برترین های کار و کسبخانواده و جامعه

چگونه اسباب بازی حیوانات درست کنیم؟

 نحوه ساخت انواع اسباب بازی برای سگ

توپ تنیس برای سگتان

لوازم مورد نیاز: جوراب محکم و بزرگ، توپ تنیس قدیمی توپ را داخل جوراب بگذارید و آن را تا ته جوراب هل بدهید. بعد جوراب را درست در قسمت بالای توپ گره بزنید تا توپ درون آن گیر بیفتد. وسیله بازی شما آماده است. احتمالا این اسباب بازی سریع ترین، ارزان ترین و ساده ترین چیزی است که می توانید در خانه برای سگ بسازید.

بازی با توپ طنابی

لوازم مورد نیاز: یک تکه طناب یک توپ تنیس با یک دریل یا کاتر دو طرف توپ تنیس را سوراخ کنید؛ طوری که بتوانید طناب را با فشار از یک طرف رد کرده و از طرف دیگر خارج کنید. طناب را طوری داخل آن بفرستید که توپ وسط طناب قرار بگیرد. بعد طناب را در دو طرف توپ گره بزنید؛ طوری که توپ در مرکز ثابت شود.

حالا دو طرف طناب را به هم گره بزنید. این طوری یک حلقه درست میشود. گرهی که این حلقه دارد، کمک می کند بتوانید به سادگی آن را در دست بگیرید تا سگ توپ را به دندان بگیرد و با شما بازی کشمکشی کند. زمانی هم که حوصله بازی نداشتید، بگذارید خود سگ به تنهایی با آن بازی کند و بجود.

دستمال آشپزخانه بافته جالب برای سگتان

مواد لازم: حتما لازم نیست که یک ماشین مک کویین اسباب بازی جلو سگتان بگذارید. یک حوله آشپزخانه کهنه یک حوله را بردارید و از عرض به سه قطعه مساوی ببرید تاسه نوار دراز و یک اندازه داشته باشید. این نوارها را کنار هم بچینید. از بالا هر سه را به هم گره بزنید و سپس مثل وقتی که مو میبافید، این سه نوار را به هم ببافید. وقتی نزدیک به انتهای نوارها رسیدید، مثل قسمت بالا، این پایین راهم گره بزنید. حالا شما یک طناب خوب برای سگ دارید که می توانید با او بازی کشمکش کنید یا بگذارید آن را بجود.

برای سگ های بزرگ تر که قدرت بدنی بیشتری دارند و زود می توانند این طناب حوله ای را پاره کنند، به جای اینکه حوله را به سه نوار تقسیم کنید، سه حوله کامل و بلندتر استفاده کنید و به هم ببافید. این طوری طناب حوله ای تان محکم تر و بادوام تر می شود. در ضمن جین های بلااستفاده هم جنس خوب و محکمی برای استفاده در ساخت این اسباب بازی دارند.

بطری شیر دیوانه

لوازم مورد نیاز: یک بطری پلاستیکی شیر، یک جایزه خوراکی سگ که بتوانید آن را داخل بطری جا بدهید. یک بطری شیر خالی را بردارید. پوشش روی بطری و سرش را جدا کنید و دور بیندازید. حالا داخل این بطری تعدادی خوارکی و جایزه بریزید. سگ با تکان دادن آن، خوراکی ها را به بدنه می زند و از صدایش کیفی شبیه کیف بازی با عروسک های جغجغه ای می کند. بعد هم آن قدر آن را پرت می کند، ناخن می کشد و با آن ور می رود که بتواند تا آخرین قطعه جایزه را بخورد. این کار ساعت ها طول می کشد و می توانید با خیال راحت به کارهاتان برسید.

جوراب های کهنه، جین های به درد نخور و مستعمل و چیزهای دیگری که دیگر نیازی به شان ندارید، می توانند به عنوان مواد اولیه ساخت عروسک و اسباب بازی به کار بروند

یک گره گنده که برای سگتان جذاب است

لوازم مورد نیاز: یک نوار دراز یا یک پارچه یک گره وسط پارچه بزنید. سپس گره دیگری روی آن بزنید. آن قدر این کار را تکرار کنید تا یک گره بزرگ و گنده بسازید. این گره را از باقی پارچه ببرید. حالا می توانید این گره بزرگ پارچه ای را مثل توپ برای سگ پرت کنید تا آن را بیاورد یا ساعتها دیوانه وار آن را بجود. برای تنوع می توانید گاهی این گره را در آب، یا اگر سخاوتمندیتان گل کرد، در آب گوشت بیندازید و در فریزر بگذارید تایخ بزند. سگ از اینکه این گره یخی را بجود، حسابی لذت خواهد برد.

حلقه پرتاب

لوازم مورد نیاز: یک قطعه لوله قدیمی و یک تکه چوب کوچک این یکی هم ساخت بسیار آسانی دارد. کافی است بخشی از لوله را که زیاد بزرگ هم نباشد، برش بزنید. از همان ابتدا لوله کوچکی را انتخاب کنید. حالا یک قطعه چوب که بتواند کاملا داخل این لوله برود و در آن ثابت شود، بردارید. این چوب باید حدودا ۷ تا ۸ سانتی متر باشد. یک سر این چوب را داخل لوله کنید و هل بدهید تا جایش حسابی محکم شود.

حالا آن سر لوله را خم کنید تا به سر آزاد چوب برسد. این سر آزاد را در سر آزاد لوله که خم کرده اید، فرو کرده و محکم کنید. به همین سادگی یک حلقه پرتاب دارید که می توانید آن را در محیط بازی مثل پارک یا حیاط های بزرگ برای سگ پرت کنید تا او بدود و آن را برایتان برگرداند.

جوراب ترقه ای

لوازم مورد: نیاز یک بطری خالی پلاستیکی کوچک، یک جوراب این اسباب بازی هم اگر چه ساده است اما حسابی کار آمد و به درد بخور است. اول سر بطری پلاستیکی را باز کنید و دور بیندازید. سگ ها علاقه مندند سر بطری را بجوند، در نتیجه این قطعه خطرناک محسوب می شود). حالا بطری را فشار بدهید تا تمام هوای داخلش خالی شود. حالا این بطری را داخل یک جوراب بگذارید و سر جوراب را گره بزنید. ظاهر این جوراب و صدایی که می دهد، سگ را به هیجان می آورد و او را به بازی با آن تشویق می کند

اسباب بازی برای گربه چیست؟

اسباب بازی برای گربه ها یکی از مواردی است که اگر از گربه نگهداری می کنید باید به آن توجه کنید و برای پت دوست داشتنی خود اسباب بازی تهیه کنید، چرا که اسباب بازی برای این حیوانات خانگی نقش مهمی دارند و به این گونه پت در طول روز سرگرم و فعال خواهد بود. خیلی از افراد تصور می کنند که گربه ها فقط به دنبال یک جای گرم، نرم و غذا می گردند. اما این موضوع یک تصور کاملا اشتباه است، چرا که این حیوانات بسیار بازیگوش و عاشق بازی هستند و به همین دلیل در طول روز به اسباب بازی از جمله اسباب بازی مک کویین نیاز دارند تا بتوانند به بازی بپردازند.

ویژگی‌ های یک اسباب بازی خوب

اگر می‌ خواهید یک اسباب بازی خوب برای پت دوست داشتنیتان تهیه کنید، اسباب بازی مورد نظر باید برخی از ویژگی های خوب را داشته باشد که این ویژگی ها عبارتند از:

 • از آن جایی که این حیوانات بسیار بازیگوش هستند و تمایل دارند تا چیز های جدید یاد بگیرند، بهتر است اسباب بازی که برای آن ها تهیه می کنید جذاب باشد و حیوان را به خود جذب کند.
 • این حیوانات شکارچی هستند و به همین دلیل بهتر است که نوعی را انتخاب کنید که حس شکار و تعقیب را در حیوان به وجود آورد.
 • توصیه ما این است که چند اسباب‌بازی انفرادی نیز تهیه کنید که در مواقعی که پت تنها است بتواند با آن ها نیز بازی کند.
 • به یاد داشته باشید که اسباب بازی بسیار کوچک نباشد، چرا که اگر کوچک باشد، ممکن است که پت آن را ببلعد.
 • هم چنین اسباب‌بازی پت نباید خیلی بزرگ باشد، چرا که آن گاه به گربه حس طعمه بودن دست می دهد و این حس برای گربه خوشایند نیست.
 • به یاد داشته باشید که نوع و صدای اسباب‌بازی نباید به گونه‌ ای باشد که مورد آزار و اذیت حیوان قرار گیرد.

ساخت اسباب بازی گربه در خانه

اگر از گربه در خانه نگهداری می کنید می توانید به راحتی با وسایل ساده ای که در منزل دارید برای پت دوست داشتنی خود اسباب بازی درست کنید. هم چنین باید افزود که ساخت این اسباب‌بازی‌ ها به نژاد و رنگ گربه بستگی ندارد. به عنوان مثال شما می توانید به ساخت اسباب بازی گربه سیاه و سفید و یا هر رنگ دیگری بپردازید.

روش ساخت اسباب بازی مانند lightning mcqueen برای گربه بسیار آسان است و فقط کافیست که شما خلاق باشید. به عنوان مثال می توانید با یک کیسه کاغذی، قرقره نخ، ظروف پلاستیکی خالی و یا فویل شده یک اسباب بازی بامزه برای پت خود بسازید. اما با کمی خلاقیت می توانید از وسایل دور ریختنی مانند قوطی خالی دستمال توالت و یا هر وسیله دیگری یک اسباب بازی هیجان انگیز برای پت بسازید.

این موضوع را هم باید افزود که اگر از بچه گربه نگهداری می کنید تهیه و ساخت این وسایل برای آن ها بسیار آسان تر از گربه جوان است، چرا که بچه گربه ها با هر چیزی به سرعت ذوق زده می‌ شوند. به همین دلیل ساخت اسباب بازی بچه گربه آسان و راحت می باشد و می توانید با ساده ترین وسایلی که در خانه دارید یک اسباب‌بازی فوق العاده برای بچه گربه بسازید.

اگر می خواهید اسباب بازی های متنوعی را برای پت دوست داشتنی خود بسازید، بهتر است که به اینترنت و یوتیوب مراجعه کنید، چرا که در اینترنت و یوتیوب کلیپ های زیادی از آموزش ساخت اسباب بازی گربه برای علاقه مندان قرار داده شده است که با مشاهده این کلیپ ها می توانید به راحتی هر نوعی را بسازید و به پت دوست داشتنی خود بدهید.

جدول اطلاعات اسباب بازی برای گربه

جدول اسباب بازی برای گربه به شرح زیر می باشد :

موضوع اسباب بازی برای گربه
ویژگی اسباب بازی خوب اسباب بازی نباید خیلی کوچک باشد، صدای آزار دهنده نداشته باشد
قیمت در قیمت های مختلفی دیده می شود
انواع اسباب بازی پروانه، توپ پشمالو، تونل گربه و …
بهترین نوع اسباب بازی بهتر است اسباب بازی باشد که حس کنجکاوی را در گربه برانگیزد

اسباب بازی ماهی برای گربه

یکی از اسباب بازی های مورد علاقه این حیوانات دوست داشتنی اسباب بازی ماهی است. در این باره باید گفت که از آن جایی که به طور غریزی گربه ها عاشق شکار ماهی هستند این نوع اسباب‌بازی‌ برای آن ها بسیار جذاب و سرگرم کننده خواهد بود. اسباب بازی ماهی را می توانید در طرح ها، مدل ها و سایز های مختلف خریداری کنید. هم چنین برای خرید راحت و آسان این اسباب بازی می توانید به سایت هپی پت مراجعه کنید و یا با شماره ای که در سایت قرار داده شده است تماس بگیرید.

قیمت اسباب بازی برای گربه ها

افرادی که از گربه نگهداری می کنند برای این که پت عزیزشان در طول روز فعالیت کند و به بازی پردازد تمایل به خرید اسباب‌بازی‌ برای پت دارند و سوالی که برای آن ها به وجود می‌ آید این است که هزینه اسباب بازی برای گربه ها چقدر می باشد؟ در مورد قیمت اسباب‌بازی‌ ها باید گفت که از آن جایی که اسباب بازی ها در سایز ها، مدل ها و طرح های مختلف تولید و عرضه می‌ شوند، هر کدام از آن ها نیز با توجه به برندی که دارند قیمت متفاوتی خواهند داشت.

با این حال اگر می خواهید از قیمت اسباب بازی مورد نظرتان اطلاع پیدا کنید و یا این که قصد خرید آن را دارید، پیشنهاد می‌ کنیم به پت شاپ آنلاین هپی پت مراجعه کنید و یا این که با شماره ای که در سایت قرار داده شده است تماس بگیرید، مشاوران ما در این زمینه به شما دوستان عزیز کمک خواهند کرد تا یک اسباب بازی مناسب برای گربه خود با قیمت ارزان را خریداری کنید.

فروش اسباب بازی برای گربه

امروزه برای خرید انواع اسباب بازی ها می توانید به بازار و یا به پت شاپ های آنلاین مراجعه کنید. اما پیشنهاد ما به شما این است که به پت شاپ آنلاین هپی پت مراجعه کنید، چرا که پت شاپ آنلاین هپی پت یکی از قوی ترین و سرشناس ترین پت شاپ ها در ایران است که تمام اسباب‌بازی‌ های خود را نسبت به بازار و پت شاپ های دیگر ارزان‌ تر به فروش می‌ رساند.

هم چنین باید افزود که اگر در زمینه خرید تجربه ای ندارید، مشاوران هپی پت شما دوستان عزیز را راهنمایی می کنند تا بتوانید یک اسباب‌بازی ویژه برای گربه دوست داشتنی خود تهیه کنید. از ویژگی‌ هایی که هپی پت را نسبت به سایر پت شاپ ها متمایز کرده است می‌ توان به مواردی مانند: کیفیت کالا، تضمین کالا، ارسال سریع و به موقع اشاره کرد.

انواع اسباب بازی برای گربه

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم اسباب بازی ها دارای انواع و سایز های مختلفی هستند که می توانید هر کدام از آن ها را برای پت خود تهیه کنید. حال برای این که انتخاب برای شما دوستان عزیز راحت‌ تر شود، در این قسمت برخی از انواع اسباب بازی ها را بیان خواهیم کرد، همراه ما باشید.

پروانه

اگر می خواهید پت شما در طول روز به خوبی سرگرم شود ما به شما اسباب بازی پروانه برای گربه را پیشنهاد می کنیم. این اسباب بازی بسیار جذاب و هیجان انگیز است و به دلیل ترکیب رنگ زیبایی که دارد هر گربه ای را جذب خود می کند.

توپ پشمالوی جغجغه‌ ای

گربه ها به طور غریزی شکارچی هستند، هر چقدر هم که اهلی باشند باز هم حس شکار در آن ها وجود دارد، به همین دلیل ما پیشنهاد می کنیم تا توپ پشمالوی جغجغه‌ ای را برای پت خود تهیه کنید.

پایه (تیر) استخوانی

یکی از کار هایی که اکثر گربه ها تمایل دارند، انجام دهند این است که پنجه هایشان را به سطوح بکشند. برای این که پنجه های پت شما با خراشیدن سطوح اذیت نشود ما به شما پایه (تیر) استخوانی را پیشنهاد می کنیم.

تونل گربه

با تهیه تونل گربه حس کنجکاوی پت خود را تشویق خواهید کرد، چرا که این اسباب بازی بسیار رمز آلود و جذاب برای گربه شما خواهد بود و پت می تواند در طول روز به خوبی با این اسباب بازی سرگرم شود و حتی به عنوان مخفیگاه از آن استفاده خواهد کرد.

بهترین اسباب بازی برای گربه

اگر می خواهید برای گربه دوست داشتنی خود اسباب بازی تهیه کنید، بهتر است بدانید که بهترین اسباب‌بازی‌ برای گربه شما، اسباب‌بازی‌ است که هوش و کنجکاوی گربه را به چالش بکشد و هم چنین به خوبی گربه را جذب خود کند تا به این گونه در طول روز گربه با آن بازی کند و سرگرم شود.

ساختن اسباب بازی آویزان برای خوکچه هندی با کاموا

یک کاموای ضخیم به رنگ روشن تهیه کنید (دقت کنید جنس کانوا نباید نایلون یا سایر مواد مصنوعی باشد، از الیاف طبیعی استفاده کنید) تا بتوانید خوکچه هندی خود را به تحرک و بازی تهییج کنید. این کاموای روشن برای خوکچه شما بامزه‌تر و دلچسب‌تر است در ضمن باعث می‌شود تا محیط زندگی وی روشن‌تر و شاداب‌تر شود. حتما از ضخیم بودن کاموا مطمئن شوید زیرا خوکچه‌های هندی دوست دارند آنها را بجوند که در این صورت، کاموای نازک مقاومت کافی را ندارد و پاره می‌شود.

در این مرحله شروع به شکل دهی بدنه کلی اسباب بازی می‌کنیم . برای این‌کار باید وسیله‌ای محیا کنید که تا حدی سفت و محکم و کوچک باشد تا کاموا را دور آن بپیچید. حواستان باشد که وسیله‌ای که انتخاب می‌کنید بزرگ نباشد. یک دور کامل کاموا را دور شی مورد نظر بپیچید سپس یک گره محکم بزنید. به همین شکل به پیچاندن در ردیف‌های روی هم ادامه دهید.

حال وقتی بدنه کلی اسباب بازی شکل گرفت از پیچاندن نخ دور جعبه دست نگهدارید. شما باید اسباب بازی‌ای درست کنید که در عین ضخامت، مجلل و سبک باشد ولی اگر زیاد از کاموا استفاده کنید باعث می‌شود که اسباب بازی شما بیش از حد بزرگ و سنگین شود که در این‌صورت خوکچه شما نمی‌تواند به راحتی با آن بازی کند.

وقتی از تعداد دسته‌های کاموا قانع شدید در ذهن داشته باشید که تعداد دسته‌های کاموا در این مرحله تقریبا نصف وزن اسباب بازی آینده شما را تشکیل می‌دهد. بستگی به ضخامت کاموای شما، باید حدودا ۱۵ تا ۲۵ دسته کاموا داشته باشید. وقتی به ضخامت کافی رسیدید انتهای کاموا را ببرید.

یک تکه کاموا را دور یک دسته کاموا ۲ تا گره بزنید و تا می‌توانید گره‌ها محکم باشد، زیرا ممکن است کمی شل شود. از انگشتتان استفاده کنید تا گره را به سمت زیر دسته‌های کاموا هدایت کنید.

بدنه اسباب بازی را تکمیل کنید. حال شما از قبل وسط بدنه دستای کاموا را گره زده اید، حالا دسته‌های کاموا را از ابتدا و انتها برش دهید، سعی کنید درست نقطه مقابل گره‌هایی که زده‌اید برش ایجاد کنید. اگر قیچی شما همه نخ‌ها را یک جا با هم نمیبرد این کار را یکی یکی انجام دهید. وقتی برش‌ها تمام شد دسته کاموا را از جعبه جدا کنید. حال شما یک دسته‌ ضخیم از کاموا دارید که در وسط توسط نخی به هم بسته شده‌اند.

رشته‌ها را برای امنیت بیشتر محکم ببندید. با اینکه این اسباب بازی آویزان است و رشته‌های کاموا بسته شده‌اند، باز هم برای یک خوکچه باهوش ممکن است که آنها را باز کند و بخورد که ممکن است خطرناک باشد . برای دوری از این اتفاق می‌توانید دسته‌های نخ را از وسط، یعنی از جایی که قبلا با یک رشته نخ بسته بودید، تا کنید و با یک رشته نخ دیگر از پایین آنها را محکم گره بزنید و ببندید.

اسباب بازی را آویزان کنید و بگذارید که خوکچه از آن لذت ببرد. یک تکه نخ را اندازه بگیرید به گونه‌ای که برای آویزان بودن مناسب باشد و در ضمن خوکچه شما بتواند به آن برسد، یک سر نخ را به وسط دسته‌های نخ و سر دیگر آنرا به قفسه خوکچه گره بزنید تا آویزان شود. فقط اندازه نخ به گونه‌ای باشد که خوکچه به راحتی به آن نرسد، در غیر این‌صورت دیگر نمی‌توانید خوکچه خود را با اینکار ورزش دهید.

ساختن اسباب بازی آویزان برای غذا دادن به خوکچه هندی

غذا یک انگیزنده قوی برای خوکچه‌های هندی است و غذایی آویزان در وسط قفسشان مطمئناً باعث می‌شود تا آنها تحرک به خرج دهند و بیشتر بازی کنند. مواد لازم برای درست کردن این وسیله عبارتند از:

 • یک تکه نخ نایلونی
  • گیره نگهدارنده لباس
  • برش‌های کوچک سبزیجات

نخ را اندازه بگیرید و ببرید، باید مطمئن باشید که گیره لباسی که به نخ می‌بندید و آویزان می‌کنید، ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر از کف قفس خوکچه فاصله داشته باشد. حواستان باشد طول نخی که بریده‌اید به دلیل گره‌هایی که در آینده زده می‌شود کاهش میابد، به طور کلی پیشنهاد می‌شود که یک تکه نخ بلند تهیه کنید سپس پس از اتمام کار و آویزان کردن آن، مقدار اضافی را به دلخواه ببرید.

گیره لباس را به نخ نایلونی ببندید. مطمئن شوید که دو گره زده‌اید و گره‌ها کاملا محکم هستند، زیرا مطئنا نمی‌خواهید که گیره از نخ جدا شود و همه چیز در قفس بیفتد. اگر نتوانستید آن‌را به صورت متعادل گره بزنید و گیره به یک سمت آویزان شده، آنرا دوباره گره بزنید.

حالا گیره را آویزان کنید. الان راحت‌تر می‌توانید اندازه مناسب نخ را تشخیص دهید و مقدار اضافی را ببرید. اسباب بازی را در ارتفاعی مناسب برای خوکچه آویزان کنید و قسمت بالایی نخ را به سقف قفس گره بزنید و مقدار نخ اضافی را ببرید. حالا غذا را برش دهید. خوکچه‌های هندی میوه و گیاهان تازه دوست دارند. گیاهانی مثل خیار یا هویج را برش‌هایی باریک به صورت طولی بزنید، می‌توانید به طور دلخواه مقداری گشنیز یا جعفری و … اضافه کنید. فقط مطمئن شوید که برش‌ها به اندازه کافی باریک هستند که خوکچه بتواند آن‌را بجود و احتمال خفگی وی نباشد.

حالا سبزیجاتتان آماده است و می‌توانید آنها را به گیره آویزانتان وصل کنید. تا وقتی که تکه غذا از گیره جدا نشد، دوباره در گیر غذا نگذارید. اجازه دهید تا خوکچه با این اسباب بازی جدید بازی کند و از آن لذت ببرد. هر وقت خواستید خوکچه خود را وادار به حرکت کنید، به گیره غذا وصل کنید.

دکمه بازگشت به بالا