برترین های کار و کسبعمومی

نسل جدید شیرآلات هوشمند در سال 2023

شیرآلات هوشمند چیست؟

انواع شیرآلات هوشمند مانند مدل جدید شیرآلات کی دبلیو سی؛ نسل جدیدی از شیر های آب هوشمند هستند که نتیجه پیشرفت علم و تکنولوژی می باشند. استفاده از شیر آب محدود به قرن جدید نیست، قدمت آن به 1700 سال قبل از میلاد بر می گردد، اما هیچ شباهتی به شکل امروزی آن ندارد و به اندازه تمام این سال ها بین آن ها تفاوت وجود دارد. شیرآلات kwc هوشمند و غیر هوشمند معمولاً از جنس فولاد، استیل، برنج و … ساخته می‌شوند. در ابتدا طراحی و تولید آن ها بسیار ساده بود، به طوری که حتی آب گرم و سرد از دو لوله مجزا خارج می‌شد. اولین بار در سال 1937 در آمریکا شیر آبی طراحی شد که دو خروجی داشت.

این محصولات مانند همه کالا های مصرفی همگام با پیشرفت علم و تکنولوژی نسل های جدیدتر در گذر زمان تولید شدند. در هر زمان نسل جدید با طراحی خاص تولید و روانه بازار مصرف می شدند. امروزه نسل جدید شیر آب (آخرین طراحی ها) با عنوان شیرآلات هوشمند در بین مردم شناخته می شوند. شیر های آب در دو گروه تقسیم بندی می شوند:

 • بهداشتی ساختمانی و خانگی
 • صنعتی

امروزه محصولات بسیار پیشرفته ای از شیرآلات هوشمند مخصوصا برای مصارف خانگی طراحی می شوند. این طرح های بی نظیر نتیجه پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه طراحی و ساخت نسل جدید شیر های آب هستند. در زمان استفاده از نسل جدید شیر آب نیازی به باز و بسته کردن پیچ  ندارید، یا حتی زحمت بالا و پایین کردن اهرم از بین رفته است. در ساخت آن ها از سنسور های هوشمند و بسیار حساس استفاده می شوند. نسل جدید شیرآلات هوشمند به دو گروه با دو کارکرد متفاوت تقسیم می شوند.

پرفروش ترین شیرآلات |حراج شیرالات

نسل جدید شیرآلات هوشمند

انواع شیرآلات هوشمند به دو گروه تقسیم می شوند:

 • شیرآلات هوشمند لمسی یا تاچ
 • هوشمند اتوماتیک یا چشمی

شیرآلات هوشمند لمسی یا تاچ

در طراحی جدیدترین شیرهای بازار جهانی و شیر های لمسی به وضوح هوش برتر انسان را در تولید این نوع شیر ها مشاهده می کنید. شیر های هوشمند لمسی به دلیل کارکرد ساده آن بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. امروزه شیرآب با طراحی های منحصر به فرد برای مکان های مختلف تولید می شوند. از شیرآلات هوشمند لمسی یا تاچ برای استفاده در آشپزخانه بسیار استقبال می شود. ویژگی دیگر این شیر ها در کنار هوشمند بودن طراحی های مدرن و بسیار شیک آن ها است که به فروش بیشتر محصولات کمک می کند.

سیستم فعال شدن شیر آب به این صورت است که با لمس کردن آب سرد یا گرم می شود. با لمس کردن شیر آب باز می‌شود و با لمس دوباره توسط دست آب خروجی قطع می شود. طراحی ساخت به گونه‌ای است که اگر خراب شود با اتصال یک اهرم به آن شیر آب مجدد کار می کند و تبدیل به یک شیر اهرمی خواهد شد.

شیرآلات هوشمند اتوماتیک یا چشمی:

شیر هوشمند کی دبلیو سی به صورت خودکار جریان سیال (آب) را تنظیم می‌کند. شیر آب به سیگنال های وارد شده به سیستم چشمی واکنش نشان می دهد (مانند اندازه گیری دما و تنظیم میزان آب). شیر آب اتوماتیک به وسیله یک حسگر شروع به کار می کند و برای پاسخ به محرک خارجی طراحی و نصب شده اند.

کاربرد شیر چشمی

کارکرد شیر آب چشمی به این صورت است که با نزدیک و دور کردن دست به چشم الکترونیکی جریان آب باز و بسته می شود. چشم الکترونیکی به وسیله اشعه مادون قرمز کار می کند و به منظور راحت تر شدن کار و کاهش تماس دست با بدنه شیر تولید شده اند. برای این که شیرآلات هوشمند اتوماتیک شروع به کار کند باید به برق خانگی متصل باشد، پس برای نصب آن ها از افراد متخصص کمک بخواهید. اگر مشکلی پیش بیاید برق به صورت خودکار قطع خواهد شد تا حادثه ای رخ ندهد.

شیر های آب اتوماتیک یا چشمی برای مکان مختلف طراحی می شوند. در مکان های عمومی (سرویس ها، آب خوری ها و …) نیز می توان از  شیرآب چشمی یا اتوماتیک به طور گسترده استفاده کرد. شاید بیشترین مکانی که شما این نوع محصول را با طراحی منحصر به فرد و اتوماتیک دیده باشید در اتاق عمل بیمارستان ها است. از این محصولات با کیفیت در سرویس بهداشتی ها و مکان های عمومی نیز استفاده می شوند. کاربرد شیرآلات هوشمند به مکان های عمومی محدود نیست بلکه در مصارف خانگی برای مکان‌های مختلف در منزل طراحی شده اند. با توجه به نوع کاربرد در آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام و یا هر جای دیگر قابل نصب هستند.

شیر آب اتوماتیک در اندازه، جنس و رنگ های مختلف طراحی و تولید می شوند، مانند شیر آب اتوماتیک روشویی که برای سرویس بهداشتی ها طراحی شده اند. شیر آب اتوماتیک مناسب حمام که برای دوش گرفتن و روشویی مخصوص حمام ساخته شده است. شیر آب اتوماتیک مناسب برای سینک ظرفشویی که در ابعاد و اندازه های بزرگتر از قبلی ساخته می شوند. شیرآلات هوشمند چشمی با اتوماتیک به دلیل صرفه جویی در مصرف آب، ظاهر زیبا و لاکچری بسیار پر طرفدار هستند.

ویژگی شیرآلات هوشمند

شیرآلات هوشمند دارای ویژگی های مثبتی هستند که در ادامه تیتر وار برای شما توضیح می دهیم:

 • به منظور رعایت بهداشت از این نوع شیر آب استفاده می شود که مانع انتقال ویروس، میکروب و هر عامل بیماری زا می شود.
 • به دلیل طراحی های مدرن بسیار زیبا هستند که به عنوان یک کالای لوکس شناخته می‌شوند.
 • در رنگ های متنوع سفید، مشکی، استیل، نقره ای و طلایی تولید می شوند.
 • جنس بدنه آن ها از انواع فولاد ضد زنگ مثل آلیاژ، برنج و استیل است که ماندگاری و طول عمر بالایی دارند.
 • کمک به صرفه جویی در مصرف آب است که در کاهش مصرف آب به طور گسترده در حین مصرف تاثیر گذار هستند.
 • میزان فشار جریان آب را تنظیم می کند. میزان آب خروجی از لوله را تنظیم می کند که بر حسب زمان محاسبه می شود. این تنظیمات به وسیله پیچ هایی که بر روی بدنه قرار دارد انجام می شود.
 • شیرآلات هوشمند را می توان با توجه به میزان فشار آب ورودی (کاهش فشار آب در طبقات بالای ساختمان زمان کاهش فشار آب شهری) تنظیم کرد.

شیرآلات هوشمند در طرح های منحصر به فرد و لوکس تولید می شوند. شیرآلات هوشمند به رنگ طلایی جزو لوکس ترین محصولات محسوب می شود. برای افرادی که به دکوراسیون و تکنولوژی های مدرن علاقه دارند استفاده از شیرآلات هوشمند بهترین پیشنهاد است.

محصولات کی دبلیو سی

محصولات  به طور کلی به 9 دسته اصلی تقسیم می‌شوند: شیرآلات آشپزخانه یا ظرفشویی، شیرآلات حمام، شیرآلات توالت، شیرآلات روشویی، شیرآلات توکار، شیرآلات هوشمند، ست شیرآلات، علم یونیکا (دوش) و محصولات جانبی. تولید بر اساس به‌روزترین متدهای دنیا، باعث شده است محصولات کی دبلیو سی حداقل یک گام جلوتر از سایر محصولات تولیدی در داخل کشور چه از لحاظ کیفیت و چه از لحاظ کارایی باشد.

ویژگی های شیرآلات ساختمانی و بهداشتی KWC

بدنه مستحکم و استاندارد

بدنه این   از آلیاژ برنج و سرب تشکیل شده است که این ترکیب استحکام بالایی را به شیرآلات می بخشد. البته درصد سرب استفاده شده در این آلیاژ به دلیل مشکل ساز بودن آن برای سلامتی انسان، باید کمتر از یک استاندارد مشخص شده باشد. درصد سرب در ترکیب آلیاژ برنج و سرب طبق استاندارد ایران، 2.5% است اما در اروپا و آمریکا، این مقدار بسیار کمتر بوده و درصد سرب به ترتیب 1.2% و 1% است. KWC بدنه شیرآلات خود را با درصد سرب بین 0.8%-%1.2 تولید می‌کند تا استانداردهای اروپا و آمریکا را نیز رعایت کرده باشد.

آبکاری با کیفیت

شیرآلات ساختمانی و بهداشتی کی دبلیو سی با 3 نوع آبکاری با کیفیت در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند: آبکاری نیکل-کروم، آبکاری PVD و آبکاری رنگی. آبکاری نیکل-کروم به دلیل ظاهر زیبا و دوام بالایی را که برای شیرآلات به ارمغان می‌آورد، از محبوبیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل یکی از انواع آبکاری شیرآلات KWC، آبکاری به روش نیکل-کروم است و علاقه مندان به این نوع آبکاری، می‌توانند محصول موردنظر خود از برند کی دبلیو سی را با چنین آبکاری تهیه نمایند.

آبکاری PVD، آبکاری مدرن و بسیار با کیفیتی است که برند کی دبلیو سی از این تکنولوژی برای شیرآلات خود بهره می‌برد. این آبکاری توسط دستگاه های بسیار پیشرفته و گران قیمت صورت می‌گیرد و کیفیت بسیار فوق العاده ای دارد به طوری که بالاترین مقاومت در برابر سایش و تغییر رنگ را میتوان از آبکاری PVD انتظار داشت. برند KWC جزء اندک تولیدکنندگانی است که از این تکنولوژی برخوردار است.

این برند سلیقه افراد علاقه مند به شیرآلات با رنگ های فانتزی را نیز درنظر گرفته است و تلاش نموده است به وسیله تولید شیرآلات با آبکاری رنگی، رضایت اینگونه افراد را نیز جلب نماید. تمامی محصولات KWC در کنار رنگ های مرسوم شیرآلات، در دو رنگ سفید و مشکی نیز تولید می‌شوند تا مصرف کنندگان متناسب با دیزاین مشخص خانه خود، از چنین رنگ هایی بهره مند شوند. همچنین برخی از شیرآلات این برند در رنگ های فانتزی مانند آبی، قرمز، سبز، زرد و … نیز تولید می‌شوند تا محصولات KWC تمامی سلایق را دربرگیرد.

تنوع بالا در طراحی

یکی از مهمترین ویژگی های شیرآلات بهداشتی و ساختمانی کی دبلیو سی، تنوع بالا در طراحی است. به طور مثال بسیاری از افراد علاقه مند به شیرآلات روشویی پایه بلند هستند یا سلیقه آنان به شیرآلات با سبک کلاسیک نزدیکتر است. با توجه به تنوع بالای شیرآلات کی دبلیو سی در طراحی، تمامی سلایق می‌توانند محصول موردنظر خود را در میان محصولات KWC بیایند.

استفاده از قطعات با کیفیت خارجی

قطعات مورد استفاده در این محصولات از برترین برندهای خارجی تهیه شده است تا این شیرآلات با بالاترین سطح از کیفیت عرضه شوند. به طور مثال آبفشان (پرلاتور) مورد استفاده در شیرآلات KWC از برند Neoperl آلمان و کارتریج های این شیرآلات از دو برند مطرح KEROX و SEDAL تهیه شده است که هر 3 برند جزء شناخته شده ترین تولید کنندگان قطعات شیرآلات محسوب می‌شوند.

قیمت شیرآلات ساختمانی و بهداشتی کی دبلیو سی

به طور کلی قیمت شیرآلات وابسته به مواردی مانند جنس بدنه شیرآلات، کیفیت قطعات مورد استفاده در شیرآلات، کیفیت آبکاری صورت گرفته بر روی شیرآلات و طراحی ظاهری شیرالات دارد و تمامی این موارد در کنار یکدیگر سبب تعیین قیمت شیرالات می‌شوند. قیمت شیرآلات ساختمانی و بهداشتی کی دبلیو سی نیز بر همین اساس مشخص می‌شوند. با توجه به این موارد و کیفیت شیرآلات تولید شده توسط این برند، قیمت شیرآلات این برند بسیار منصفانه درنظر گرفته شده است تا تمامی اقشار جامعه بتوانند از شیرآلات با کیفیت بهره ببرند.

محبوب ترین برند شیرآلات سال 2023

 1. شیر قهرمان» با سابقه ترین برند شیرآلات در بازار قهرمان بوده و سال های متوالی و زیادی است که به نام بهترین و محبوب ترین برند شیر در بازار شناخته می شود.
 2. شیر راسان» راسان پیشرو ترین برند شیرآلات در بازار بوده و دارای محصولات متنوع با کیفیت بی نظیر است.
 3. شیر کی دبلیو سی» کی دبلیو سی نیز برند ایرانی سوئیسی بوده که از کیفیت و تنوع بالایی برخوردار است
 4. شیر علاالدین» از کم ارزش ترین و مناسب ترین برند شیرآلات در بازار شیرآلات علاالدین می باشد
 5. شیر البرز روز»البرز روز نام یکی از تولید کنندگان مطرح در این حوزه بوده که شیرآلات را در رنگ بندی های گوناگونی به بازار عرضه کرده است.
 6. شیر شودر» شودر نام لاکچری ترین و لوکس ترین برند شیر در بازار ایران است. بدنه شمش و سنگین شیرآلات شودر در کنار تنوع در رنگ این شیر را به یکی از برندهای خوب بازار تبدیل کرده است.
 7. شیر کلار» اگر به دنبال شیرتوکار بگردید کلار می تواند گزینه های خوبی را در اختیار شما بگذارد.
دکمه بازگشت به بالا