علمی و پزشکی

4 بیماری نادر که علم پزشکی را به چالش کشیدند

به گفته شفاف ، آسیب شناسان هنوز در حال بررسی علل شیوع مرگبار میکروسفالی در برزیل هستند ، اما در برخی موارد ، سالها یا حتی دهه ها ، پاسخ قطعی پیدا نکرده اند. موارد زیر برخی از مواردی است که هنوز به آنها پاسخ داده نشده است.

1. بیماری ناشی از گرد و غبار

ساکنان غرب ایالات متحده در معرض خطر ابتلا به عفونت قارچی بنام کوکسیدوئیدومایکوزیس یا تب تب هستند که 100 سال است بدون پاسخ است.

این بیماری که به علت ترشحات قارچی از ریه ها و به دلایل نامعلوم ایجاد می شود ، در غرب ایالات متحده در حال افزایش است که از اوایل دهه 1990 شروع به فوران می کند و باعث کشته شدن بسیاری از زندانیان می شود. در سراسر کشور ، بیش از 20،000 مورد در سال 2011 گزارش شده است که از آن زمان تاکنون اندکی کاهش یافته است. به دلایلی که توسط پزشکان اشتباه گرفته شده است ، قارچ به سایر قسمت های بدن گسترش می یابد و باعث گسترش کوکسیدیوئیدومایکوزیس به مغز می شود و باعث تورم مغز می شود.

۲. فلج اطفال را کاهش دهید

بیش از 30 سال پس از شیوع فلج اطفال در ایالات متحده ، 20 کودک در کالیفرنیا به دلیل بیماری ناتوان کننده ای که باعث فلج اطفال در سال 2014 شد ، جان خود را از دست دادند. از آن زمان ، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده 120 مورد را آزمایش کرده است. علائم آن شامل ضعف عضلانی است. ، عوارض گوارشی ، و همچنین مشکل در راه رفتن ، مانند فلج اطفال ، که در بیماران مبتلا به فلج اطفال رخ نداد. علل این بیماری در حال بررسی است.

3. رویاهای عجیب

بین سالهای 1917 و 1925 ، یک میلیون نفر در سراسر جهان به آنسفالیت رخوت آلوده شدند ، بیماری که هنوز هم دانشمندان را آزار می دهد. در این موارد ، افراد هنگام غذا خوردن ، پیاده روی یا صحبت كردن بسیار خواب آلوده می شوند كه روزها ادامه دارد. گفته می شود تقریباً نیمی از مبتلایان به این بیماری مرده اند و بازماندگان علائم بسیاری مانند بیماری پارکینسون و زوال عقل داشتند.

در آن زمان ، کنستانتین فون اکونومو ، روانشناس در وین ، التهاب هیپوتالاموس را در مغز این بیماران در دهه 1960 مشاهده کرد.

4. عادت های غیرمعمول برای دختران جوان

تکان دادن سر و بازوها و لکنت زبان هنگام صحبت از قابل تشخیص ترین علائم دختران جوان در اواخر سال 2011 در لو نیویورک بود. بیشتر مبتلایان دختران دبیرستانی بودند که افتخارات خارجی آنها بدون دلیل چندین ماه طول کشید. برخی از روانشناسان می گویند زوال عقل عصبانیت است ، در حالی که برخی دیگر می گویند حمایت از کودک. در علت این امر اختلاف نظر وجود دارد و پاسخ روشنی یافت نشده است.

دکمه بازگشت به بالا