اقتصادیبرترین های کار و کسب

ارسال صورتحساب با نرم افزار واسط سامانه مودیان به زبان ساده

ماده 169 قانون مالیات های مستقیم تعیین می‌کند که تمام اشخاص مشمول مکلف به ثبت نام در سامانه مودیان مالیاتی هستند و باید اطلاعات مکانیزه صورتحساب‌های فروش کالا و خدمات خود را در این سامانه ثبت و صورتحساب‌های الکترونیکی صادر کنند. سازمان امور مالیاتی از اطلاعات موجود در این صورتحساب‌های الکترونیکی برای محاسبه مالیات و عوارض فروش کالاها و خدمات استفاده می‌کند. نرم افزار واسط سامانه مودیان یکی از راه هایی که است که اشخاص می توانند با استفاده از آن اقدام به ارسال الکترونیکی صورتحساب ها نمایند. این راه می توان گفت مقرون به صرفه ترین و امن ترین روش در انتقال اطلاعات می باشد. روش مرسوم دیگر استفاده از خدمات شرکت های معتمد مالیاتی می باشد که مناسب افرادی است که خود تمایل به ارسال اطلاعات ندارد.

نرم افزار سامانه مودیان |نرم افزار فاکتور الکترونیکی

از آنجا که استفاده از سامانه مودیان برای ارسال اطلاعات مکانیزه صورتحساب‌ها مهم است و موجب تسریع و دقت در محاسبات مالیاتی می‌شود، شرکت حسابدار اپ نرم افزار ارسال مستقیم صورتحساب‌ها به سامانه امور مالیاتی را تولید کرده است. این نرم افزار به کاربران امکان ارسال آسان و سریع صورتحساب‌ها به سامانه مودیان را می‌دهد و از آنجا که این اطلاعات الکترونیکی است، امکان حفظ حریم شخصی و اطلاعات مالی برای اشخاص را تضمین می‌کند.

نرم افزار سامانه مودیان |نرم افزار فاکتور الکترونیکی

با استفاده از این نرم افزار، کاربران می‌توانند به راحتی و با رعایت الزامات مالیاتی الکترونیکی، اطلاعات صورتحساب‌ها را به سامانه امور مالیاتی ارسال کرده و از تخفیفات مالیاتی بهره‌مند شوند. این نرم افزار به شرکت‌ها و فعالان اقتصادی در اداره بهتر امور مالیاتی و مالی کمک می‌کند.

نرم افزار سامانه مودیان |نرم افزار فاکتور الکترونیکی

 1.ایجاد فایل های امضای دیجیتال ویژه سامانه مودیان مالیاتی

فایل امضای دیجیتال را می توان با ابزارهای مخصوص اینکار که در سطح وب نیز موجود است تولید کرد.

2. فعالسازی کارپوشه سامانه مودیان مالیاتی

کارپوشه سامانه مودیان مالیاتی مهمترین قسمتی از فرآیند مالیاتی برای فعالان اقتصادی است. این کارپوشه شامل تمام اطلاعات و مدارک مالیاتی مرتبط با فعالیت اقتصادی شخص یا شرکت است. این مدارک از جمله گواهی‌ها، رسیدهای خرید و فروش، صورتحساب‌ها، مدارک بانکی، و موارد مشابه را شامل می‌شود.

کارپوشه سامانه مودیان مالیاتی به شما این امکان را می‌دهد تا اطلاعات مالیاتی خود را به صورت منظم و مرتب در آن ذخیره کنید. این کارپوشه به شما کمک می‌کند تا در هنگام ارائه اظهارنامه مالیاتی یا در مواجهه با مشکلات مالیاتی، به راحتی به اطلاعات مورد نیاز دسترسی داشته باشید.

همچنین، اگر بروز مشکلات مالیاتی یا نیاز به تجزیه و تحلیل مالیاتی وجود داشته باشد، داشتن کارپوشه به عنوان یک منبع اطلاعاتی مهم می‌تواند به مؤدیان مالیاتی کمک کند تا سریعتر و با دقت بیشتر به مشکلات مالیاتی پی ببرند و راه‌حل‌های مناسبی ارائه دهند.

به طور کلی، کارپوشه سامانه مودیان مالیاتی به شما این امکان را می‌دهد تا اطلاعات مالیاتی خود را به دقت نگهداری کنید و به بهبود مدیریت مالیاتی خود کمک کنید.

3. ثبت گواهی امضای دیجیتال برای سامانه مودیان

برای ارسال صورت حساب‌ها به سامانه مودیان و امضای دیجیتال اطلاعات، شما نیاز به گواهی الکترونیکی دیجیتال دارید. این گواهی الکترونیکی به عنوان یک ابزار امنیتی برای رمزنگاری اطلاعات و امضای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای درخواست و ثبت گواهی الکترونیکی دیجیتال، شما می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. درخواست CSR (Certificate Signing Request): ابتدا باید یک درخواست گواهی الکترونیکی با استفاده از CSR ایجاد کنید. این کار را می‌توانید از سامانه مودیان انجام دهید.
 2. مراجعه به مراکز صدور گواهی الکترونیکی: پس از ایجاد درخواست CSR، باید به دفاتر اسناد رسمی منتخب مراجعه کرده و درخواست گواهی الکترونیکی را پر کنید. این مرکز گواهی الکترونیکی را برای شما صادر می‌کند.
 3. دریافت گواهی الکترونیکی: بعد از تکمیل مراحل مراجعه به مرکز گواهی الکترونیکی، شما گواهی الکترونیکی خود را دریافت خواهید کرد.
 4. استفاده از گواهی الکترونیکی: حالا می‌توانید از این گواهی الکترونیکی برای امضای دیجیتال اطلاعات و ارسال صورت حساب‌ها به سامانه مودیان استفاده کنید.

امضای دیجیتال و استفاده از گواهی الکترونیکی اهمیت بسیاری در امنیت اطلاعات مالیاتی دارد و به شما امکان می‌دهد از طریق سامانه مودیان به صورت امن و قانونی اطلاعات خود را ارسال کرده و مسائل مالیاتی خود را مدیریت کنید.

4. ارسال صورتحساب به سامانه مؤدیان مالیاتی

ارسال صورتحساب به سامانه مودیان مالیاتی می‌تواند به دو طریق انجام شود: از طریق شرکت‌های معتمد مالیاتی یا به صورت مستقیم.

 1. ارسال از طریق شرکت‌های معتمد مالیاتی: بسیاری از شرکت‌های معتمد مالیاتی خدمات ارسال صورتحساب به سامانه مودیان را ارائه می‌دهند. شما می‌توانید با انتخاب یکی از این شرکت‌ها، اطلاعات صورتحساب‌های خود را به آنها ارسال کنید تا آنها این اطلاعات را به سامانه مودیان منتقل کنند.
 2. ارسال مستقیم: ارسال مستقیم به سامانه مودیان مالیاتی از طریق نرم‌افزار حسابداری میتواند به شما کمک کند تا اطلاعات خود را به صورت مستقیم و بدون سربار اضافی به سامانه ارسال کنید. برای این کار، شما می‌توانید از نرم‌افزار سامانه مودیان استفاده کنید. این نرم‌افزار به شما این امکان را می‌دهد تا اطلاعات صورتحساب‌ها را به سامانه مودیان ارسال کنید. این روش همچنین به شما اجازه می‌دهد تا انواع صورتحساب‌ها صورتحساب‌های جدید، اصلاحی، ابطالی را به سامانه مودیان مالیاتی ارسال نمایید.

استفاده از نرم افزار واسط سامانه مودیان می‌تواند امکان ارسال سریع و ساده‌تر صورتحساب‌ها به سامانه مودیان را فراهم کند و به شما در مدیریت امور مالیاتی کمک کند.

کلام آخر

سامانه مودیان مالیاتی به منظور جمع‌آوری و یکپارچه‌سازی اطلاعات مربوط به مؤدیان مالیاتی ایجاد شده است. این سامانه به شرکت‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی اجازه می‌دهد تا صورتحساب‌های الکترونیکی خود را به سامانه ارسال کرده تا از جرائم مالیاتی در امان بمانید و از تخفیفات مالیاتی بهره‌مند شوند.

سامانه مودیان مالیاتی برای انجام این عمل به دو روش اصلی عمل می‌کند:

 1. ارسال از طریق شرکت‌های معتمد مالیاتی: بسیاری از شرکت‌های معتمد مالیاتی خدمات ارسال صورتحساب به سامانه مودیان را ارائه می‌دهند و به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا این اطلاعات را به سامانه ارسال کنند.
 2. ارسال مستقیم: اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند اطلاعات صورتحساب‌های خود را به صورت مستقیم به سامانه مودیان ارسال کنند. این روش نیاز به دریافت گواهی الکترونیکی دیجیتال دارد و امکان امضای دیجیتال اطلاعات را فراهم می‌کند.

استفاده از سامانه مودیان مالیاتی به افراد و شرکت‌ها کمک می‌کند تا وظایف مالیاتی خود را به طور مؤثرتر و قانونی‌تر انجام دهند و به امور مالیاتی خود نظارت داشته باشند. این سامانه از تاریخ‌های مشخصی برای اجرای متداول قوانین مالیاتی استفاده می‌کند و شرکت‌ها و اشخاص مشمول تعیین شده را ملزم به ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه می‌کند

شرکت حسابدار اپ یکی از اولین استارت آپ هایی که بود با الزامی شدن قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان اقدام به طراحی و راه اندازی نرم افزار سامانه مودیان نمود. شما مودیان گرامی میتوانید تنها با پرداخت 4.200.000 میلیون تومان  نرم افزار سامانه مودیان حسابدار اپ را با تمامی امکانات خریداری نمایید.در ادامه به برخی از ویژگی های نرم افزار سامانه مودیان حسابدار اپ اشاره می کنیم.

نرم افزار واسط سامانه مودیان حسابدار اپ دارای امکانات متنوعی برای تنظیمات اولیه و ارسال فاکتورها به سامانه مودیان مالیاتی است. این امکانات شامل موارد زیر می‌شود:

 1. تنظیمات اولیه: در این قسمت، می‌توانید اطلاعات مرتبط با اتصال به سامانه مودیان را تنظیم کنید، از جمله آدرس اتصال به سایت، شناسه یکتا، و ذخیره کلید خصوصی.
 2. واکشی و به روز رسانی شناسه کالاها: نرم افزار امکان واکشی و به‌روزرسانی شناسه کالاهای عمومی و اختصاصی را از سایت دارایی یا اکسل اطلاعات در نرم افزار حسابداری ممکن می‌سازد.
 3. انتصاب و همسان‌سازی شناسه کالاها: می‌توانید شناسه کالاهای عمومی و اختصاصی را با کد کالاها در نرم افزار حسابداری همسان‌سازی کنید.
 4. انتخاب فاکتورها: می‌توانید فاکتورها را بر حسب تاریخ، شماره فاکتور و دیگر مشخصه‌ها جهت ارسال به سامانه مودیان انتخاب کنید.
 5. ارسال فاکتورها: این نرم افزار به شما امکان ارسال فاکتورهای انتخاب شده به سامانه مودیان فراهم می‌کند و وضعیت ارسال را نیز نمایش می‌دهد، از جمله ارسال موفق، در حال ارسال، و یا ارسال نشده.
 6. اصلاح فاکتورها: اگر نیاز به اصلاح فاکتورهای ارسال شده به سامانه مودیان دارید، این نرم افزار این امکان را فراهم می‌کند.
 7. برگشت از فروش: اگر لازم باشد، می‌توانید اقدام به برگشت از فروش فاکتورهای ارسال شده به سامانه مودیان کنید.
 8. ابطال فاکتورها: اگر فاکتوری باید ابطال شود، این نرم افزار امکان ابطال فاکتورهای ارسال شده به سامانه مودیان را فراهم می‌کند.
 9. گزارش‌ها: شما می‌توانید گزارش از فاکتورهای ارسال شده به سامانه و یا فاکتورهای آماده برای ارسال تهیه کنید.
 10. خروجی اکسل: نرم افزار امکان خروجی‌گیری از فاکتورها و صورت‌حساب‌های الکترونیک به صورت فایل اکسل را داراست.

این نرم افزار به کسب و کارها و شرکت‌ها کمک می‌کند تا فرآیند ارسال صورتحساب‌ها به سامانه مودیان مالیاتی را به صورت کارآمدتر و ساده‌تر انجام دهند.

منبع : https://hesabdar.app/buying-modian-system-software/

دکمه بازگشت به بالا