علمی و پزشکی

Covid مزمن خطر افسردگی را افزایش می دهد

طبق اطلاعات جدید منتشر شده توسط اداره آمار ملی (ONS) ، افراد مبتلا یا مشکوک به بیماری کوویدیوم دو برابر بیشتر از افراد فاقد ویروس دچار افسردگی می شوند.

به گزارش patc ، بررسی انجام شده توسط اداره آمار ملی انگلیس بین 7 آوریل تا 13 ژوئن نشان می دهد که 6.2 درصد از سالمندان گفته اند که می توانند Covid دائمی داشته باشند.

از این گروه ، تقریباً یک سوم (30٪) گزارش کرده اند که در دو هفته گذشته اضطراب خفیفی داشته اند ، در حالی که 16٪ از کسانی که فکر نمی کردند به این اختلال مبتلا شده باشند ، احساس اضطراب می کنند.

25 درصد نیز گفتند که مضطرب هستند ، در حالی که 15 درصد کسانی که تحت تأثیر مستقیم کووید قرار نگرفته اند.

اداره ملی آمار اشاره کرد که این امر نمی تواند به دلیل رابطه علت باشد ، اما همچنین اظهار داشت که شرایط فرد ممکن است به عواملی مانند سن ، از کارافتادگی یا محرومیت مربوط باشد.

دولت برای به دست آوردن نتایج ، حدود 40،000 نفر را از سنین 16 سال به بالا در انگلیس مورد بررسی قرار داد ، در حالی که 3.6٪ گفتند که هیچ Covid ندارند ، در حالی که 2.6٪ گفتند که هیچ مدرکی ندارند.

زنان ، معلولان ، افراد بین 30 تا 49 سال و کسانی که در فقیرترین مناطق کشور زندگی می کنند می توانند ادعای Covid را برای ابدیت داشته باشند.

تام ویسارد ، مدیر ارشد تحقیقات در اداره ملی آمار گفت: “در حالی که تعریف روشنی از Quid ابدی وجود ندارد ، اما باید از طرق مختلف بر مردم تأثیر بگذارد و تحقیقات فعلی نشان می دهد که می تواند بر سلامتی ما تأثیر بگذارد.” تحقیقات فعلی در حال بررسی توانایی های کوتاه مدت Quid برای بیماری های روانی ، سلامتی یا اشتغال است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا