علمی و پزشکیبرترین های کار و کسب

چقدر طول میکشد تا کلر آب بپرد، دستگاه تصفیه آب فراب کالا

چقدر طول میکشد تا کلر آب بپرد، دستگاه تصفیه آب فراب کالا: وجود آلاینده های مختلف در آب های خانگی که به دلایل مختلفی به آب  شهری وارد می شوند و باعث بروز انواع بیماری ها میشوند باعث شده است تا اکثر مردم به دنبال خرید دستگاه تصفیه آب فراب کالا باشند. در تصفیه خانه های شهری از گند زداها و کلر برای تصفیه و گند زدایی آب استفاده می شود اما وجود کلر در آب آشامیدنی خود بر سلامت افراد تاثیر گذار است.

احتمالا تا کنون دیده اید که وقتی آب آشامیدنی را در ظرف شیشه ای یاشفاف می ریزید  و اب دارای رنگ شفافی نیست به شما میکویند صبر کن تا کلر آن بپرد. اما مدت زمان لازم برای پریدن کلر آب چقدر است ؟ و اصلا چه روش هایی برای حذف کلر آب وجود دارد.

چه مدت زمانی طول می کشد تا کلر آب بپرد؟

شما باید آب را بیشتر آزمایش کنید تا مطمئن شوید که کلر به طور کامل در آب وجود ندارد. زمان ایده آل برای نشستن آب و تبخیر کلر بین 24 تا 48 ساعت است. اگر آب خود را به مدت 1 یا 2 روز بگذارید تا بماند، کلر موجود در آب به آرامی تبخیر می شود. بعد از 2 روز دیگر کلر در هیچ آبی وجود نخواهد داشت.  ظاهراً آب لوله کشی حاوی کلری است که برای تمیز کردن آب برای نوشیدن انسان استفاده می شود.

اگر کلر موجود در آب بیشتر از حد معمول باشد،  مدت زمان از بین رفتن آن می تواند تا 120 ساعت یا 5 روز افزایش یابد.

با دیدن این مدن زمان قتعدتا نمی توان برای مصرف آب حاوی کلر صبر کرد اما چه روش های سریعی برای از بین بردن کلر وجود دارد؟

روش های حذف کلر

روش های مختلفی برای حذف  سریع کلر وجود دارد که در ادامه آن ها را معرفی میکنیم .

تهویه آب

انواع مختلفی از نرم کننده های آب وجود دارد که برای حذف کلر و همچنین کلرامین شناخته شده است. با این حال، نرم کننده آب شما به تنهایی کار نمی کند، بنابراین باید یک سیستم فیلتراسیون خوب در مخزن داشته باشید. نرم کننده آب شما تمام منیزیم، کلسیم و آهن موجود در آب را از بین می برد. باید به سراغ یک نرم کننده آبی بروید که کربن فعال در آن وجود دارد. این کار شما را سریعتر و راحت تر از آنچه فکر می کنید انجام می دهد. رسانه های فیلتر KDF 55 یکی از بهترین هایی است که می توانید برای حذف کلر از آب دریافت کنید.

جوشاندن آب

اکنون به سراغ ساده‌ترین، ارزان‌ترین و سریع‌ترین روش برای حذف یا تبخیر کلر همراه با کلرامین موجود در آب می‌رویم. بیشتر اوقات، کلر پس از یک یا دو روز از آب تبخیر می شود. اما، کلرامین سرسخت مهم نیست که چقدر آب را بدون مزاحمت رها کنید.  جوشاندن همیشه اولین و آخرین راه برای انسان برای به دست آوردن آب تمیز و آشامیدنی بوده است. بنابراین، این روش جوشاندن برای پاکسازی کلرامین موجود در آب همراه با کلر نیز کار می کند.  این کار 1 پی پی ام کلر موجود در آب را حذف می کند. آب را تست کنید و همزمان آن را بجوشانید تا کلر و کلرامین موجود در آب تبخیر شود.

 فیلتر کربن

 فیلتر کربن فعال قابلیت حذف بسیاری از مواد  و الاینده های موجود در آب را دارد . در بسیاری از موارد می توان از یک فیلتر کربن فعال برای حذف کلر موجود در اب استفاده کرد.

اضافه کردن اسید اسکوربیک

اکنون به سراغ ساده‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین راه برای حذف کلر موجود در آب می‌رویم. اما ابتدا به یاد داشته باشید که یک اسید اسکوربیک با کیفیت خوب از آمازون خریداری کنید. کاری که باید انجام دهید این است: ۱ قاشق چایخوری اسید اسکوربیک به ازای هر گالن آب در مخزن اضافه کنید. این گاز کلر موجود در آب را بدون مختل کردن غلظت اکسیژن خنثی می کند.  این سریعترین راه برای خلاص شدن از شر کلر بدون تغییر دینامیک مخزن و داخل مخزن خواهد بود.

اشعه فرابنفش

اشعه ماوراء بنفش پس از قرار گرفتن در معرض آب  در عرض چند دقیقه، هم کلر و هم کلرامین را از آب خارج می کند. شما باید آب خود را با پرتوهای فرابنفش با طول موج 254 نانومتر که دارای چگالی انرژی تابشی 600 میلی لیتر در هر 1 سانتی متر مربع هستند، تصفیه کنید.

اما بهترین راه و آسان ترین روش برای اینکه شما بتوانید همواره به آب سالم و بدون کلر دسترسی داشته باشید خرید تصفیه آب خانگی  است . خرید تصفیه اب خانگی  با مراحل فیلتراسیون مختلف و استفاده از مکانیزم اسمز معکوس آب را تا بیش از 99 درصد از وجود انواع آلاینده ها پاک  می کند و شما با خیال راحت به یک اب سالم دسترسی مداوم داشته باشید.

خرید تصفیه آب خانگی از فراب کالا

  به دلیل وجود انواع برند های مختلف دستگاه تصفیه آب و وجود برند های متفرقه خرید تصفیه اب خانگی از مراکز معتبر و متخصص در زمینه خرید اینترنتی دستگاه تصفیه اب خانگی بهترین روش برای داشتن یک خرید موفق است. فراب کالا با عرضه بهترین دستگاه های تصفیه اب خانگی و حذف واسطه ها، هم چنین گارانتی تمام محصولات با خدمات پس از فروش بهرتین گزینه برای خرید تصفیه اب خانگی است.

منبع: فراب کالا

دکمه بازگشت به بالا