برترین های کار و کسبعلمی و پزشکی

چند نوع ماساژ بدن داریم؟

نقاطی از بدن که ماساژ آن ها در سلامتی تاثیر مثبت دارد

به نقل از بهترین ماساژور در تهران در بدن انسان میلیاردها پایانه عصبی وجود دارد که تحریک آن ها روی وضعیت جسمی، تأثیر مثبتی می گذارد. این کار را می توان با دادن یا فشار وارد آوردن روی پایانه عصبی، انجام داد. تحریک نقاط حساس روی کف پا، تأثیر مثبتی روی گردش خون، فشارخون و میزان هورمون می گذارد که برای کاهش میزان استرس و رهایی از بی خوابی مفید است و در رفع دردهای بدن، دفع سنگ کلیه، درمان دیابت و رفع التهاب استخوان و مفصل موثر است.

آدرس ماساژور در تهران |بهترین ماساژور خانم در تهران

اما ۶ نقطه حساس عبارتند از:

*شست پا: آیا دوست دارید لاغر باشید؟ کافی است هر بار که هوس خوردن ماده غذایی چاق کننده می کنید، شست پای خود را ماساژ دهید.

*بندهای انگشت شست پا: با ماساژ دادن انتهایی ترین قسمت شست پا «نزدیک به کف پا »می توان فشار و استرس وارد شده به بدن را کاهش داد. این کار همچنین باعث سلامت غده تیروئید نیز می شود. اگر فرد به صورت مداوم در معرض استرس قرار گیرد، عملکرد غده تیروئید نیز دچار مشکل می شود.   ماساژ کف پا در سلامتی تاثیر مثبت دارد.

*قسمت وسط کف پا: در این قسمت پایانه عصبی متعددی وجود دارد؛ با ماساژ دادن این قسمت می توان استرس را از بین برد و به بهتر شدن تنفس کمک کرد. ماساژ دادن این قسمت، تأثیر مثبتی روی دیافراگم می گذارد. دیافراگم نوعی عضله گنبدی شکل است که هنگام نفس کشیدن به ریه کمک می کند تا روند پر و خالی شدن آن بهتر انجام شود.

*قسمت مرکزی شست پا: ماساژ دادن این قسمت از پا، تأثیر مثبتی روی غده هیپوفیز می گذارد. این ساختار در مغز، عملکرد غدد دیگر بدن را کنترل می کند. راه ساده برای تنظیم میزان هورمون در بدن، فشار دادن یا ماساژ دادن قسمت وسط شست است.

*قسمت کنار پاشنه پا: متخصصان می گویند ماساژ دادن این قسمت از پا، در دفع سمومی که در بدن تراکم پیدا کرده، موثر است. با ماساژ دادن این قسمت، سیستم دفع بدن فعال تر می شود. این حرکت را به طور منظم انجام دهید، میوه و سبزی فراوان نیز مصرف کنید تا از بدن سم زدایی شود.

*لبه داخلی کف پا: آیا همیشه احساس خستگی و بی حالی می کنید؟ شاید لازم است که غدد آدرنال را تحریک کنید. برای این که بدن انرژی بگیرد، قسمت لبه های داخلی کف پا را ماساژ دهید زیرا اعصاب موجود در این قسمت به غدد آدرنال ارتباط دارد.

در ادمه شما با سبک های دیگر ماساژ آشنا می شوید: از قبیل ماساژ تایلندی، ماساژسوئدی، تای ماساژ کششی،که تاثیر درمانی بسزایی دارد.

ماساژسنگ، ماساژشمع، آروماتراپی، ماساژشیاتسو، یومی‌هو، ماساژکودک، ماساژ بارداری، پاکسازی پوست رفلکسولوژی، پاکسازی‌‌ صورت، ماساژ سروصورت، ماساژ لاغری که همه گی تاثیرات بسزایی در بهبود عملکرد بدن و تاثیرات روانی دربدن دارد

کدام قسمت‌های بدن به ماساژ نیاز دارند؟

علاوه بر ماساژهایی که به دستور پزشک انجام می‌شود، همه افراد می‌توانند از یک جلسه ماساژ 30 تا 45 دقیقه‌ای بهره‌مند شوند تا دردهای روزانه از تن‌شان زدوده شود. اما باید بدانید که برخی از نقاط بدن وجود دارد که ماساژورها بدون فوت وقت به سراغشان می‌روند و ماساژ بدن را انجام می‌دهند. خودتان نیز می‌توانید برای خلاص شدن از دردها و خستگی‌های روزمره به سراغ این نقاط بروید و ماساژ دهید. خواهید دید که احساس بهتری داشته و هر چه زودتر به آرامش می‌رسید. بنابراین از ماساژ بدن در این 5 قسمت بدن غافل نشوید.

ماساژ دادن سر در ماساژ بدن

درست است که ماساژ شانه‌ها خستگی را از تن به در می‌کند، اما ماساژ سر نیز از اهمیت زیادی برای سلامتی بدن برخوردار است. بیش از نیمی از افراد در پایان روز کاری از خستگی زیاد رنج می‌برند. ماساژ سر و بویژه جمجمه، احساس خوشایندی ایجاد می‌کند، چون به واسطه تحریک جریان خون باعث آرامش و استراحت عضلات ناحیه سر و سلامتی بدن می‌شود. ماساژ دادن سر در ماساژ بدن برای سلامتی بدن، برای قبل از امتحان و برای صاحبان مشاغلی که نیاز به تمرکز زیادی دارند و افرادی که ساعات زیادی با رایانه کار می‌کنند مفید است.

اگر توجه داشته باشید استرس جمع شده در بدن باعث ایجاد مشکلات سلامتی بدن شده و افسردگی در پی دارد. ماساژ جمجمه یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش این حالات و افزایش سلامتی بدن است. از ماساژور بخواهید سرتان را ماساژ دهد. ماساژ نقطه بالای سر (بین ابروها و بالای جمجمه) برای سلامتی بدن افرادی که کارشان ذهنی است و از مغزشان زیاد کار می‌کشند، فوق العاده است. این ماساژ همچنین برای قبل از امتحان و برای صاحبان مشاغلی که نیاز به تمرکز زیادی دارند و سلامتی بدن افرادی که ساعات زیادی با رایانه کار می کنند موثر است. ماساژ جمجمه باعث آزاد شدن فشارها شده و بداخلاقی را از بین می‌برد. این نوع ماساژ بدن همچنین به بهبود کیفیت خواب کمک زیادی می‌کند.

ماساژ دادن صورت در ماساژ بدن

از ماساژور بخواهید صورت‌تان را نیز ماساژ دهد و یا اینکه خودتان این کار را انجام دهید. این کار نه تنها با باز کردن پوست باعث جوان‌تر به نظر رسیدن می‌شود، بلکه به شما کمک می‌کند که احساس آرامش بیش‌تری کنید. اگر مضطرب یا عصبی شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم ماساژ صورت را انجام دهید. ماساژ صورت بعد از یک روز کاری خسته کننده و همچنین در مواقع اضطراب و فشارهای روحی روانی کمک زیادی به سلامتی بدن فرد می‌کند.

ماساژ دادن گوش‌ها در ماساژ بدن

ماساژ گوش‌ها بیش از آنچه تصور می‌کنید شما را به آرامش می‌رساند و سلامتی بدن را افزایش می‌دهد. آیا می‌دانید که یکی از عوامل استرس زا، صداهای محیط در کلان شهرها است که در طول روز در معرض آن قرار داریم؟ صدای بوق ماشین‌ها، داد و فریاد مردم، صدای موسیقی و تمام صداهای اطراف ما باعث خستگی و حتی ایجاد اضطراب و مشکلات ناشی از آن می‌شوند. ماساژ پشت گوش‌ها با حرکات دورانی و سپس تکان دادن نرمه گوش در جهت عقربه‌های ساعت باعث ایجاد آرامش روح و روان و سلامتی بدن می‌شود. بنابراین فقط به ماساژ شانه‌ها بسنده نکنید.

ماساژ دادن نوک انگشتان در ماساژ بدن

معمولا کسی نوک انگشتان خود را ماساژ نمی‌دهد، اما غافل شدن از این نقاط اشتباه است. اگرچه نوک انگشتان از مقاوم‌ترین نقاط بدن است، اما در عین حال جزو حساس‌ترین نقاط نیز محسوب شده و نیاز به توجه ویژه‌ای دارند. این نقاط حاوی پایانه‌های عصبی زیادی است که باید با تکنیک فشار آوردن به آرامش برسند. این نوع ماساژ برای سلامتی بدن افرادی که در طول روز با صفحه کلید رایانه کار می‌کنند و در حال تایپ هستند عالی است.

ماساژ ران‌ها

پاها و ران‌ها جزو نقاط فراموش شده در ماساژ بدن محسوب می‌شوند، چون معمولا ماساژ بدن تا کمر و دنبالچه انجام می‌شود. ماساژ ران‌ها و پاها نه تنها لذت بخش است، بلکه به پیش‌گیری از برخی دردهای ناشی از نشستن‌های طولانی مدت و سلامتی بدن کمک زیادی می‌کند. بنابراین از ماساژور بخواهید که پاهایتان را نیز برای سلامتی بدن ماساژ دهد. می‌توانید در وضعیت راحتی بنشینید و این نقاط از بدن‌تان را به آرامی ماساژ بدهید.

منبع : (https://drgoya.com/blog/)

منبع : سایت خدمت از ما

دکمه بازگشت به بالا