برترین های کار و کسبحوادث و رویدادها

مدارک لازم برای بیمه عمر پاسارگاد

شرایط دریافت بیمه عمر سامان چیست؟

بیمه عمر و بیمه تکمیلی سامان در شرکت‌های مختلف شرایط متفاوتی دارد، برای مثال؛ شرایط سنی مورد پذیرش در شرکت‌ها متفاوت است که می‌تواند از ۱ تا ۷۰ سال باشد. سقف سنی در بیمه عمر پاسارگاد تا 65 سال است به این شرط که مجموع سن بیمه‌شده با مدت زمان قرارداد بیمه عمر بیش از 70 سال نشود. همچنین متقاضی بیمه عمر باید بالاتر از 18 سال سن داشته و قادر به پرداخت حق بیمه مورد نظر خود باشد. در این بیمه بیمه‌گزار می‌تواند افراد زیر 18 سال و حتی فرزند تازه متولد شده خود را نیز بیمه کند.

یکی دیگر از شرایط  بیمه عمر پاسارگاد سنجش وضعیت سلامتی فرد بیمه شده است. که بیمه‌گذار بایستی پاسخ دهد که آیا دچار بیماری خاص می‌باشد یا خیر. بنابراین دقت داشته باشید که در صورتی که دارای بیماری خاصی هستید، آنرا در فرم بیمه عمر مطرح کنید و مدارک پزشکی مورد نیاز را ارائه نمایید. زیرا در صورتی که دچار بیماری خاصی باشید و این موضوع به شرکت بیمه اطلاع داده نشود طبق قانون بیمه و شرایط بیمه عمر سامان مانند بیمه پاسارگاد بیمه‌گر می‌تواند تعهدات خود را در قبال شما انجام ندهد.

شرایط بازخرید بیمه عمر پاسارگاد کدام است؟

بیمه عمر پاسارگاد دارای ارزش بازخرید بوده، در این بیمه حق بیمه‌ای که می‌پردازید پس‎انداز می‌شود و شما می‎توانید بعد از گذشت 6 ماه از مدت قراردادتان و پرداخت ششمین حق بیمه، اندوخته خود را بازخرید کنید و بیمه‌نامه را فسخ نمایید.

شرایط دریافت وام در بیمه پاسارگارد

اگر بنا به هر دلیلی به وام نیاز داشتید، نگران نباشید. بیمه عمر پاسارگاد شرایطی را برای شما فراهم کرده است که تا میزان 90% ارزش بازخریدی بیمه نامه خود بدون ضامن و وثیقه می‌توانید وام دریافت کنید. برای مثال اگر ارزش بازخریدی شما تا آن لحظه 10 میلیون تومان باشد شما می‌‌توانید تا 9 میلیون تومان وام دریافت کنید.

 این وام می‌تواند در مواقعی که شما نیاز ضروری به صندوق پس انداز خود دارید به شما کمک ‌کند تا بتوانید از سرمایه خود برداشت داشته باشید. نکته مثبتی که این وام دارد این است که پس از دریافت وام پوشش‌های بیمه‌ای برای بیمه شده وجود خواهد داشت. نرخ تسهیلات وام 4% بیش از نرخ سود محاسباتی برای تشکیل سرمایه خواهد بود.

شرایطی که تحت پوشش بیمه عمر پاسارگاد قرار نمیگیرد؟

بروز هر کدام از حوادث زیر تحت پوشش بیمه عمر پاسارگاد قرار نخواهند گرفت:

 • در صورتی که فرد اقدام به خودکشی کند، بیمه گذار زنده بماند یا فوت کند در این صورت تحت پوشش بیمه‌های درمانی و فوت قرار نخواهد گرفت.
 • در صورت اقدام به سقوط آزاد با چتر نجات
 • در صورت که چه به صورت مستقیم و چه در مقام مباشرت و مشارکت مرتکب به اعمال خلاف قانون شود.
 • مبتلا شدن به جنون به طور طبیعی، جنونی که ناشی از حادثه باشد می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد.
 • خود‌زنی و آسیب‌های عامدانه که بیمه‌گزار به خود وارد کند
 • اگر بیمه‌گذار تحت یک حادثه عمدی از سوی بیمه شده یا ذی‌نفعان بیمه عمر فوت کند
 •  عمل دیسک و فتق.
 • عوارض و بیماری‌های ناشی از مصرف خودسرانه دارو، مصرف مواد مخدر، مسکرات و داروها و مواد محرک.

در چه شرایطی باید حق بیمه بیشتری پرداخت کرد؟

در صورتی که بیمه‌گذار شغل پر خطری داشته باشد یا به انجام ورزش‌ها، تفریحات و فعالیت‌هایی که امکان خطر جانی دارند، مشغول باشد هنگام بایستی حق بیمه بیشتری را برای پوشش سرمایه فوت پرداخت کند. برخی از این فعالیت‌های پرخطر عبارتند از:

 • ورزش‌های رزمی و حرفه‌ای، خلبانی یا سرنشینی در هلیکوپترها و یا هواپیماهای آموزشی و اکتشافی، رانندگان و سرنشینان خودروها و موتور سیکلت‌های کورسی و مسابقه‌ای، پرش با چتر، غواصی، کایت سواری و یا وسایل پروازی مشابه، قایقرانی، سوارکاری و شکار
 • هنگامی کهاقدامات نظامی و امنیتی مانند وضعیت کودتا، آشوب، شورش، انقلاب و اعتصابات در حال اجرا باشد.
 • در مورد خطرات ناشی از زمین‌لرزه و آتش‌فشان  در مکان‌های زلزله‌خیز یا در نزدیکی آتش‌فشان‌های فعال نیز
 • همچنین در مواردی که خطراتر مورد خطرات ناشی از زمین‌لرزه و آتش‌فشان در مکان‌های زلزله‌خیز یا در نزدیکی آتش‌فشان‌های فعال نیز  مبلغ بیشتری را از بیمه‌گذار دریافت خواهد کرد.

سامینس انتخاب بهترین بیمه

سامینس اولین سامانه آنلاین مقایسه و خرید بیمه با فراهم ساختن بستر آنلاین خرید بیمه این امکان را برای شما فراهم ساخته است تا به آسانی قیمت و شرایط شرکت‌های بیمه را مقایسه کرده و ،  را خریداری نمایید. یا و آتش سوزی را تجربه نمایید. بیمه‌نامه شما در همان روز صادر می‌گردد و ارسال

طرح‌های بیمه عمر پاسارگاد

و بیمه عمر را به صورت دو دسته بیمه عمر و تامین آتیه و بیمه عمر به شرط فوت تقسیم‌بندی می‌کند:

1- بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد:

در واقع بیمه عمر و تامین آتیه، کامل‌ترین طرح بیمه عمر پاسارگاد می‌باشد. این طرح در واقع به صورت ترکیبی از بیمه‌نامه‌های عمر به شرط فوت و بیمه عمر به شرط حیات می‌باشد. این بیمه با رسیدن به سود دهی در طول مدت بیمه‌نامه و تشکیل یک سرمایه‌گذاری ارزشمند می‌تواند به صورت یک پشتوانه مالی و اقتصادی برای فرد بیمه شده و حتی ذینفعان بیمه‌نامه برای زمانی که کنارشان نیستیم باشد.  طرح‌های این بیمه عبارتند از:

 • بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد
 • بیمه عمر و تامین آتیه فرزندان پاسارگاد
 • بیمه عمر و تامین آتیه زنان خانه دار پاسارگاد

بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد مورد استقبال فراوانی از طرف بیمه گذاران  قرار گرفته، به طوری که منظور افراد و شرکت‌ها از بیمه عمر پاسارگاد همان بیمه عمر و تامین آتیه است

2-بیمه بازنشستگی بیمه عمر پاسارگاد

شرکت بیمه پاسارگاد از اول دی ماه سال 1400 طرح جدیدی را ارائه کرده که می‌توانید در پایان بیمه نامه مستمری دریافت کنید. همه پوشش‌های بیمه عمر و تامین آتیه بیمه عمر پاسارگاد در این بیمه نامه برقرار بوده و علاوه بر آن بیمه شده می‌تواند به انتخاب خود در پایان مدت بیمه نامه اندوخته بیمه نامه را برداشت نموده و یا مستمری دریافت نماید. تعداد سال‌های دریافت مستمری به انتخاب خود فرد می‌تواند تعریف شود.

3-بیمه عمر به شرط فوت:

این طرح بیمه عمر پاسارگاد، فقط پوشش فوت برای دارنده بیمه‌نامه دارد. این طرح به دو صورت زیر ارائه می‌شود:

 • بیمه عمر زمانی پاسارگاد با سرمایه ثابت: این بیمه عمر فقط پوشش فوت را برای بیمه شده فراهم می‌کند. اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه‌نامه فوت نماید سرمایه فوت به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌شود و سرمایه‌گذاری ندارد و اگر بیمه شده در پایان مدت قرار داد در قید حیات باشد هیچ مبلغی به وی پرداخت نمی‌شود. معمولا این بیمه‌نامه را ادارات و سازمانها برای کارکنان خود انجام می‌دهند.
 • بیمه عمر زمانی پاسارگاد با سرمایه نزولی: این بیمه‌نامه در سایر شرکت های بیمه به نام بیمه عمر مانده بدهکار معروف است. شرایط این بیمه‌نامه با بیمه عمر متفاوت است و این بیمه‌نامه برای حمایت فرد در مقابل بدهیهای بانکی وی انجام می‌شود. مبلغ این بیمه‌نامه هر سال نسبت به سال قبل کاهش می‌یابد و در پایان قرارداد به صفر می‌رسد.

انواع طرح های بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد

بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد دارای طرح‌های مختلف برای ارائه خدمات بیمه عمر می‌باشد. برخی از طرح‌های عبارتند از:

1- بیمه عمر پاسارگاد برای زنان خانه دار

شاید یکی از اولویت‌های همه زنان خانه دار که درآمد ثابتی ندارند، داشتن پشتوانه مالی است که در زمان نیاز بتوانند از آن کمک بگیرند. بیمه عمر زنان خانه دار می‌تواند همراه مناسبی برای خانم‌هایی باشد که شاغل نیستند. بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد با پس انداز های اندک روزانه و ماهانه شما شکل گرفته و در کنار پوشش‌های بیمه‌ای در طول مدت بیمه نامه سرمایه و اندوخته ارزشمندی را برای شما به همراه خواهد داشت. بیمه عمر و آتیه زنان خانه دار کاملاً انعطاف پذیر بوده و بیمه شده ها می توانند در طول داشتن بیمه نامه عمر پاسارگاد تغییراتی را در این بیمه نامه انجام دهند. تمامی پوشش ها و مزایای بیمه عمر پاسارگاد برای زنان خانه دارد برقرار می باشد.

2- بیمه عمر پاسارگاد برای کودکان

برنامه ریزی برای آینده فرزندانمان از مهمترین مسئولیت‌های هر پدر و مادری می‌باشد. برای همین منظور، داشتن بیمه  تامین آتیه فرزندان پاسارگاد می‌تواند از لحاظ سرمایه گذاری پشتوانه مالی ارزشمندی برای فرزندان شما از زمان نوزادی باشد. زمانی که نیاز به حمایت مالی برای تحصیل، کار، ازدواج و … دارند. در کنار سرمایه گذاری پوشش‌های بیمه‌ای که برای فرزندان شما ارائه می‌شود از دیگر مزایای این بیمه می‌باشد.

بیمه عمر پاسارگاد برای فرزندان در کنار سرمایه گذاری که شما از زمان تولد برای فرزندان شما انجام می‌دهید، برای کودکان 3 تا 12 سال نیز پوشش‌هایی را ارائه می‌نمایند. این نکته را در نطر داشته باشبید که برخی شرکت‌های بیمه برای کودکان در این بازه سنی 3 تا 12 سال پوششی را ارائه می‌کنند. پوشش‌های بیمه عمر پاسارگاد برای کودکان  3 تا 12 سال به ترتیب زیر می‌باشد:

 • ارائه پوشش فوت به هر علت تا سقف 150 میلیون تومان
 • ارائه پوشش فوت دراثر حادثه تا دو برابر سرمایه فوت به هر علت تا سقف 150 میلیون تومان
 • ارائه پوشش نقص عضو در اثر حادثه یک برابر سرمایه فوت تا سقف 100 میلیون تومان
 • ارائه پوشش هزینه پزشکی در اثر حادثه تا سقف 15 میلیون تومان
 • ارائه پوشش امراض خاص تا سقف 45 میلیون تومان

3- بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد

بازنشستگی دورانی از زندگی هر فردی است که می‌خواهد با آرامش و آسایش آن را سپری کند. اما ممکن است که برخی از مشکلات مالی این آرامش را به هم بزنند. در این میان داشتن بیمه عمر و بازنشستگی می‌تواند کمک بزرگی برای همه افراد باشد. طرح بازنشستگی بیمه عمر پاسارگاد از دی ماه سال 1400 ارائه می‌شود که بیمه گذاران می‌توانند از مزایای این بیمه نامه استفاده نمایند.

4- بیمه عمر و بیمه آتیه پاسارگاد

هزینه‌های بالای مراسم ازدواج برای همه جوانان که در شروع زندگی شان هستند می‌تواند کمی سنگین و شاید هم مشکل ساز باشد، از این رو داشتن این بیمه‌نامه و استفاده از اندوخته این بیمه نامه می‌تواند کمک بزرگی برای آن‌ها باشد.

5- بیمه عمر و تامین آتیه خانواده پاسارگاد

بیشتر بیمه نامه های عمر به صورت انفرادی در حال ارائه می‌باشند ولی بیمه پاسارگاد با ارائه طرح بیمه عمر و تامین آتیه خانواده توانسته است که نیازهای بیمه‌ای  کل خانواده را در نظر  بگیرد. داشتن سرمایه گذاری به همراه پوشش بیمه‌ای می‌تواند یکی از طرح‌های ارزنده بیمه عمر باشد.

6-بیمه عمر پاسارگاد برای اتباع خارجی

بسیاری از اتباع خارجی که در ایران زندگی می‌کنند می‌توانند با لحاظ شرایط از پوشش‌های بیمه عمر پاسارگاد استفاده نمایند. هر یک از اتباع سایر کشورهایی که در ایران ساکن هستن حتی اتباع افغانی ،اگر دارای مجوز اقامت قانونی نظیر پاسپورت، ویزا، کارت آمایش و …. باشند، که تاریخ اقامت معتبر داشته باشه، میتونند بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد رو خریداری نمایند.

مدارک مورد نیاز برایدریافت انواع پوشش های بیمه پاسارگاد کدامند؟

مدارک مورد نیاز برای الحاقیه ها :

 • فرم الحاقیه   ( دریافت فرم  همراه با گواهی پزشکی )
 • گواهی پزشکی ( در صورت معوق بودن و یا درخواست افزایش حق بیمه و یا برقراری پوشش )
 • توجه به بخشنامه های مربوط به الحاقیه ( افزایش ، تغییر روش ، بروزرسانی و …)
 • تا یکماه قبل از سررسید درخواست تحویل دفتر داده شود

مدارک مورد نیاز اعلام خسارت :

 • فرم اعلام خسارت ( دریافت فرم )
 • مدارک پزشکی مربوط به حادثه – به همراه دستور پزشک
 • صورتحساب بیمارستان یا اصل فاکتور ها
 • در صورت تصادف گزارش کلانتری و گواهی پزشکی قانونی لازم است

موارد فوق شامل مرور زمان نمی باشد بعد از تکمیل مدارک ذکر شده تحویل دفتر داده شود.

اعلام نتیجه پرونده تا 40 روز بعد از ارسال مدارک

مدارک مورد نیاز سرمایه بیماری خاص :

 • اعلام خسارت اولیه ( شرح از بیمه گذار )
 • کلیه مدارک پزشکی و بیمارستانی ( بدون نیاز به ارائه فاکتور و صورتحساب )

اعلام نتیجه 40 روز بعد از ارسال مدارک

مدارک مورد نیاز به غرامت فوت :

 • شرح وسط بیمه گذار یا ذینفع
 • اصل گواهی فوت – جواز دفن –  شناسنامه باطل شده و شناسنامه ذینفع ها
 • در صورتی که فوت در اثر حادثه باشد ( تصادف ، نزاع و …) گواهی پزشکی قانونی و گواهی کلانتری

اعلام نتیجه پرونده تا 40 روز بعد از ارسال مدارک

مدارک مورد نیاز تغییر نماینده :

 • فرم تغییر نماینده
 • فرم گواهی پزشکی
 • فرم مخفف

توجه : بیمه نامه به روز نباشد و حداقل یکسال معوق داشته باشد

مدارک مورد نیاز برای تغییر بیمه گذاز :

 • فرم انتقال بیمه نامه
 • فرم گواهی پزشکی
 • پرسشنامه جدید

در صورت فوت بیمه گذار قبلی حتما گواهی فوت ضمیمه شود

مدارک مورد نیاز وام بیمه گذار :

 • فرم وام
 • کپی دفترچه حساب بانکی
 • کپی آخرین پرداخت دفترچه بیمه نامه ( بیمه نامه باید به روز باشد )

مدارک مورد نیاز برای بازخرید :

 • فرم بازخرید
 • اصل بیمه نامه و دفترچه ها
 • کپی کارت ملی بیمه گذار
 • کپی دفترچه حساب بانکی

مدارک مورد نیاز وام تجهیزات نمایندگان :

 • فرم مربوط به وام ( دریافت فرم )
 • ارائه فاکتور به مبلغ بیش از 4 میلیون تومان
 • نماینده کد دار باشد و 6 ماه بعد از دریافت کد کارمزد دریافت کرده باشد
 • نماینده  بیش از 50 بیمه نامه داشته باشد
 • بازپردخت از کارمزد به صورت ماهانه کسر می شود

مدارک مورد نیاز وام علی الحساب کارمزد :

 • تکمیل فرم  ( دریافت فرم )
 • یکسال از قرارداد نمایندگی گذشته باشد
 • بارپرداخت از کارمزد و حداکثر 24 ماه

مدارک مورد نیاز درمان تکمیلی نمایندگان :

 • تکمیل فرم
 • اصل کلیه فاکتور ها همراه با دستور پزشک
 • مدارک تحویل شعبه داده شود و یک نسخه کپی یا اسکن نزد خود نگه دارید.

 

منبع:

 https://samins24.com/

محتوای این مطلب پنهان
دکمه بازگشت به بالا