اقتصادی

۵۸۰ هزار تهرانی مشمول پاداش خوش مصرفی برق شدند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اعلام لزوم تداوم و افزایش همراهی همه جانبه شهروندان تهرانی در مدیریت مصرف برق طی هفته آتی؛ از تخصیص پاداش خوش مصرفی به حدود نیمی از مشترکان برق خانگی شهر تهران از ابتدای خردادماه، خبر داد.

به گزارش patc، کامبیز ناظریان با قدردانی از همکاری مشترکان برق شهر تهران در اجرای برنامه های مدیریت مصرف که منجر به مدیریت موثر مصرف برق در ساعات اوج بار شده است گفت: از مجموع یک میلیون و ۲۰۰ هزار قبض برق صادره در بخش خانگی شهر تهران از ابتدای خردادماه، حدود ۵۸۰ هزار قبض، مشمول پاداش خوش مصرفی بوده است؛ به این معنی که در حدود نیمی از مشترکان بخش خانگی که در این فاصله قبض برق برای آنان صادر شده است، در صورت مراجعه به نرم افزار برق من می توانند بر روی قبض برق خود، شاهد تخصیص پاداش باشند.

وی ادامه داد: در عین حال از آن جا که الگوهای هواشناسی برای هفته پیش رو، افزایش دمای هوا را پیش‌بینی می‌کنند انتظار می‌رود میزان مصرف برق در پایتخت به میزان قالب ملاحظه‌ای افزایش یابد و این مساله، حفظ پایداری شبکه برق به ویژه در ساعات اوج بار را با چالش مواجه خواهد کرد.

ناظریان ضمن قدردانی از همکاری ارزنده مشترکان برق شهر تهران، خاطرنشان کرد: تمامی ظرفیت های فنی به منظور توزیع مناسب انرژی در تهران به کارگرفته شده است اما طی هفته آتی نیاز است همه مشترکان برق به ویژه در بخش‌های اداری و خانگی، حداکثر همکاری را در مدیریت مصرف برق به عمل آورند تا شاهد بروز هیچ‌گونه اختلالی در تامین برق مورد نیاز هموطنان نباشیم.

مدیرعامل برق پایتخت همچنین با بیان این که تاکنون ۱۶۰ مشترک اداری شهر تهران به دلیل عدم همکاری با این شرکت، مشمول قطع برق شده اند یادآوری کرد: همه ادارات مطابق با مصوبه هیات وزیران موظف به کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق در ساعات اداری و کاهش ۶۰ درصدی مصرف در ساعات غیر اداری هستند و طی هفته آینده با توجه به افزایش دمای هوا، این شرکت نظارت خود را بر عملکرد ادارات پایتخت، افزایش خواهد داد.

ناظریان تصریح کرد: حدود ۱۵ درصد از مصرف برق پایتخت متعلق به بخش اداری است و همکاری این دسته از مشترکان به منظور گذر از ایام پیک بار الزامی و اجتناب ناپذیر است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا