویری علاوه بر شنیدن صدا قابلیت مشاهده تصویر را دارید اما اگر زمان زنگ خوردن واحد و برداشتن گوشی آیفون داخلی صدا را نمی شنوید در واقع صدا نداشتن آیفون تصویری به خاطر خرابی دهنی یا اشکال در پنل و سیمکشی آیفون است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیبی یابی شود که البته برای تعمیر آیفون تصویری در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

علت نداشتن صدا در آیفون تصویری و یکصرفه شدن صدا

آیفون تصویری وسیله ای مهم و ضروری برای آپارتمان ها می باشد و البته امروزه جزو وسایل ضروری هر ساختمان به شمار می آید که با نصب آیفون تصویری امنیت خانه بیشتر می شود و نگرانی بابت این ندارید که چه کسی زنگ درب را می زند و اینکه آیا مزاحم نباشد و … اما در این بین احتمال خرابی آیفون تصویری به مانند هر وسیله ای وجود دارد که یکی از آنها نداشتن صدا در آیفون تصویری است که به خاطر موارد زیر رخ می دهد که در این مقاله به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

نداشتن صدا به دلیل خرابی دهنی

برای اینکه صدا و تصویر فردی که زنگ آیفون را می زند منتقل شود باید آیفون داخلی نصب شود که قطعات داخل آن شامل میکروفن، بلندگو و پنل دوربین است که خرابی هر کدام از آنها باعث نداشتن صدا در آیفون می شود که یکی از آنها به خاطر خراب شدن دهنی آیفون است که خراب شدن هر کدام از قطعات زیر باعث می شود این مشکل پیش بیاید و باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

نداشتن صدا آیفون تصویری به دلیل خرابی پنل

پنل بیرونی که جلوی درب نصب می شود متشکل از یک سری قطعات است که برای انتقال صدا و تصویر، میکروفن، بلندگو، دوربین داخل آن قرار دارد از این رو اگر هر کدام از قطعات از جمله بلندگو، میکروفن یا برد صدای پنل خراب باشد باشد باعث نداشتن صدا در آیفون تصویری و یکصرفه شدن صدا می شود که برای رفع آن باید تعمیرکاری حرفه ای یا برقکار آنرا ببیند که برای تعمیر آیفون تصویری در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

نداشتن صدا آیفون به دلیل قطع بودن سیم کشی

یکی از نکاتی که باید رعایت شود اینکه باید نصب آیفون تصویری توسط نصاب حرفه ای انجام شود در غیر اینصورت سیمکشی اشتباه باعث بروز انواع مشکلات می شود که یکی از آنها قطع و نداشتن صدا در آیفون است که باید تعمیر گردد.

یکطرفه بودن صدا در آیفون های تصویری

یکی از مشکلات جدی در آیفون تصویری زمانی است که صدا یکطرفه شود یعنی یا صدای رفت یا برگشت را نداشته باشیم که برای تقریبا تمام آیفون های تصویری از جمله تابا، الکتروپیک، سیماران، کوماکس، کنوی، سوزوکی، تکنما و… ممکن است این اتفاق رخ دهد که به خاطر موارد زیر است و باید با تعمیرکار تماس بگیرید. این اتفاق ممکن است برای یک واحد یا چند واحد اتفاق بیفتد که به خاطر خرابی سیم دهنی، بلندگو، میکروفن، هوک و برد صدا این اتفاق رخ می دهد که باید توسط تعمیرکار رفع گردد و برای تعمیر آیفون تصویری در تهران می توانید با شماره ما تماس بگیرید.

منبع:

سفارش کیک در مشهد

اپلای تحصیلی در مشهد

دکمه بازگشت به بالا