علمی و پزشکی

کدام استاندارد علمی برای اسپوتنیک V / واکسن روسیه اعمال می شود؟

به گزارش شفاف ، در هفتم بهمن ماه برای اولین بار اعلام شد که ایران واکسن روسی علیه تاج ساخت روسی خود ، Sputnik Corona را خریداری می کند.

دو روز بعد ، اداره غذا و داروی ایران اعلام کرد این واکسن توسط آژانس تأیید شده است و پنجشنبه گذشته ، اولین محموله واکسن اسپوتنیک آن وارد کشور شد.

به دنبال اعلام واکسن توسط ایران ، محدودیت های زیادی برای دفاع این کشور در این کشور اعمال شد و واکسن اسپوتنیک آن طرفداران و مخالفان زیادی پیدا کرد. حاشیه ها س bigال بزرگی را در مورد ایمن و م theثر بودن واکسن در ذهن مردم ایران ایجاد کردند. به همین دلیل ، در این گزارش ، ما تلاش کردیم بررسی کنیم که آیا واکسن Sputnik آن تاکنون توسط چندین کشور خریداری شده است یا خیر و چه زمانی دارای مدارک علمی جهان است.

Sputnik V اولین واکسن ضد ویروس کرونا در روسیه است که در مسکو تولید و در بیش از 16 کشور از جمله ایران با بیش از 91٪ اثر ثبت شده است. چندین کشور توافق نامه ای برای خرید یا ارائه واکسن با مسکو امضا کرده اند.

واکسن Sputnik در آگوست سال جاری در روسیه تصویب شد و صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه واکسنی را که توسط موسسه ویروس شناسی گامالیا و تحت حمایت وزارت بهداشت روسیه تولید شد ، راه اندازی کرد. این صندوق همچنین برای توافق در مورد تولید واکسن Sputnik خود با کشورهای مختلف مذاکره شد و این واکسن به چندین کشور صادر شد.

چند هفته پیش ، کریل دیمیتروف ، مدیر ارشد مالی روسیه ، در مجمع جهانی اقتصاد اعلام کرد که واکسن اسپوتنیک وی به زودی در 25 کشور موجود خواهد بود. دولت مسکو نیز روش های صادرات واکسن را در نظر گرفته است و بیش از 50 کشور اظهار داشتند بهره بیش از 1.2 میلیارد واکسن.

مطالعات نشان می دهد که 50 کشور در سراسر جهان در حال حاضر بیش از 5 میلیون بیش از 550 میلیون واکسن خریداری کرده اند و می خواهند واکسن معرفی کنند. به گزارش اسپوتنیک V ، ایران ، روسیه ، بلاروس ، آرژانتین ، تونس ، بولیوی ، صربستان ، الجزایر ، فلسطین ، ونزوئلا ، پاراگوئه ، ترکمنستان ، قزاقستان ، مجارستان ، گینه و امارات این واکسن را ثبت کرده اند.

رهبران برجسته سیاسی در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا واکسن Sputnik را تأیید کرده و هر نوع واکسنی را که موثر ، ایمن و م ،ثر باشد ، بدون توجه به نوع واکسن ، توصیه می کنند.

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، هنگام ملاقات با پوتین ، رئیس جمهور روسیه و بحث در مورد واکسن اسپوتنیک وی ، گفت: “به دلیل اطلاعات خوبی که از واکسن روسیه دریافت کرده ایم ، ما از این واکسن برای محافظت از مردم اتحادیه اروپا استفاده می کنیم.”

روزنامه گاردین همچنین نوشت: “آلمان به دلیل تأخیر در واکسن ملی و سهل انگاری شرکت های اروپایی ، از واکسن های روسی و چینی برای تقویت برنامه واکسن در آلمان استفاده خواهد کرد و سیاست مقامات این است که از هر آنچه عملی و مثر است استفاده کنند. “برای طراحی.

در همین حال ، مجله پزشکی مشهور لانست نیز نتایج آزمایشات بالینی واکسن اسپوتنیک خود را بررسی کرد و نحوه عملکرد ماده 6 فعال را یافت. 91٪ واکسن را تأیید کرده اند.

پس از تأیید واکسن توسط لانست و تأیید صدر اعظم آلمان ، فرانسه تمایل خود را برای دریافت واکسن روسی ابراز کرد.

وزیر امور خارجه فرانسه ژان ایو لودریان گفت این واکسن ملی است و اگر واکسن اسپوتنیک از استانداردهای علمی برخوردار باشد هیچ مانعی برای توزیع واکسن روسی در فرانسه وجود نخواهد داشت.

به تازگی ، وزارت بهداشت لبنان ، حمد حسن موافقت کرده است که واکسن روسی Sputnik را که از طریق یک سازمان خصوصی برای تزریق تزریق می شود ، ثبت کند. به گفته رسانه های خارجی لبنان ، هفته گذشته وزارت امور خارجه سفیر روسیه در بیروت را احضار کرد و از مسکو خواست 200000 واکسن روسی به لبنان ارسال کند.

ماهان غفاری ، محقق در زمینه بیماری های عفونی و جهش ها در دانشگاه آکسفورد ، گفت واکسن روسی Sputnik وی از موسسه گامالیا تخصص مشابه واکسن آکسفورد-آسترازنکا و همچنین عفونت های ویروسی (بردار آدنوویروس AD 26 و AD 5) مانند ژنتیک را دارد. حامل کد از پوست استفاده کنید. با توجه به شباهت فنی واکسن آکسفورد ، انتظار می رود که واکسن از حمایت کافی برای دریافت مجوزهای اضطراری در کشورهای مختلف برخوردار شود.

بر اساس این مطالعه ، گزارش های کشورهایی که تاکنون این واکسن را آزمایش کرده اند نشان می دهد که واکسن هیچ عارضه ای ندارد اما باید توجه داشت که جزئیات آزمایشات بالینی مرحله سوم واکسن هنوز فاش نشده است. منتظر تایید سازمان بهداشت جهانی است. با این حال ، سازمان غذا و دارو در کشورهای مختلف ممکن است در مواقع اضطراری از واکسن استفاده کند زیرا اطلاعات کافی از نتایج آزمایشات بالینی و همچنین آزمایشات بالینی و آمار واکسن وجود ندارد.

به گفته رویترز ، آمارها نشان می دهد که نزدیک به یک میلیون روس واکسن Sputnik خود را تاکنون دریافت کرده اند. مقامات در حال آماده سازی برای واکسیناسیون 20 میلیون نفر در برابر Covid 19 در سه ماه اول سال جاری هستند.

واکسن جهانی ویروس کرونا با واکسنی که در ماه دسامبر توسط این کشور در برخی گروه ها ساخته شد آغاز شد و ماه گذشته توسط انسان واکسینه شد. تاکنون بیش از 8،200،000 واکسن در روسیه تولید شده و 2،700،000 واکسن در مراکز درمانی توزیع شده است.

با این حال ، تحقیقات زیادی در مورد تحقیق و آزمایش واکسن انجام شده است و نتایج این مطالعه بسیار موثر و در معرض خطر تزریق واکسن روسی است.

این واکسن با استفاده از فناوری حامل ویروس توسط موسسه تحقیقات Gemalia و مشابه واکسن Astrazenka / دانشگاه آکسفورد و بلژیک Janson (Johnson & Johnson) در ایالات متحده ساخته شده است. طبق مطالعه ای که روی بیش از 20 هزار نفر انجام شده ، 75 درصد از شرکت کنندگان در این مطالعه واکسن اسپوتنیک و بقیه سایت را دریافت کرده اند.

اثر بخشی واکسن به ویژه در دوره 60 ساله مشهود بود و در افراد مبتلا به بیماری های عفونی شیوع بیماری متوسط ​​بود. از میان کسانی که واکسن دریافت کرده اند ، فقط سه نفر فوت کرده اند ، همه آنها به بیماری مبتلا شده اند که مرگ آنها مربوط به واکسن نیست. واقعیت جالب دیگر این است که در این مطالعه ، هیچ عارضه دیگری در گروه واکسن مشاهده نشده است.

به طور کلی ، نتایج تحقیقات واکسن اسپوتنیک نشان می دهد که فازهای اول و دوم آزمایش واکسن موفقیت آمیز بوده است. در این مطالعه مشخص شده است که واکسن هیچ عارضه ای نخواهد داشت.

با توجه به نتایج مرحله سوم واکسن ، اثربخشی واکسن در مدت 21 روز از اولین واکسیناسیون 91.6٪ اعلام شد و پس از اولین تزریق خطر بیماری کاهش یافت.

به دلیل عدم شفافیت در تولید واکسن در مطالعات اولیه ، نتایج تحقیقات اخیر واضح و مثبت بوده و پایبندی به اصول علمی در واکسن ها را نشان می دهد و هر دو تولید واکسن موثر دیگری را علیه بیماری کرون و پتانسیل آن نشان می دهد. در گروه واکسن تایید شده. Pfizer Bion تک و مدرن است.

محققان می گویند واکسن اسپوتنیک بی خطر است

این واکسن دو بار در روز و به مدت 21 روز تزریق می شود و برخلاف نسخه های دیگر Covid 19 ، دوزهای اول و دوم متفاوت است ، با این فرض که علاوه بر افزایش قدرت ، اثربخشی آن را نیز افزایش می دهد. تفاوت دیگر واکسن ها با واکسن هایی مانند Pfizer و Modern استفاده از فناوری mRNA جدید است که نیازی به سردخانه ندارد و می توان آن را در یخچال فریزر نگهداری کرد.

علاوه بر مزایای دیگر واکسن Sputnik آن ، هزینه واکسن بسیار کمتر از ایالات متحده است و ممکن است در کشورهای کم درآمد ارزان تر باشد. این واکسن از 3 تا 10 دلار قیمت دارد و بسیار ارزان تر از واکسن های Pfizer و Modern است که قیمت آنها بیش از 15 دلار است.

سال گذشته روسیه اولین کشوری بود که واکسن ملی را برای شهروندان خود در نظر گرفت و بتدریج سایر کشورها به ویژه آمریکای لاتین از جمله آرژانتین ، برزیل و بولیوی این واکسن را تبلیغ کردند. علاوه بر نزدیک به 550 میلیون خرید واکسن ، روسیه تخمین می زند که بیش از 50 کشور تاکنون 1.2 میلیارد واکسن درخواست کرده اند.

برزیل 50 میلیون واحد و سایر کشورها 496 میلیون واحد سفارش داده اند. مجارستان همچنین تنها کشوری در اتحادیه اروپا است که علاوه بر مجوز ، 2 میلیون دوز واکسن نیز سفارش داده است. امارات متحده عربی نیز مجوز واکسیناسیون را در کشور خود صادر کرد. مکزیک قصد دارد 32 میلیون سهام و هند 100 میلیون شرکت روسی خریداری کند. در گذشته ، برزیل و قزاقستان نیز برای تولید واکسن با یک شرکت روسی همکاری کرده اند.

واکسن روسی اسپوتنیک نیز توسط مقامات بهداشتی ایران تأیید شده است و طبق توصیه ما می توانیم انتظار داشته باشیم که ایران و روسیه این واکسن را با هم تولید کنند.

با این حال ، آکسفورد ، تولید کننده واکسن Astrazenka ، قول داده است در ساخت واکسن کامپوزیت با یک شرکت روسی همکاری کند ، که نشان می دهد این واکسن توسط دانشمندان تأیید شده است.

انتهای پیام /

دکمه بازگشت به بالا