اقتصادی

یک ریال تحقیق، ۲۰ ریال ارزش افزوده دارد

patc/البرز رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور گفت: در مطالعه‌ای که در دانشگاه تهران انجام شد به این نتیجه رسیدند که اگر یک ریال در حوزه تحقیق مصرف کنیم ۲۰ ریال ارزش افزوده در این بخش دارد که نقش اهمیت پژوهش در کشاورزی و دامپروری را می‌رساند.

به گزارش patc، حسن خمیس آبادی روز سه شنبه ۲۸ آذرماه در مراسم نکوداشت هفته پژوهش که در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور مستقر در کرج برگزار شد، اظهار کرد: پس از انقلاب اسلامی شاهد نقش پررنگ پژوهش و پژوهشگران در ارتقای امنیت غذایی کشور هستیم.

وی ادامه داد: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی در ایران با جمعیت حدود ۳۵ میلیون نفر حدود ۲۵ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید می شد در حالی که این عدد هم اکنون با جمعیت ۸۷ میلیون نفری به ۱۲۵ میلیون تن رسیده است.

وی با اشاره به اینکه از مجموع این تولیدات ۱۵.۵ میلیون تن سهم بخش دامپروری است، گفت: در مطالعه‌ای که در دانشگاه تهران انجام شد به این نتیجه رسیدند که اگر یک ریال در حوزه تحقیق مصرف کنیم ۲۰ ریال ارزش افزوده در این بخش دارد که نقش اهمیت پژوهش در کشاورزی و دامپروری را می‌رساند.

خمیس آبادی به فعالیت‌های گسترده موسسه تحقیقات علوم دامی در حوزه‌های مختلف دام، طیور، زنبور عسل و شیلات اشاره کرد و افزود: در این حوزه چهار طرح کلان را برای ارتقای بهره وری و افزایش تولید محصولات حوزه دامی معرفی کردیم.

وی یکی از این طرح‌ها را در حوزه خوراک کامل دام عنوان کرد و اظهار کرد: با تلاش محققان و پژوهشگران این موسسه در تلاش هستیم برای سال آینده دستاوردهای جدیدی را در این حوزه برای کشاورزان و بهره برداران معرفی کنیم زیرا وظیفه اصلی ما محققان این است که بتوانیم دانش و زحمات محققان را به عرصه ها برده و رسوخ دانش داشته باشیم.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا