برترین های کار و کسبخانواده و جامعه

ویژگی ها و کاربرد وسایل خانه بازی و تجهیزات مهد کودک

خرید تجهیزات خانه بازی و مهد کودک

ایجاد فضای شاد و مفرح مانند شهربازی یا خانه بازی یکی از نیازهای مهم کلان شهرهای امروزی است. ولی اگر از زاویه کارآفرینی به این موضوع نگاه کنیم، راه اندازی خانه بازی یا پارک کودک می‌تواند یک بیزینس کوچک اما زودبازده باشد. سرمایه‌گذاران در زمینه تفریح و سرگرمی کودکان فرصت بسیار خوبی برای ایجاد درآمد و اشتغال زایی است و می‌توان با سرمایه کم آن را راه اندازی کرد. در این راستا، مجموعه بازی آفرین اقدام به ارائه خدمات فروش تجهیزات خانه بازی و مهد کودک کرده است.

کسب و کارهای مرتبط با کودکان از جمله راه اندازی خانه بازی کودک یکی از پردرآمدترین کسب و کارها در دنیاست، ولی برای اینکه بتوانید به بهترین نتیجه برسید، باید اجازه دهید حرفه‌ای‌ها تجهیزات خانه بازی را برای کسب و کار شما برنامه ریزی و اجرا کنند. ما در بازی آفرین از چند دهه تجربه خود استفاده می‌کنیم و دقیقاً می‌دانیم که چه چیزی می‌تواند به یک خانه بازی رونق ببخشد. تیم ما در کلیه مراحل انتخاب وسایل خانه بازی، تجهیز و راه اندازی خانه بازی یا فضای بازی برای مهدکودک‌ها همراه شما خواهد بود. در ادامه  به سوالات شما عزیزان در زمینه راه اندازی خانه بازی، انتخاب وسایل خانه بازی کودک، انتخاب فضا و لوکیشن و ….. به صورت کلی هر آنچه که برای راه اندازی خانه بازی لازم می باشد برای شما توضیح داده شده است.

درامد خانه بازی کودک |فروش اقساطی وسایل خانه بازی

نکات مهم درباره تجهیز خانه بازی کودک

بسیاری از افرادی که قصد دارند در حوزه تفریحات کودکان سرمایه گذاری کنند، یک سری سوالات مشترک از کارشناسان فروش دارند که در ادامه به تمامی این سوالات پاسخ می دهیم.

مجوز راه اندازی خانه بازی کودک را چگونه دریافت کنیم؟

راه اندازی پارک بازی کودک یا همان خانه بازی دردسرهای تأسیس مهد کودک را ندارد. صدور مجوز این کار بستگی به استان و شهر مورد نظر شما دارد. به‌ عنوان مثال، در شهر تهران سازمان صادر کننده مجوز تأسیس خانه بازی شهرداری است. ممکن است در شهرهای دیگر سازمان بهزیستی، اداره تربیت بدنی یا اداره اصناف باشد.

تایید درخواست شما برای اخذ مجوز خانه بازی به استاندارد بودن فضا و کامل بودن مدارک متقاضی بستگی دارد. استاندارد بودن فضای به ملک مورد نظر به‌ عنوان مکان راه اندازی خانه بازی و تجهیزات و خرید وسایل خانه بازی بستگی دارد. که کارشناسان بازی آفرین در تمامی این مراحل همراه شما هستند و شما عزیزان را راهنمایی می کنند. شما میتوانید برای کسب دقیق تر اطلاعات در این حوزه به مقاله مجوز خانه بازی کودک سر بزنید.

هزینه تأسیس و راه اندازی خانه بازی کودک چقدر است؟

با هر مبلغ سرمایه‌ای می‌توانید برای راه اندازی خانه بازی کودک اقدام کنید. در واقع این کسب و کار نیاز به سرمایه آن چنانی ندارد و با کمترین بودجه هم می‌توانید آن را راه اندازی کنید برای کسب اطلاعات درباره هزینه تاسیس خانه بازی به مقالات بازی آفرین سر بزنید. سرمایه لازم برای تأسیس خانه بازی به دو بخش تقسیم می‌شود:

·         سرمایه مورد نیاز برای اجاره یا خرید فضای بازی

مبلغ مورد نیاز برای اجاره یا خرید ملک با توجه به اینکه واحد مد نظر شما چند متر باشد، از چه امکاناتی برخودار باشد، در کدام منطقه شهر قرار گرفته باشد و مواردی از این دست، متفاوت خواهد بود.

·         سرمایه مورد نیاز برای خرید وسایل خانه بازی و خانه کودک

در خصوص خرید تجهیزات خانه بازی، شما از همان ابتدا لازم نیست همه تجهیزات را خریداری کنید. می‌توانید بیزینس خود را با وسایل بازی اصلی و پرطرفداری مانند ترامپولین، تاپ، سرسره، تونل بازی و… شروع کنید. در این مورد می‌توانید از مشاوره رایگان همکاران ما در واحد فروش استفاده‌ کنید. کارشناسان ما با توجه به بودجه و متراژ فضای شما، بهترین تجهیزاتی که می‌توانید راه اندازی خانه بازی یا انتخاب وسایل مهد کودک انتخاب کنید را به شما معرفی خواهند کرد.

بازگشت سرمایه و درآمدزایی خانه بازی کودک چگونه است؟

از دیگر سوالات شما عزیزان در مورد درامد خانه بازی است که باید به شما بگوییم که همه کسب و کارهای مرتبط با تفریح و سرگرمی کودکان از بیشترین پتانسیل درآمدزایی برخوردار هستند و راه اندازی خانه بازی هم از این قاعده مستثنی نیست. هرچند خانه بازی یک کسب و کار کوچک است، ولی اگر مکان مناسبی را برای آن انتخاب کرده باشید، تجهیزات خوبی با توجه به فضا تهیه کرده و از آموزش‌های تیم ما برای یادگیری نحوه استفاده از تجهیزات بازی استفاده کرده باشید، مطمئناً در کوتاه‌ترین زمان ممکن به درآمدزایی خواهید رسید.

البته ناگفته نماند که تبلیغات محلی، اختصاص تعرفه‌های مناسب، رعایت اصول بازاریابی و مشتری‌مداری، داشتن پرسنل حرفه‌ای، زیبایی و جذابیت محیط بازی و… همگی در میزان و سرعت رسیدن شما به مرحله سودآوری تأثیرگذار هستند.

ویژگی‌های مکان مناسب برای تأسیس خانه بازی

ملکی که برای راه اندازی خانه بازی کودک انتخاب می‌کنید باید موقعیت مکانی مناسب و قابلیت استفاده به ‌عنوان خانه بازی را داشته ‌باشد. یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت شما در این حوزه، انتخاب مکان مناسب است. ویژگی‌های مکان مناسب برای تأسیس خانه بازی عبارتند از:

 • از نظر موقعیت مکانی در محلی قرار داشته ‌باشد که پرتردد و شلوغ است، در معرض بیش از 90 درصد ساکنین محله قرارداد و دسترسی به آن آسان است.
 • ارتفاع سقف ملک حداقل 2.5 باشد. با توجه به اینکه تجهیزات خانه بازی نیاز به فضای مناسبی دارند و ممکن است طول بعضی از آنها به ارتفاع 2 متر یا حتی بیشتر هم برسد، یکی از مهم‌ترین شرایط ملک مناسب برای راه اندازی خانه بازی، داشتن سقف بلند است.
 • کف مکان مورد نظر باد صاف و فاقد شیب یا هرگونه ناصافی باشد. این موضع برای نصب صحیح دستگاه‌ها و تجهیزات بازی و حفظ سلامتی کودکان از اهمیت زیادی برخوردار است.
 • حداقل متراژ فضای مناسب برای راه اندازی یک خانه بازی کوچک، 100 مترمربع است. فضای بین 100 تا 200 متر مناسب خانه بازی متوسط و فضای بیشتر از 200 مناسب برای پارک بازی کودک است.
 • این مکان باید از ایمنی کافی در مقابل زلزله یا آتش سوزی برخوردار باشد. سیستم سرمایشی و گرایشی مناسبی داشته و از امکانات رفاهی اولیه نیز بهره‌مند باشد.

پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه انتخاب بهتری داشته‌ باشید و مطمئن شوید که ملک مورد نظر شما استانداردهای کافی برای تبدیل شدن به خانه بازی را دارد، با همکاران ما در واحد فروش برای بازدید از محل هماهنگ کنید.

وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک

برای تجهیز مهد کودک‌ها به وسایل بازی یا خرید تجهیزات خانه بازی کودک تجهیزات و دستگاه‌های مختلفی وجود دارد، از جمله:

 • تاب و سرسره
 • الاکلنگ
 • استخر توپ
 • پارک بازی فومی
 • کلبه بازی
 • ترامپولین
 • سافت پلی
 • چرخ و فلک
 • کفپوش و دیوارپوش
 • چمن مصنوعی
 • ایرهاکی
 • هنداسپید
 • سرسره بادی
 • خانه مشاغل
 • پیست ماشین
 • فوتبال دستی

تنوع و تعداد تجهیزات خانه بازی و مهد کودک بیش از مواردی است که نام بردیم، ولی به طور کلی پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید وسایل مهد کودک یا راه‌اندازی یک خانه بازی حتماً لیست تجهیزات مهد کودک یا خانه بازی را از شرکت‌های ارائه کننده خدمات تجهیزات مهدکودک یا کارشناسان ما در بازی آفرین دریافت کنید.

سافت پلی گراند

سافت پلی گراند یکی از جدیدترین تجهیزات خانه بازی کودک و مخصوص فضاهای سرپوشیده است. این فضا یک سازه فلزی با روکش فوم و چرم است که علاوه بر سرگرم کننده بودن از ایمن کافی هم برخوردار است. در واقع سافت پلی گراند یک فضای محصور است که داخل آن برای وسایل بازی و تفریحات متنوع کودکان به اندازه کافی فضا دارد.

تاب و سرسره

تاب و سرسره کودک یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین وسایل خانه بازی کودک است. تاب و سرسره در انواع تکی، دو نفره، حفاظ‌دار و… توسط تیم بازی آفرین طراحی و تولید می‌شود. برای انتخاب بهترین تاب و سرسره که با فضای شما متناسب باشد، حتماً از کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید.

سرسره بادی و قصر بادی

یکی از جذاب‌ترین وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک، سرسره بادی و قصر بادی است. وسایل بازی بادی به دلیلی ایمنی بالا و مناسب بودن برای انواع گروه‌های سنی از پرطرفدارترین تجهیزات خانه بازی محسوب می‌شوند.

ترامپولین و جامپینگ

تجهیزات بازی که مخصوص پریدن یا ورزش کردن هستند و می‌توانید در خانه کودک و شهربازی هم از آنها استفاده‌کنید، ترامپولین و جامپینگ هستند. ترامپولین و جامپینگ در انواع بدون حفاظ و حفاظ‌دار طراحی‌شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا