برترین های کار و کسبفرهنگ و هنر

نکات مهم برای چاپ پوستر و طراحی پوستر

آیا با چاپ پوستر و طراحی آن آشنایی دارید؟ آیا می دانید طراحی و چاپ پوستر دارای نکات طلایی خاصی است که رعایت آن ها به به بهبود طراحی شما کمک خواهد کرد؟ هر فردی برای موارد کاری خود اقدام به طراحی پوستر و یا آگهی می کند. این پوستر ها می توانند برای فرد جنبه تبلیغاتی خوبی داشته باشند تا بتواند پیام خود از طریق طراحی جالبی که انجام می دهد به مشتریان هدف خود در بازار ارائه دهد. با ما همراه باشید تا به شما نکاتی مهم را در زمینه طراحی و چاپ پوستر بیان کنیم.

چاپ پوستر با عکس دلخواه |چاپ پوستر با کیفیت بالا

نکات مهم طراحی پوستر شامل چه مواردی می شوند؟

هنگامی که اقدام به طراحی پوستر می کنید کار خود را با یک برگه معمولی آغاز می کنید، این اندازه می توانید شامل ابعاد یک برگه A4 و یا A3 باشد و اگر پوستر دارای اندازه ای بزرگتر باشد نیازمند چاپ پلت با ابعادی حول و حوش 35 در 50 و یا حتی بیشتر است، طراحی هر پوستری می تواند به صورت افقی و یا عمودی صورت بگیرد ولی اکثر قریب به وقوع این پوستر ها به صورت عمودی طراحی می شوند.

در ادامه مهترین نکات برای طراحی پوستر و چاپ  پوستر را برایتان بیان میکنیم:

خوانا بودن پوستر

طراحی این پوستر ها به گونه ای باشد که از راه دور هم بتوان آن ها را به راحتی خواند. هدف اصلی از طراحی پوستر این است که افراد بتواند از مطالب درون آن به راحتی مطلع شوند، بنابراین اطلاعات درج شده درون آن باید به گونه ای باشد که حتی از فاصله دور هم خواندن باشد، افراد مختلفی را جذب خود کند و بقیه موارد هم طبق قوانین باید در متن قرار گرفته شوند.

هر متنی که درون پوستر های  مختلف نوشته می شود شامل سه لایه مختلف است:

  • عنوان: این قسمت اصلی متن است که با فونت بزرگتری نوشته می شود. عنوان در واقع همان اثر هنری است که ما در طراحی پوستر خود به کار می گیریم، بنابراین فراموش نشود که حتما برای آن از فونتی استفاده کنید که درشت و خوانا باشد تا بتواند نظر افراد را به خود جلب کند.
  • جزئیات اصلی: لایه دوم شامل طرح سوالاتی هم چون چه چیزی؟ چه زمانی؟ و کجا؟ هدف از درج سوالات در این قسمت دادن اطلاعاتی مختصر و مفید به افراد است تا بتوانند پاسخ خود را از متن در این قسمت دریافت کنند. اندازه فونت به کار رفته در این قسمت می تواند از نصف عنوان اصلی کوچکتر باشد یا به اندازه همان فونت متن اصلی باشد، ولی می توانید آن را با رنگ های متفاوت و یا روش های دیگر از عنوان متن مجزا کنید.
  • متن کوچک: در قسمت لایه آخر از فونت کوچک استفاده کنید چون در این قسمت اطلاعاتی از پوستر را منتشر می کنید که به عنوان مثال افراد برای مشارکت در غرفه ای خاص، دیدن یک فیلم متفاوت و یا شرکت در همایش های مختلف به آن نیازمند هستند.

چاپ پوستر با عکس دلخواه |چاپ پوستر با کیفیت بالا

 تقویت کردن کنتراست تصویر

 طراحی پوستر باید به گونه ای باشد که فرد تنها با یک بار دیدن نظرش به سمت آن جلب شود. برای دستیابی به این امر باید سعی کنید بین عنصر های مختلف طراحی نوعی تضاد ایجاد کنید به عنوان مثال می توانید از از طیف رنگی یکنواخت و کم رنگی استفاده  کنید.

طراحی های برجسته با رنگ های مختلف نیز بسیار کمک کننده است. می توانید از فونت هایی با رنگ های خاص و منحصر به فرد استفاده کنید و با دیدن نتیجه کار و جذب افراد مختلف آن را برای سایر پروژه های خود هم به کار گیرید.

 اندازه و مکان قرار دادن پوستر بسیار مهم است که شما می خواهید پوستر خود را در چه مکانی نصب کنید؟ مواردی هم چون ابعاد پوستر و میزان استقبال افراد از آن بسیار مهم و تاثیر گذارند.

   بنابراین توجه به مکان نصب پوستر بعد از طراحی نکته مهمی است که باید به ان توجه شود.

روش های تقویت کنتراست بصری در طراحی پوستر

کنتراست بصری یکی از عوامل خارجی مهم  است که باید به آن پرداخته شود. برای تقویت این موضوع توجه به موارد زیر اهمیت دارد:

  • نسخه ای کوچک از پوستر خود تهیه کنید

بهتر است از نسخه های کوچکتر استفاده کیند تا بتوانید آن راحتی در فضا های اجتماعی هم قرار دهید، استفاده از کارت پستالی به اندازه یک پاکت نامه کوچک و ارائه آن به افراد هم می تواند مفید باشد. همچنین طراحی در اندازه لندینگ پیج وب سایت خود که می توانید برای تبلیغ استفاده کنید.  طراحی نسخه ای به اندازه ای که بتوانید آن را ایمیل کنید نیز برای اثرگذاری در افراد می تواند مناسب باشد.

  • از عنصر تصویری استفاده کنید که بزرگ باشد

 باید از تصویری استفاده کنید که از مسافت دور نیز به راحتی قابل رویت باشد، مثلا تصویری خاص، کلوزآپ از یک چهره، صحنه ای آشنا با فاصله کنونی مناسب می توانند در اثرگذاری طراحی شما مفید واقع شوند، بعد از آن به لایه بندی تصاویر فکر کنید به گونه ای که بین متن و تصاویر به کار رفته تضاد برقرار شود تا تفاوت آن ها قابل دیدن باشد.

  • بهتر است از فضاهایی استفاده کنید که خالی باشند

فاصله گذاری در بین عنصر های متن موجب بهتر خوانده شدن متن و تاثیرگذاری بصری خواهد شد بنابراین سعی کنید از فضاهای خالی زیاد استفاده کنید، این فاصله را می توانید در میان حروف، بین خط های متن ها، در حاشیه داخلی برگه، بین عناصر مختلف و تصاویر و متون، قسمت مهمتر طراحی تان که دوست دارید بیشتر دیده شود استفاده کنید.

  • از بارکد برای طراحی پوسترتان استفاده کنید

باید هدف از طراحی پوستر برای مشتری کاملا واضح باشد بنابراین درخواست واکنش متقابل امری مهم است که باید در نظر گرفته شود، برای نجام این کار می توانید از وب سایت یا هر روش دیگری استفاده کنید تا افراد را به سمت هدف خود بکشانید.

هنگامی که هدف از طراحی پوستر کاملا مشخص شد باید به سراغ درخواست واکنش بروید و برای این امر می توانید از کد بارکد استفاده کنید استفاده از کد بارکد و درخواست برای اسکن آن توسط افراد راهی است که آن ها با اطلاعات شما آشنا شوند و اقدام به خرید و ورود به سایت شما می کنند.

  • می توانید به کمک تایپوگرافی موجب تمرکز افراد شوید

 شما می توانید  از تایپوگرافی استفاده کنید و پوستری بی نظیر طراحی کنید بدون اینکه بخواهید از تصویر و عکسی کمک بگیرید. سعی کنید برای اینکار از فونت هایی استفاده کنید که بزرگتر و جسورانه تر هستند، از طریق تایپوگرافی می توانید لحن پروژه خود را مشخص کنید بنابراین از فونتی استفاده کنید که دارای خلق و خوی جالبی باشد و افراد را دچار چالش کند.

  • از تکنیک های چاپی متفاوتی استفاده کنید

 با توجه به مکان و نوع مخاطبان خود باید از تکنیک های چاپی خاصی بهره ببرید مثلا می توانید از چاپ های برجسته و بولد شده، طلا کوب شده، یو وی و غیره استفاده کنید. البته به کار گیری این روش ها نیازمند پرداخت هزینه بیشتری است، بنابراین بهتر است قبل از بکارگیری این روش ها با چاپ خانه مد نظرتان صحبت کنید تا ببینید که طرح مورد نظر شما قابلیت چاپ دارد یا خیر؟ حتما در مورد هزینه مورد نیاز برای روش مورد نظرتان با آنها صحبت نمایید.

  • از پوستری که طراحی کرده اید نهایت لذت را ببرید

 شما می توانید از خلاقیتی که در طراحی پوستر خود به کار برده اید لذت ببرید. بهتر است برای طراحی پوستر خود مهارت ها و تکنیک هایی را فرا گیرید و با بهره گیری از خلاقیت و تخیل خود بتوانید پوستری جذاب را طراحی کنید.

در حال حاضر توجه به طراحی پوستر و چاپ پوستر برای کسب و کارتان امری مهم و تاثیر گذار است از طرفی اگر بتوانید خودتان آن را انجام دهید می تواند امری سرگرم کننده  و لذت بخش نیز باشد. شما می توانید متناسب با نوع پروژه ای که دارید و برای امر تبلیغات و جذب مشتریان به سمت خود اقدام به خلق و طراحی پوستری منحصر به فرد نمایید، هم چنین جهت دستیابی به این امر مهم اگر آگاهی کافی ندارید از متخصصان در زمینه گرافیک و چاپ پوستر کمک بگیرید.

چاپ پوستر در همچاپ

مجتمع چاپ و بسته بندی همچاپ به عنوان یکی از بزرگترین مراکز چاپ پوستر در کشور می باشد ، جهت سفارش چاپ پوستر می توانید به سایت این مجموعه به ادرس hamchap.com مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا