خانواده و جامعهبرترین های کار و کسب

آیا کاربران ایرانی می‌توانند از صرافی بایننس استفاده کنند؟

ویدیو آیا بایننس در حال مسدودسازی حساب ایرانی ها است؟

با احراز هویت بایننس امکان استفاده از مزایای بیشتری از صرافی Binance را خواهید داشت. اگر اکانت کاربر در صرافی بایننس دچار اشکال شده باشد یا بخواهیم مزیت هایی را در این صرافی به دست آوریم نیاز به طی کردن مراحل احراز هویت بایننس می باشد. در این مقاله مراحل گام به گام آموزش احراز هویت بایننس برای کاربران ایرانی و گذر از تحریم های بایننس تشریح می گردد.

مزایای اکانت وریفای شده نسبت به اکانت بدون وریفای چیست؟

 • باز شدن دسترسی اکانت و برداشت ارزها در صورت بلاک شدن
  اگر اکانت کاربر دچار مشکلی شده و یا اکانت او بلاک شده باشد امکان برداشت موجودی از صرافی بایننس وجود نخواهد داشت. در این صورت باید به پشتیبانی صرافی پیام بدهید تا امکان برداشت ارز را به طور موقت برای شما باز کند تا بتوانید موجودی را از آن اکانت برداشت کنید. سپس اکانت دیگری در صرافی بایننس ایجاد نمایید تا بتوانید با حساب جدید خود به کار با صرافی بایننس ادامه دهید.
  اگر بخواهید از همان حساب استفاده کنید می توانید مراحل احراز هویت بایننس را تکمیل کنید تا حساب برایتان باز شود. در این صورت می توانید در همان اکانت ترید یا مبادله ارزها را انجام دهید.
 • افزایش سقف برداشت روزانه و ماهانه در بایننس
  کاربران در حالت عادی و بدون احراز هویت بایننس، روزانه دو بیت کوین می توانند از حساب خود برداشت کنند. به تازگی بایننس محدودیت هایی را روی برخی از اکانت ها اعمال نموده و محدودیت برداشت بیت کوین را به نیم تا پنج صدم بیت کووین رسانده که مبلغ بسیار کمی می باشد. اگر حساب وریفای شده بایننس داشته باشید تا صد بیت کوین که مبلغ قابل توجهی است می توانید برداشت نمایید.
 • شرکت در IEO های بایننس
  در صورت احراز هویت یا وریفای بایننس می توان در مراسم عرضه اولیه کوین ها و یا Lunchpad بایننس شرکت نمود. نحوه شرکت در IEO های بایننس به این صورت است که توسط بیت کوین می توان ارز جدیدی که به تازگی در Lunchpad بایننس اضافه شده است را خریداری نمود. سپس وقتی آن ارز در لیست ارزهای بایننس وارد شد، می توان همان ارز را با قیمت بالاتری به فروش رساند. زیرا قیمت ارزی که در IEO عرضه می شود کمتر از قیمت معامله در صرافی است و می توان از این اختلاف قیمت سود کسب نمود.
 • عدم استفاده از سرور مجازی
  اگر اکانت ما با احراز هویت بایننس تکمیل شده باشد می توان از سرور مجازی استفاده نکرد و بنابراین همیشه با IP ثابت وارد صرافی شد که مشکلی از جهت بلاک شدن اکانت پیش نیاید. اگر اکانت کاربران ایرانی وریفای نشده باشد برای آنکه مورد تحریم بایننس واقع نشود بایستی از طریق VPS وارد شود که با مشکلاتی روبرو خواهد شد. به عنوان نمونه اگر بخواهید با گوشی موبایل ایران در صرافی ترید کنید، مشکل به وجود می آید. در استفاده از سرور مجازی لازم است نکاتی رعایت شود که در یک مقاله و همچنین ویدیویی در همین وب سایت به صورت کامل توضیح داده شده است.
 • استفاده از نرم افزار و اپلیکیشن بایننس
  اگر اکانت شما وریفای شده باشد می توانید بدون هیچ نگرانی از اپلیکیشن بایننس استفاده نمایید. به این معنا که با یک تغییر آی پی که با VPN داده می شود، می توانید عملیات احراز هویت را انجام دهید. زیرا همین که IP از ایران، آمریکا یا کشورهایی که ممنوعیت استفاده برای کاربران وجود دارد، نباشد کافی است که وریفای بایننس انجام شود، لازم نیست برای ادامه کار با صرافی همیشه با یک آی پی ثابت در صرافی فعالیت کنیم.
 • عدم مسدود شدن اکانت
  در صورت احراز هویت بایننس، هیچ نگرانی از بابت مسدود شدن اکانت و این مورد که با IP ایران وارد شده ایم، وجود ندارد. در ادامه در مورد آموزش وریفای بایننس صحبت خواهیم کرد.
 • بازیابی اکانت در صورت فراموشی فاکتور دو عاملی 2FA یا Authenticator
  امکان دارد که کاربر کد مربوط به 2FA را فراموش کند و یا اپلیکیشن از روی گوشی کاربر حذف گردد، یا گوشی موبایل به سرقت رود یا گم شود، در این صورت کاربر نمی تواند وارد اکانت خود شود. زیرا برای ورود نیاز به کد تایید دو مرحله ای وجود دارد که توسط Google Authenticator روی گوشی خود وارد کرده ایم.
  در شکل زیر مشاهده می کنید که در صفحه احراز هویت وقتی در خواست کد شش رقمی می گردد، عبارتی با عنوان Security verification unavailable وجود دارد که با کلیک بر روی آن، صفحه سمت راست باز می شود. حال اگر مراحل احراز هویت را طی کنیم دوباره می توانیم به اکانت خود دسترسی داشته باشیم.
  در حالت عادی اگر به کد Google Authenticator دسترسی نداشته باشیم، تحت هیچ شرایطی نمی توان وارد اکانت خود شد.

روش های احراز هویت بایننس کدامند؟

چهار روش برای احراز هویت اکانت در صرافی بایننس وجود دارد که روش چهارم برای کاربران ساکن ایران توصیه می شود. این چهار روش عبارتند از:

 • اگر اقامت خارج از ایران دارید، با مشخصات خود وریفای بایننس را انجام دهید.
  اگر در کشورهایی مثل کشورهای اروپایی که تحت تحریم بایننس نیستند، اقامت دارید می توانید با کارت ID، پاسپورت و حتی گواهینامه رانندگی خود اکانت ایجاد نمایید. این روش جهت احراز هویت بایننس توصیه شده است.
  البته در برخی از کشورها مثل آلمان اگر ساکن باشید محدودیت های دیگری وجود دارد. به عنوان نمونه باید مالیات پرداخت نمایید.
 • اگر آشنایی در خارج کشور دارید.
  این روش زیاد توصیه نمی شود ولی اگر شخص قابل اعتمادی مقیم در کشورهای مورد قبول بایننس دارید، می توانید مشخصات خود شامل نام کاربری، گذرواژه، کد تایید دو مرحله ای را در اختیار او قرار دهید. آن شخص اکانت شما را با نام خود وریفای می کند و هرگاه مشکلی پیش بیاید باید دوباره به او درخواست دهید تا مشکل را برطرف نماید. این روش به این دلیل توصیه نمی شود که شما باید تمامی مشخصات اکانت خود را در اختیار شخص دیگری قرار دهید و آن شخص با دسترسی کامل به اکانت شما هر زمان که بخواهد اگر حتی کد تایید دو مرحله ای گوگل را هم نداشته باشد، می تواند طبق فرایند بالا دوباره کد را دریافت نماید و به حساب شما دسترسی پیدا کند. در این صورت احتمال دارد این اشخاص موجودی ارزهای شما را به سرقت ببرند.
 • اشخاصی که مشخصات اکانت شما را دریافت می کنند.
  اشخاصی در شبکه های اجتماعی و کانال های تلگرامی اعلام می کنند که عملیات احراز هویت بایننس را در قبال دریافت پول برای شما انجام می دهند. اشکال کار در این است که اینگونه افراد نیز به مشخصات شما دسترسی پیدا می کنند و چون افراد غریبه ای هستند احتمال سرقت موجودی شما بیشتر خواهد بود.
  اشکال دیگر آن است که این افراد با روش جدید احراز هویت بایننس آشنا نیستند و نمی توانند حساب وریفای شده را تحویل شما دهند. در روش جدید احراز هویت، بایننس اعلام کرده که کاربر باید ویدیویی از خود بگذارد که بدانند فردی که احراز هویت را انجام می دهد ربات نیست و کاربر واقعی است.
 • احراز هویت توسط خودتان و با استفاده از مشخصات لازم جهت انجام وریفای بایننس انجام گیرد.
  این روش بهترین حالت است که توصیه می شود طبق آن عمل کنید، زیرا مشخصات خود را در اختیار هیچکس دیگر قرار نمی دهید و مانند روش اول به کسی وابسته نیستید. در این روش تمامی مراحل را خودتان انجام می دهید، فقط در مواردی که نیاز به کمک دارید از شخصی که قبلا این کار را انجام داده راهنمایی می گیرید. پروسه کلی مانند ارسال ویدئو، ارسال عکس و تکمیل مشخصات توسط خود کاربر انجام می گردد. بنابراین اگر مراحل دریافت کد دو مرحله ای Google Authenticator را انجام دهید، می توانید به راحتی اکانت خود را بازیابی کرده و به آن دسترسی پیدا کنید. در این صورت نیازی نیست در هنگام مواجهه با هرگونه اشکالی به شخص دیگری مراجعه نمایید.

مراحل احراز هویت بایننس کدامند؟

پیشنهاد می شود برای انجام احراز هویت بایننس از اپلیکیشن موبایل استفاده نمایید. زیرا در حین انجام مراحل وقتی که باید عکس و ویدئو ارسال کنید با دوربین گوشی موبایل راحت تر انجام پذیر است. مراحل احراز هویت قدم به قدم به صورت زیر می باشد:

 • با ورود به صفحه اول اپلیکیشن موبایل روی نماد آدمکی که در گوشه سمت چپ و بالای صفحه است کلیک کنید. در این صورت اگر قبلا وارد حساب کاربری خود نشده اید، ابتدا وارد اکانت خود می گردید.
 • پس از وارد شدن به حساب کاربری دوباره روی همان نماد آدمک کلیک نمایید. در این صورت به صفحه زیر وارد می شوید. روی گزینه Verified در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک نمایید. البته هنگامی که وریفای بایننس انجام شده باشد، کلمه Verified در سمت راست و بالای صفحه دیده می شود که در ادامه مقاله راجع به آن توضیح داده می شود.
 • پس از کلیک بر روی گزینه Verified صفحه زیر ظاهر می گردد. در این صفحه مزایای داشتن اکانت وریفای شده نسبت به اکانت غیر وریفای شده توضیح داده شده است. با بررسی مطالب صفحه، روی گزینه Verify now کلیک نمایید.
 • در صفحه ای که مشاهده می کنید، لازم است مشخصاتی را تکمیل نمایید. در فیلد Nationality نام کشوری که سکونت دارید را وارد نمایید. این کشور بایستی از جمله کشورهای اروپایی و دیگر کشورهایی باشد که تحت تحریم بایننس نباشند. در فیلدهای دیگر نام و نام خانوادگی، و تاریخ تولد خود را به تاریخ میلادی وارد نمایید. لازم است اطلاعات به صورت کامل و دقیق در این فیلدها وارد شود. بعد از تکمیل فرم، با کلیک بر روی گزینه Continue وارد صفحه بعدی شوید.
 • در صفحه زیر آدرس محل سکونت، کد پستی و نام شهر محل سکونت خود را وارد نمایید. پس از آن گزینه Continue فعال می شود که با کلیک بر روی آن به صفحه دیگری هدایت می شوید.
  احتمال دارد در ورژن های مختلف اپلیکیشن بایننس، فرم هایی که برای تکمیل مشخصات آورده می شود، با صفحات نمایش شده در بالا، متفاوت باشند. به عنوان مثال در ورژن های قبلی هر دو فرم مشخصات در یک صفحه آورده شده بود. پس از آن با کلیک بر روی گزینه Continue به صفحه بعدی بروید.
 • در صفحه زیر پیام Basic Verified داده می شود. اگر نیاز به بازنگری اطلاعات دارید به صفحات قبلی رفته و آنها را اصلاح کنید و گرنه با کلیک بر روی گزینه Upgrade به صفحه بعدی وارد شوید.
 • در صفحه زیر این موارد را مشاهده می کنید. ابتدا نام کشور است که همان کشور انتخابی شما در فرم اول را نمایش می دهد. سپس سه گزینه که به عنوان کارت هویت می توان استفاده کرد، آورده می شود. این گزینه ها شامل کارت ID، پاسپورت و گواهینامه رانندگی می باشد. بسته به نام کشوری که انتخاب می کنید، گزینه ها متفاوت است به عنوان نمونه برای برخی کشورها فقط پاسپورت قابل قبول است. پس از انتخاب مدرک شناسایی با کلیک بر روی گزینه Continue به صفحه بعد بروید.
 • در صفحه زیر با توجه به مدرکی که در صفحه قبل انتخاب کردید، لازم است تصویر روی مدرک و تصویر پشت مدرک را در محل های تعیین شده، آپلود نمایید. باید توجه داشت که هر تصویر را در جای صحیح خود آپلود کنید و محل آنها با هم اشتباه نشود.
  در قسمت پایین صفحه، زیر فیلدهای تصویر توضیح داده شده که تصاویر باید چه فرمتی داشته باشند و حجم هر تصویر بیشتر از 5 مگابایت نشود. همچنین تصاویری جهت راهنمایی کاربران در زیر صفحه قرار داده شده که کاربران بدانند فرم صحیح ارسال کارت شناسایی بایستی به چه صورت باشد. به عنوان مثال تصویر ناقص نباشد، یا نوشته ها ناخوانا نباشد و یا در هنگام گرفتن عکس، فلش دوربین روشن نباشد که در وسط صفحه نور فلش مانع از وضوح تصویر گردد.
  جهت آپلود تصویر نیز دو گزینه وجود دارد که می توانید تصویر را از آلبوم داخل گوشی آپلود کنید و یا آنکه به صورت آنی دوربین را فعال کرده و عکس را بگیرید و همان لحظه آپلود نمایید.
  پس از آپلود تصاویر گزینه Continue فعال می شود که می توانید با کلیک بر روی آن وارد صفحه بعدی شوید.
 • در صفحه بعدی از شما خواسته می شود که یک عکس سلفی از خودتان آپلود نمایید. عکس سلفی را می توان از داخل گالری عکس های گوشی انتخاب کرد و یا در لحظه با دوربین گوشی، عکس سلفی را گرفت و ارسال نمود.
  در همین صفحه توضیحاتی مبنی بر اینکه عکس سلفی که ارسال می شود، مشابه عکس پرسنلی باشد و ژست خاصی گرفته نشود، داده شده است. همچنین ذکر شده که عکس بدون کلاه و عینک بوده و از فیلترهای خاص و آرایش صورت استفاده نشود. پس از آپلود تصویر، گزینه Continue فعال شده و می توانید با کلیک بر روی آن، به صفحه بعدی بروید.
 • در صفحه جدید باز هم نکاتی را با تصویر نمایش داده که در موقع گرفتن عکس، کلاه و عینک نداشته باشید. از فیلترهای خاص استفاده نکنید و نور محیط به صورتی مناسب باشد که عکس واضح بیفتد.
 • پس از آن وارد صفحه زیر می شوید که در اینجا از شما خواسته می شود تصویر چهره خود را داخل کادر بالایی بگذارید. همزمان در قسمت پایین به صورت انیمیشن تصویر را نمایش می دهد و به کاربر آموزش می دهد که چه کاری را باید روی تصویر انجام دهد. این عملیات را به زبان انگلیسی هم در بالای انیمیشن توضیح می دهد. به عنوان مثال سر خود را بالا ببرید، و یا به سمت چپ و راست بچرخانید.
 • پس از انجام مراحلی که گذشت، فرایند احراز هویت بایننس در حالت Pending قرار می گیرد. به این معنا که اگر وارد صفحه کاربری خود شده و روی نماد آدمک کلیک نمایید، در گوشه سمت راست و بالای صفحه عبارت Pending نمایش می شود. اگر روی Pending کلیک کنید صفحه دیگری ظاهر می شود.
 • در این صفحه مطالبی تحت این عنوان که اکانت شما Verify شده ولی هنوز تایید نشده است، نمایش می گردد. زیرا در پایین صفحه می بینید که دسترسی برداشت روزانه بیت کوین همان دو بیت کوین است و هنوز اضافه نشده است.
  باید زمانی را صبر کرد تا جواب نهایی احراز هویت بایننس برای شخص ارسال شود. جواب احراز هویت برای ایمیل شخص نیز فرستاده می شود.
 • اگر احیانا اشکالی در ارسال تصاویر و مشخصات به وجود آمده باشد، ایمیلی به صورت صفحه زیر فرستاده می شود و خبر می دهد که فرایند احراز هویت بایننس موفقیت آمیز نبوده است.
  در اینصورت دوباره باید وارد اکانت کاربری شده و روی نماد آدمک کلیک نمود و سپس مراحل احراز هویت را دوباره تکرار نمود. یعنی بایستی دوباره عکس سلفی و ویدئو گرفته شود و برای اپلیکیشن ارسال گردد. کاربران بایستی توضیحاتی که در بالا داده شد به خوبی دنبال کنند تا فرایند احراز هویت طولانی نشود.
 • در صورتی که تمامی مراحل ارسال عکس و ویدئو به صورت درست انجام شود، پیامی مبنی بر تایید احراز هویت بایننس ارسال می شود که نمونه آن در زیر آورده شده است.
 • پس از تایید وریفای بایننس وقتی وارد اکانت کاربری شوید در گوشه سمت راست و بالای صفحه عبارت Verified نشان داده می شود و هم چنین در صفحه زیر می بینید که محدودیت های حساب کاربری برداشته شده است. در قسمت پایین صفحه مشخص شده که روزانه می توانید تا 100 بیت کوین برداشت نمایید.
  پس از انجام مراحل فوق، عملیات احراز هویت بایننس به پایان می رسد.

در استفاده از حساب تایید هویت بایننس چه نکاتی باید رعایت شود؟

جهت استفاده از اکانت وریفای شده بایننس لازم است، نکات زیر رعایت گردد:

 • به هیچ عنوان با مشخصات ایرانی مانند کارت ملی یا پاسپورت احراز هویت ننمایید. اگر صرافی اکانت شما را بلاک کرده باشد و با استفاده از این موارد بخواهید احراز هویت کنید، محدودیت های بیشتری اعمال می گردد.
 • بهتر است فرایند احراز هویت بایننس را با اپلیکیشن موبایل انجام دهید. زیرا دوربین موبایل به راحتی در دسترس است و می توانید عکس سلفی و ویدئو را به راحتی ارسال نمایید. در موقع استفاده از لپتاپ باید از webcam استفاده کرد که کار با آن مشکل تر بوده و از کیفیت بالایی نیز برخوردار نیست.
 • همیشه با تغییر آی پی وارد حساب خود شوید. در هنگام انجام مراحل تایید هویت در بایننس از vpn استفاده کنید. در این صورت لازم نیست همیشه از سرور مجازی vps استفاده کنید که آی پی شما ثابت باشد. البته بهتر است به دفعات زیاد آدرس ip خود را تغییر ندهید چون سیستم امنیتی بایننس به این کار شک می کند.
 • از آی پی کشورهای تحریم شده مانند ایران و آمریکا برای وارد شدن به حساب کاربری خود استفاده نکنید. در این صورت حساب شما بلاک نمی شود ولی صرافی هشدار می دهد که با ip کشور تحریم شده وارد شده اید. البته چون حساب کاربری شما وریفای شده، محدودیتی روی حساب شما اعمال نمی گردد.
  این موضوع در شرایطی اعمال می شود که به تعداد دفعات زیاد با آی پی کشورهای تحریم شده وارد شوید. به عنوان مثال در حد چهار یا پنج بار اگر با این آی پی ها وارد شوید اشکالی ندارد ولی اگر به تعداد دفعات زیاد باشد، صرافی محدودیت هایی را اعمال می کند. ولی در نهایت اکانت کاربر بلاک نمی شود.
 • مشخصات تایید هویت خود را در اختیار هیچکس قرار ندهید. به عنوان مثال به شخصی اجازه ندهید که با مشخصات شما مراحل احراز هویت را انجام دهد. در این صورت امکان دارد اکانت شما و یا همان شخص با اشکال مواجه شود.
 • برای تغییر در مشخصات احراز هویت با پشتیبانی بایننس تماس برقرار کنید. به طور مثال با نام کشوری احراز هویت انجام دادید و آن کشور در حال حاضر با محدودیت هایی مواجه شده و وریفای در آن کشور اجباری شده است. پس به پشتیبانی بایننس پیام داده و از او بخواهید احراز هویت شما را لغو کنند تا با مشخصات جدیدی احراز هویت نمایید.
  مراحل احراز هویت بایننس همان مراحلی است که در این مقاله توضیح داده شد.
 • اگر بخواهید از روش چهارم خودتان مراحل احراز هویت را انجام دهید، می توانید از طریق این لینک https://omidfadavi.me/kyc وارد شوید. با قرار دادن این لینک در آدرس بار مرورگر خود به صفحه ای وارد می شوید که می توانید مشخصات خود را در فرم آن وارد کنید. در این صورت تیم پشتیبانی گروه فدوی با شما تماس گرفته و در این رابطه که چه مواردی را باید برای بایننس ارسال کنید و همچنین هزینه ای که برای احراز هویت لازم است به شما اعلام خواهند کرد.
  در اینصورت خودتان خواهید توانست از روش چهارم مشخصات خود را وارد نموده و فرایند احراز هویت بایننس را به انجام رسانید.

بهترین جایگزین صرافی بایننس برای ایرانیان چیست؟

از روزهای اول ورود خود توانست تعداد زیادی کاربر جذب کند. دلیل محبوبیت آن، این بود که این صرافی به مدارک شناسایی یا به عبارتی احراز هویت نیازی نداشت. این کار با هدف جذب مشتری بیشتر انجام شد و بایننس از همه رقبا جلو افتاد. هم اکنون این صرافی بزرگ‌ترین صرافی متمرکز در جهان است.

ژاپن اولین کشوری بود که اعلام کرد بایننس برای ارائه خدمات در این کشور باید مجوز دریافت کند. به دنبال آن انگلستان، هلند و آلمان نیز خدمات بایننس در کشورهای خودشان را ممنوع یا محدود کردند. فشارهای بین‌المللی به این صرافی آن‌قدر زیاد شد که مرداد امسال اعلام کرد همه کاربران باید احراز هویت کنند. به‌این‌ترتیب ۳ سطح از احراز هویت اجباری شد:

 1.  پایه یا Basic که تنها نیاز به اطلاعات محل سکونت دارد.
 2.  سطح متوسط (Intermediate )
 3.  سطح پیشرفته (Advanced )

در سطوح ۲ و ۳ لازم است مدارک شناسایی و هویتی به صرافی ارائه کنید. از آن جا که کشور ما دچار تحریم‌های اقتصادی است، بایننس نمی‌تواند به کاربران ایرانی خدمات ارائه کند. با وجود این توضیحات، راه چاره چیست؟

میخواهم به هر قیمتی از بایننس استفاده کنم!!

بایننس به دلیل تنوع تعداد ارزهای دیجیتال و نقدشوندگی بالا یکی از بهترین گزینه‌ها برای انجام معاملات بود. با وجود این‌همه مزیت، دیگر امکان استفاده از آن بدون احراز هویت وجود ندارد. بایننس به همه کاربران خود هشدار داده که یکی از ۳ سطح احراز هویت را در این صرافی انجام دهند یا برای همیشه این صرافی را ترک کنند.

البته هنوز هم امکان استفاده از صرافی بایننس وجود دارد و در ادامه چند روش برای این کار توضیح داده شده است. دقت داشته باشید که به‌هیچ‌وجه این روش‌ها توصیه نمی‌شوند زیرا ریسک بالایی دارند. بعد از توضیح روش‌های پرریسک، بهترین جایگزین صرافی بایننس و روش‌های ایمن توضیح داده می‌شود.

۱. استفاده از بایننس با استفاده از اطلاعات جعلی

این روش به‌ظاهر ساده است و واقعاً هم همین است. می‌توانید یک VPS مطمئن خریداری کنید و با استفاده از آن وارد صرافی شوید. برای احراز هویت نیز لازم است بر اساس IP و موقعیت دقیق VPS، یک محل در آن محدوده را به‌عنوان محل سکونت خود معرفی کنید. این کار با استفاده از گوگل مپ امکان‌پذیر است و تنها به یک کد پستی نیاز دارید. با انجام این کار احراز هویت پایه تکمیل می‌شود و می‌توانید حداکثر ۰.۰۶ بیت کوین در روز معامله کنید. باتوجه‌به قیمت فعلی دلار، این رقم زیاد است و جای نگرانی ندارد.

صرافی بایننس اعلام کرده که اطلاعات کاربرانی را که این نوع احراز هویت را انجام داده باشند بررسی نمی‌کند. با این توضیحات به نظر مشکلی وجود ندارد اما اصلاً این‌طور نیست زیرا دو ریسک مهم وجود دارد:

 1. بایننس در شرایط استفاده یا همان Terms Of Use صراحتا اعلام کرده که اگر اطلاعات غلط ارائه کنید میتواند دارایی شما را فریز (Freeze) یا بلوکه کند.
 2. بایننس از اطلاعات شرکت‌های زیادی برای ردیابی موقعیت مکانی کاربران استفاده می‌کند. الگوریتمهایی که شرکتهایی مانند سایفر در اختیار صرافی بایننس قرار میدهند باعث میشود بهراحتی شما را شناسایی کند.

این روش ریسک بسیار زیادی دارد و به هیچ وجه توصیه نمیشود. روشهای دیگری هم وجود دارد که در ادامه به آنها میپردازیم.

۲. استفاده از بایننس با استفاده از اطلاعات افراد دیگر

روش دیگر این است که از اطلاعات افراد دیگر برای تأیید هویت استفاده کنید. برای این کار باید از یک دوست یا آشنا که در خارج از کشور قرار دارد بخواهید حساب را برای شما تأیید هویت کند. حتی سطح پایه یا Basic نیز کافی است. درصورتی‌که روزی مشکلی به وجود آمد، این فرد می‌تواند مدارک خود را به صرافی ارائه کند و مشکل برطرف شود.

در این روش چند نکته را باید در نظر داشته باشید:

 • زمانی که حساب احراز هویت شد از یک VPN با IP ثابت آن کشور استفاده کنید.
 • فردی که قرار است به شما کمک کند باید قابل‌اعتماد باشد.
 • آشنا یا دوست شما باید اقامت دائم آن کشور را داشته باشد بنابراین دانشجو و مانند آن راه چاره نیست.
 • حتماً درباره آن کشور تحقیق کنید که در لیست تحریم‌های بایننس نباشد.
 • قوانین مالیاتی کشور موردنظر را هم بررسی کنید. برای مثال آلمان یکی از کشورهای سخت‌گیر نسبت به مالیات است.

با وجود این همه ریسک راه چاره چیست؟

اگر با وجود همه این توضیحات قصد دارید در بایننس باقی بمانید، در واقع تمام دارایی خود را در معرض ریسک قرار میدهید. بایننس چاره‌ای ندارد و باید بر اساس قوانین بین‌الملل عمل کند و تحریم‌ها اجازه نمی‌دهد که این صرافی به کاربران ایرانی خدمات ارائه دهد. بهترین جایگزین صرافی بایننس گزینه‌ای است که ایمن و کم‌خطر باشد.

روش‌های زیر به شما کمک می‌کند که دارایی‌های خود را ایمن نگه دارید.

 • سعی کنید تا جای ممکن از صرافی های غیرمتمرکز استفاده کنید. به لطف این امکان به وجود آمده که هر شخصی در همه جای دنیا بدون نظارت یک نهاد متمرکز خدمات مالی دریافت کند.
 • می‌توانید از صرافی های خارجی دیگری هم استفاده کنید اما این کار هم ریسک دارد. دیر یا زود صرافی های دیگر خدمات برای ایرانی‌ها را ممنوع می‌کنند به همین دلیل لازم است همیشه گوش‌به‌زنگ باشید. برای این منظور کافیست از مقاله استفاده کنید.
 • در داخل کشور صرافی های متمرکز اما معتبری وجود دارد که می توانید با خیال راحت از آن ها استفاده کنید، کافیست مقاله را مطالعه کنید.
 • درصورتی‌که علاقه‌مند باشید می‌توانید ترید کردن در کوتاه‌مدت را رها کنید. به‌جای آن ارزهای خود را به‌صورت بلندمدت در کیف پول‌های معتبر نگهداری کنید. سیف پل (Safepal) یا تراست والت یکی از بهترین کیف پول‌ها است. در ادامه بیشتر درباره این کیف پول ها توضیح می‌دهیم.
 • در برخی کیف پول‌ها امکان Swap  کردن وجود دارد. کیف پول، این کار را به کمک یک صرافی متمرکز انجام می‌دهد و یکی از جالب‌ترین امکانات کیف پول است.

بهترین صرافی های خارجی غیر متمرکز جایگزین بایننس

با استفاده از نه‌تنها می‌توانید دارایی موردنظر خود را تهیه کنید، بلکه برای تریدرهای کوتاه‌مدت نیز امکان معامله یا حتی بازکردن پوزیشن معاملاتی وجود دارد. برای استفاده از صرافی های غیرمتمرکز دو نکته را در نظر داشته باشید: ۱. هزینه یا کارمزد انجام معامله ۲. تنوع ارزها در صرافی

انتخاب این صرافی ها به‌عنوان بهترین جایگزین صرافی بایننس، معقول است اما هنوز معایب زیر وجود دارد :

 • تنوع پایین ارزهای دیجیتال: شاید بتوان اصلی‌ترین چالش در پیشروی صرافی های غیرمتمرکز را همین موضوع دانست. مثلاً یونی سواپ تنها از توکن‌هایی پشتیبانی می‌کند که در بستر اتریوم قرار دارند. صرافی پنکیک سواپ نیز تنها از توکن‌های شبکه بایننس اسمارت چین یا BSC پشتیبانی می‌کند. همچنین نمی‌توانید با استفاده از آن‌ها بیت کوین خریداری کنید.
 • کارمزد بالا: این هزینه برای بایننس تنها ۰.۱ درصد است که مبلغ ناچیزی محسوب می‌شود. در مقابل، از آن جا که بیشتر صرافی های غیرمتمرکز در بستر اتریوم قرار دارند، همین موضوع باعث شده تا علاوه بر کارمزد صرافی، هزینه شبکه اتریوم هم اضافه شود. این هزینه گاهی بسیار سنگین است و امکان استفاده از آن وجود ندارد.
 • رابط کاربری ضعیف: شبکه اتریوم از قرارداد هوشمند پشتیبانی می‌کند. به همین دلیل امکان انجام انواع معامله در بستر آن با استفاده از صرافی های غیرمتمرکز وجود دارد. با وجود این، یک مشکل اساسی این است که رابط کاربری مناسب وجود ندارد. همچنین درصورتی که به مشکل بخورید نمی‌توانید با پشتیبانی تماس بگیرید زیرا اصلاً چنین چیزی در کار نیست. هر مشکلی که وجود داشته باشد و دارایی شما از بین برود کسی پاسخگو نیست. برای مثال اگر هزینه گس (Gas Fee) به مقدار مناسب انتخاب نشود تراکنش تأیید نمی‌شود و دارایی شما از بین می‌رود.

رتبه اول صرافی های غیر متمرکز : صرافی DYDX

تصمیم داریم تعدادی از صرافی های غیرمتمرکز را به عنوان بهترین جایگزین صرافی بایننس به شما معرفی کنیم. با وجود همه معایبی که گفته شد هنوز هم می‌توان به آن‌ها امید داشت.

اولین مورد، صرافی DYDX است که خیلی‌ها از آن بی‌خبر هستند اما قابلیت‌های زیادی دارد. امکان انجام معاملات مارجین، فیوچرز و استفاده از اهرم در DYDX وجود دارد که خبر خوبی است. در بازار اسپات یا همان معامله لحظه ای که بیشتر افراد انجام می‌دهند، ارزهای ETH، DAI و USDC استفاده می‌شوند. منظور این است که تنها می‌توانید آن‌ها را به یکدیگر تبدیل کنید. در بازار مارجین آن، می‌توان به‌صورت کراس نیز معامله کرد.

بازار فیوچرز در DYDX از ۱۰ ارز با اهرم ۲۵ برابر پشتیبانی می‌کند که همه این قابلیت‌ها به لطف قرارداد هوشمند در اتریوم امکان‌پذیر است. از آن جا اتریوم به تازگی در هاردفورک لندن تغییرات اساسی در لایه دو به وجود آورده، امکان انجام معامله بدون پرداخت کارمزد شبکه اتریوم وجود دارد. تنها کارمزدی که پرداخت می‌کنید برای خود صرافی است که بین ۰.۰۵ تا ۰.۱ درصد است. حجم معامله در این صرافی با کارمزد رابطه مستقیم دارد.

رتبه دوم صرافی های غیر متمرکز : یونی سواپ و شبکه اتریوم

یونی سواپ به‌عنوان بزرگ‌ترین صرافی غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. پنکیک سواپ با وجود تلاش زیاد هنوز نتوانسته جایگاه یونی سواپ را بگیرد. توکن‌هایی زیادی در بستر شبکه اتریوم در دسترس هستند که امکان معامله بسیاری از آن‌ها وجود دارد. متوسط هزینه کارمزد در این صرافی ۰.۳ درصد است که بیشتر از صرافی بایننس است.

دکمه بازگشت به بالا