برترین های کار و کسبعمومی

معرفی 4 گیاه که به شما کمک می‌کند تراریوم خانگی خود را بسازید

اگر شما عاشق گیاهان هستید مطمئناً متوجه تراریوم های پر از گونه‌های مختلف شده‌اید، از گیاهان ساکولنت گرفته تا گیاهان هوایی. با انتخاب‌های زیاد در تراریوم ها، انتخاب گیاهان مناسب می‌تواند چالش برانگیز باشد. واقعا حیف است که از داشتن این جنگل های کوچک مینیاتوری بی بهره بمانیم. تراریوم های خانگی به نحوی طراحی شده اند که واقعا انگار جنگل را به خانه خود آورده اید و مطمعنا با هر بار دیدن آن لذت خواهید برد.

اصلا لازم نیست که برای خرید تراریوم ها به گلفروشی ها در این ترافیک های سنگین شهر مراجعه کنید. تنها کافیست به وسیله تلفن همراه خود برای خرید اینترنتی گل و گیاه تازه و شیک همراه با ارسال رایگان درب منزل، به گلفروشی های آنلاین مراجعه کنید و سفارش خود را مطابق عکس تحویل بگیرید. در ادامه 4 مورد از مناسب‌ترین‌ گیاهان برای هر نوع تراریوم آورده شده است. با ما همراه باشید.

معرفی گیاهان تراریوم خانگی

1) گیاه هوایی (تایلندیا)

خوبی تراریوم بادی این است که نیازی به خاک ندارد و همانطور که اکثر شما می دانید، خاک گلدان انواع مشکلات را ایجاد می‌کند: آفات، زنگ زدگی، لکه‌های روی میز و غیره. برای ساخت تراریوم گیاهی، یک ظرف آویزان باز انتخاب کنید. سپس کمی خزه اسپانیایی به پایین اضافه کرده و گیاه دلپذیر خود را در آن بگذارید. همچنین می‌توانید چند پوسته دریایی یا کریستال کوارتز برای تزئین به آن اضافه کنید.

گیاهان هوایی به نور مستقیم و غیر مستقیم خورشید یا روشنایی داخلی نیاز دارند. همچنین آن‌ها نیاز به آبیاری دارند. هفته‌ای یکبار گیاه هوایی خود را بیرون بیاورید، آن را در آب غوطه ور کنید. سپس بگذارید چند ساعت وارونه خشک شود تا قبل از قرار دادن آن در جای خود، تمام آب آن تخلیه شود.

2) گیاه ساکولنت سمپرویووم (Sempervivum)

هنگامی که این گیاه در محیط مطلوبی قرار گیرد تکثیر می‌شود، بنابراین هرگز نباید مقدار زیادی از آن را خریداری کنید. این گیاه یک پایه عالی برای مینی تراریوم ساکولنت ها است. مینی تراریوم برای مبتدیان ایده آل است، زیرا به مراقبت کمی احتیاج دارند.

تراریوم را با خاک شنی و زهکشی خوب پر کنید و آن را در زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید. فقط هر سه یا چهار هفته یکبار یا زمانی که خاک در هنگام لمس خشک است آن را آبیاری کنید.

3) مینی ارکیده (Phalaenopsis)

ارکیده‌های کوچک به ویژه برای تراریوم ها ایجاد شده‌اند. تراریوم کلاسیک ترکیبی از یک ارکیده کوچک با سرخس‌های مینیاتوری است. ترکیبی از پوست و خزه به عنوان پایه استفاده می‌شود. این نوع تراریوم نیاز به سمپاشی منظم دارد.

اگر ارکیده شما خشک به نظر می‌رسد، می‌توانید آن را بیرون آورده و آب مقطر روی آن بریزید. حتماً منتظر بمانید تا آب کامل تخلیه شود. ارکیده‌ها به نور غیر مستقیم متوسط تا روشن علاقه دارند، زیرا نور مستقیم خورشید می‌تواند برگ‌های آنها را بسوزاند. ارکیده‌ها هوای تازه را دوست دارند، بنابراین مناسب است که تراریوم را در نزدیکی یک پنجره باز قرار دهید که نور غیر مستقیم ارائه می‌دهد.

4) گیاه ونوس گوشتخوار Venus Flycatcher (Dionaea Muscipula)

تراریوم ونوس گوشتخوار یک افزودنی چشمگیر به باغ گیاهان مینیاتوری شما خواهد شد. این گیاهان در محیط مرطوب رشد می‌کنند، بنابراین آن را در یک ظرف بزرگ تکثیر کنید. حرکت گیاهان گوشتخوار شگفت انگیز و سرگرم کننده‌ای هستند که می‌توانند در یک تراریوم پرورش داده شوند، به شرطی که شرایط لازم برای آنها فراهم باشد.

گیاه را در ظرفی که به اندازه کافی باز است قرار دهید، در غیر این صورت حرارت باعث مرگ مگس می‌شود. آن را نزدیک پنجره یا بیرون نگه دارید تا چند ساعت در روز در معرض نور خورشید قرار بگیرید. ونوس گوشتخوار رطوبت را دوست دارند، بنابراین می‌توانید تراریوم آبی را با قرار دادن آن در ظرفی با آب مقطر ایجاد کنید.

توجه: آب لوله کشی می‌تواند ونوس شما را از بین ببرد، بنابراین از آن استفاده نکنید.

از آنجا که این گیاه گوشتخوار است، باید حشرات را روی آن قرار دهید. بنابراین اگر آنرا را در داخل نگه دارید، ممکن است لازم باشد به آن مگس یا کرم‌های غذایی بدهید تا مطمئن شوید پروتئین کافی دارد.

دکمه بازگشت به بالا