علمی و پزشکیبرترین های کار و کسب

پودر دکلره بدون آسیب

دکلره بدون آسیب رساندن به مو

دکلره یعنی بی رنگ کردن مو. با این کار، رنگدانه های طبیعی مو از بین می روند و میتوان هر رنگی را روی موها پیاده کرد.  برای به دست آوردن رنگ موهای بلوند و روشن باید موهای خود را دکلره کنید؛ اما میدانیم دکلره آسیب هایی به مو وارد میکند. پس بهتر است آموزش هایی برای درست انجام دادن دکلره بدون آسیب موهایتان بدانید و با رعایت چند نکته مهم، موهای خود را به روشن ترین پایه و بدون آسیب دیدگی برسانید. در این مقاله نحوه دکلره کردن مو و نکات مورد توجه برای این کار را خواهیم گفت. در انتها نیز به معرفی بهترین سایت فروش لوازم آرایشی می پردازیم. ما را تا انتها همراهی کنید.

پایه های دکلره

یکی از مباحث مهمی که درباره رنگ مو وجود دارد، این است که برای هر پایه از مو، چه رنگی مناسب است. پروسه ی روشن کردن مو، در ده مرحله که به اصطلاح پایه های دکلره میگویند، به ترتیب زیر است:

پایه ۱: قرمزتیره

پایه ۲:  قرمز نارنجی

پایه ۳: نارنجی قرمز

پایه ۴: نارنجی

پایه ۵: نارنجی زرد

پایه ۶:  زرد نارنجی

پایه ۷:  زرد

پایه ۸:  زرد روشن

پایه ۹: زرد خیلی روشن

پایه ۱۰: پلاتینه (سفید)

اگر رنگ مو به پایه های ۱ تا ۴ برسد، دکلره ضعیف میگویند. پایه های ۵ تا ۸ دکلره متوسط و ۸ تا ۱۰ دکلره قوی گفته می شوند.

رنگساژ مو

بعد از دکلره کردن مو، نوبت به رنگ میرسد. با توجه به پایه دکلره و مقداری که موهایتان رنگ باز کرده، رنگ مناسب را انتخاب میکنید. برای رنگساژ کردن یک شماره تیره تر از پایه ی دکلره کار می شود. مثلا اگر پایه ی دکلره به هفت برسد رنگساژ پایه ی شش استفاده می کنیم. نمایندگی دنی وان در مشهد انواع دکلره را از بهترین برندهای ایرانی و خارجی در اختیار دارد. جهت خرید اقلام مورد نیاز خود با ما تماس بگیرید.

مواردی که برای دکلره کردن مو لازم است  بدانید:

 • مهم ترین نکته ای که برای دکلره بدون آسیب به مو باید در نظر داشته باشید، استفاده از مواد با کیفیت و مرغوب برای آسیب هرچه کمتر به مو است.
 • با توجه به عملی که میخواهید روی مو انجام بدید، پودر مناسب را تهیه کنید. برای مش و هایلایت از پودر دکلره سفید استفاده کنید. همچنین اگر برای دکلره فویلی از پودر های آبی استفاده کنید، باعث داغ شدن سریع فویل و آسیب به مو خواهد شد.
 • اول ساقه ی مو ها را دکلره کرده و بعد به سراغ ریشه بروید. ریشه مو نازک تر است و سریع آسیب میبیند.
 • قبل از انجام دکلره، برای جلوگیری از آسیب به پوست، پوست  اطراف صورت و پشت گوش هایتان را چرب کنید.
 • برای انجام دکلره، بهتر است موهایتان چرب و چند روز از شستن آن ها گذشته باشد.
 • هنگام دکلره، از مو ها غافل نشده و مداوم آن ها را چک کنید. اگر به مو دست زدید و کش آمد یعنی مقاومت مو ازبین رفته و باید بلافاصله شسته شود.

دکلره چیست؟

اکثر خانم ها به واسطه‌ ی استفاده از لوازم آرایشی حداقل یکبار نام پودر دکلره بدون آسیب و یا دکلره را شنیده‌ اند. دکلره ماده‌ ای است با ساختار شیمیایی که موجب سفید و بی‌ رنگ شدن مو ها می‌ گردد. در واقع دکلره با از بین بردن رنگدانه ‎‌های مو، موجب سفید و بی‌ رنگ شدن مو خواهد شد. اما این عمل با آسیب‌ هایی برای مو همراه است. برای اینکه از آسیب‌ های احتمالی دکلره جلوگیری کنید باید به نکات مراقبتی از مو توجه کنید.

نکاتی که قبل از دکلره کردن باید بدانید:

 • دکلره‌ ی موهای ضخیم کمی زمان بر است.
 • اگر در دوران حاملگی هستید از دکلره کردن و حتی استفاده از پودر دکلره بدون آسیب صرف نظر کنید.
 • حتما قبل از انجام دکلره و استفاده از پودر دکلره بدون آسیب تست حساسیت بگیرید.
 • سعی کنید در سال بیش از یک یا دو بار موهای خود را دکلره نکنید، چرا که مو باید زمان کافی برای ترمیم خود را داشته باشد.
 • نوع موهای شما قبل از دکلره خیلی مهم است، برای مثال دکلره کردن موهای تیره بسیار مشکل‌ تر از دکلره کردن موهای روشن است.

آیا دکلره باعث آسیب به موها خواهد شد؟

اکثر خانم‌ ها علاقه زیادی به رنگ کردن موهای خود دارند و از طرفی هم نگران آسیب رسیدن به موهای خود هستند، چرا که استفاده از هر محصولی که ساختار اصلی موها را تغییر دهد باعث آسیب رسیدن به موها خواهد شد. اما برای رفع این مشکل می‌ توانید از پودر دکلره با کیفیت استفاده کنید تا از آسیب رسیدن به موهایتان جلوگیری شود. خرید دکلره سفید دنی وان جهت مراقبت از موهای شما و حفظ سلامت آنها پیشنهاد میشود.

تفاوت پودر دکلره آبی و سفید؟

پودر دکلره آبی برای افرادی استفاده می‌ شود که موهای سالم و طبیعی دارند ولی پودر دکلره سفید برای افرادی مورد استفاده قرار می‌ گیرد که موهای حساس، خشک و شکننده دارند.

انواع پودر دکلره

پودر دکلره سبز

پودر دکلره سبز ضد قرمزی مو است. اگر رنگدانه‌ های قرمز رنگ در موهای خود دارید بهتر است از پودر دکلره سبز استفاده کنید.

پودر دکلره بنفش

برای موهایی که ممکن است بعد از دکلره زرد شوند بهتر است از این پودر استفاده شود. در واقع این پودر مانند شامپو های ضد زردی عمل می‌ کند. اگر می‌ خواهید موهای دودی و یا خاکستری داشته باشید می‌ توانید از این محصول استفاده کنید.

پودر دکلره آبی

اگر موهایی با رنگ نارنجی دارید و می‌ خواهید رنگ آن را خنثی کنید می‌ توانید از پودر دکلره آبی استفاده کنید.

پودر دکلره سفید

این پودر خاصیت خنثی سازی رنگ را ندارد، اما قوی ترین پودر دکلره ‌می‌ باشد. این پودر برای روشن کردن موها تا چند پایه مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

ویژگی های پودر دکلره بدون آسیب

حال که با انواع پودر دکلره آشنا شدید بهتر است بدانید پودر دکلره بدون آسیب و با کیفیت چه ویژگی هایی باید داشته باشد.

 • پودر دکلره بدون آسیب و با کیفیت با گذشت زمان از ترکیب اولیه، سفت و سخت می‌ شود.
 • پودر دکلره بدون آسیب و با کیفیت پس از ترکیب با اکسیدان کف ایجاد نمی‌ کند.
 • وقتی پودر دکلره بدون آسیب را در فویل مو قرار می‌ دهیم اگر کیفیت خوبی داشته باشد هیچ موادی بیرون نمی‌ ریزد، در حالی که پودر دکلره بی کیفیت دچار نشتی می‌ شود.
 • پودر دکلره بدون حساسیت و با کیفیت پودری است بدون غبار و گاز، بصورتی که اگر از فاصله 30 سانتی متری داخل ظرف ریخته شود هیچ غباری نباید داشته باشد.

چرا بعد از دکلره موها شروع به ریزش می‌ کنند؟

بعد از عمل دکلره در واقع ریشه موها ضعیف شده و به ساختار اصلی مو آسیب وارد می‌ شود و به همین دلیل باعث خشکی و ریزش مو خواهد شد. برای همین مسئله است که باید از پودر دکلره بدون آسیب استفاده کنید تا از این آسیب ها جلوگیری شود.

پودر دکلره ذغالی چیست؟

نوع دیگری از پودرهای دکلره، دکلره ذغالی است که دارای کربن فعال می‌ باشد. این پودر رنگدانه‌ های مو را تقویت کرده، چربی مو ها را از بین برده و از شوره سر جلوگیری می‌ کند. به همین دلیل این پودر از پودرهای دکلره بدون حساسیت می‌ باشد. نکته‌ ای که در رابطه با این پودر باید بدانید این است که اگر بار اولتان می ‌باشد که از پودر دکلره استفاده می‌ کنید بهتر است این پودر را انتخاب نکنید.

پودر بعدی که از کیفیت بالایی برخوردار است، پودر دکلره‌ ی شوارتسکوف است که از این پودر هم به عنوان پودر دکلره‌ ی بدون آسیب می‌ توان استفاده کرد. پودر دکلره‌ی شوارتسکوف از محصولات آلمانی می‌ باشد که توانایی روشن سازی مو تا پایه‌ 9 را دارد.

خرید پودر دکلره

حال که با موضوعاتی از قبیل: دکلره چیست؟، انواع دکلره و ویژگی های پودر دکلره بدون آسیب آشنا شدیم، الان نوبت آن رسیده تا پودر دکلره بدون آسیب را برای مو های خود با توجه به نوع مو و پایه‌ ی آن انتخاب کنیم تا دچار آسیب‌های احتمالی بعد از دکلره نشویم. برای خرید پودر دکلره ارزان و با کیفیت می‌ توانید از طریق نازی رخ اقدام فرمایید.

آیا دکلره بدون آسیب امکان پذیر است؟

شما هم از دکلره کردن خاطره خوشی ندارید یا نزدیکانتان بازخورد منفی از دکلره کردن دارند؟ شاید هم شنیده اید که عمل دکلره موها را تا حد مرگ به آسیب می کشاند. در هر سه صورت مطمئنا یا حاضر به دکلره نیستید یا با ترس و لرز این کار را انجام می دهید. شاید فکر می کنید دکلره بدون آسیب ممکن نیست. ما در این مطلب به شما راه های دکلره بدون آسیب را معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

دکلره یا بیلیچینگ عملی ست که برای گرفتن نتیجه دلخواه از تغییر رنگ موها انجام می شود. در حقیقت بسته به رنگ دلخواه، موها را بی رنگ میکنند تا رنگ جدید را بپذیرد. معمولا دکلره اثر منفی بر بافت مو می گذارد و آن را شکننده می کند. در این صورت باید مجدد موها را بوسیله مواد احیا مانند پلکس، روغن آرگان و میراکل و … مجدد احیا کرد که متاسفانه دوباره موها به کیفیت سابق برنمی گردد. راه هایی وجود دارد که می توانیم دکلره بدون آسیب انجام دهیم! بهترین روشهای دکلره در زیر ذکر شده است که امیدواریم در مورد آن بازخوردهای خود را به ما برسانید.

دکلره کردن مو چیست؟

دکلره کردن یعنی بی رنگ کردن مو و رساندن مو به رنگ پایه ای بی رنگ، افرادی موهای خود را دکلره میکنند که میخواهند موهای خود را روشن رنگ کنند یا فانتزی که باید پایه موهای خود را بی رنگ کنند تا رنگ مورد نظر را رو موهای خود داشته باشند.

وسایل مورد نظر برای دکلره کردن

انواع اکسیدان با درجه های مختلف، انواع پودر های دکلره، رنگ مو، شامپو تثبیت کننده رنگ مو و دکلره، پیش بند، روپوش مخصوص رنگ، شانه ی دم باریک، شانه ی دندانه درشت و پنبه، کاسه ی رنگ برس رنگ، اپلیکاتور، کرم مرطوب کننده و محافظ پوست، ماسک و دستکش مورد نیاز می باشد.

انواع اکسیدان ها

اکسیدان ها هم با هر مارک و برندی که تولید شوند، معمولا در بازار با 4 نوع دسته بندی ثابت عرضه می گردند که هر کدام برای 2 تا 3 پایه دکلره مناسب هستند که عبارتند از :

اکسیدان 3 % یا شماره 0.5 : برای پایه 1 تا 4

اکسیدان 6 % یا شماره 1 : برای پایه 5 تا 7

اکسیدان 9 % یا شماره 2 : برای پایه های 8 تا 10

اکسیدان 12% یا شماره 3 : برای پایه 10 به بالا که در واقع یک اکسیدان قوی است که باید حتما برای جلوگیری از سوختن موها و به پایه رساندن درست، توسط افراد حرفه ای و کاربلد مورد استفاده قرار بگیرد.

بهترین دکلره چه ویژگی هایی دارد؟

 • بهترین پودر دکلره هنگامی که با اکسیدان ترکیب می شود، کف نمی کند.
 • یک پودر بی رنگ خوب، چربی مو و کراتینه آن را تامین می کند.
 • بهترین پودر بی رنگ کننده که مورد رضایت تمام خانم هاست، اصلا غبار ندارد.

مراقبت های بعد از دکلره کردن

بعد از بی رنگ  کردن از شامپوهای ملایم مانند شامپو بچه و نرم کننده استفاده کنید، زیرا باعث لطافت بیشتر موها و شانه کردن آسان آنها می شود و حتما بعد از استحمام سطح مو را با یک لایه از لوسیون ها و روغن های محافظ بپوشانید تا بتدریج مو بتواند به حالت اولیه برگردد. همچنین برای شکل دادن به این موها هرگز از باد گرم سشوار، اتوی مو و اسپری های حالت دهنده استفاده نکنید، چرا که در صورت استفاده، شکنندگی و خرد شدن مو را به همراه دارد.

چگونه عوارض دکلره را کمتر کنیم؟

بهتر است دکلره سالی  بیش  از ۲ بار انجام نشود. اگر  خیلی به  تغییر رنگ مو حساس هستید، تیپ خود را تغییر دهید. علت این که گفته می شود تا فاصله  دکلره زیاد باشد، فرصت کافی برای رشد مو است تا رنگ های جدید،آسیب جدید به ساختمان مو و رنگدانه ها وارد نکند. هر چقدر دکلره زیاد انجام شود، مو شما خشک و شکننده شده و آسیب می بیند.

دکمه بازگشت به بالا